Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2016, 09:09   #1
tomi710
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi 90km
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Pompa wtryskowa?

Witam
Posiadam forda focusa 1.8 tddi 90km 1999 od ponad roku, i zmagam się z brakiem mocy samochód na luzie wkręci się na max obroty na 1 2 i 3 biegu również lecz nie ma mocy przyśpieszenie do 100 km/h trwa z 20 sekund,pod górę na 4 jadzie z taką samą prędkością co tiry po redukcji wcale nie jest lepiej.Samochód rano kopci na siwo jakby nie spalone paliwo.Byłem dziś na diagnostyce komputerowej co wykazało problem z pompa wtryskową wywala 2 błędy mechanik mówi ze zaworek się zacina pokazuje raz 50 a raz 90 w programie.Jest to możliwe żeby siadała pompa???, czy może co innego bo trochę przeraża mnie myśl regeneracja pompy za 2500 tys gdy samochód jest warty 3 tys teraz pewnie sporo mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Pozdrawiam i proszę o radę co robić z tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez tomi710 ; 28-04-2016 o 09:13
tomi710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 10:22   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa?

Szukaj na forum, jest dużo inf. na ten temat.
Podaj nr tych błędów.
Czy ten problem byl odkąd kupiłeś auto czy nastąpiło nagłe pogorszenie osiągów?
Do sprawdzenia czujnik temp. ten w intercoolerze, egr, dobrze by było wiedzieć jak wyglądaają dawki paliwa na wtryskach, korekty dawki.
Skoro kopci na siwo to jak długo, jaki zapach spalin. Te objawy wskazują na spalanie na zimno lub co gorsze brak kompresji.

Ogólnie samochód masz już 17 letni, więc pewnie ma 500k km nalatane... a to jest już pewien wyczyn.
Dopisz więcej informacji, nawet takie które pozornie nie mają związku ze sprawą.
Aha i popraw treść tematu, moderatorzy nie śpią.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 11:40   #3
tomi710
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi 90km
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa?

Problem występuje odkąd kupiłem auto jeżdżę z tym problemem dokładnie 14 miesięcy w zimie poniżej -10 odpalał za pierwszym razem lecz trzeba go było dłużej pokręcić w wyższych temp nie było problemu.Teraz wygląda tak że rano wsiadam do samochodu samochód stoi pod wiatą odpalam pali od strzała lecz kopci na siwo wtedy lepiej poczekać 5 min jak się rozgrzeje bo inaczej podczas przyśpieszania tak jak by się zalewał coś przepalał oczywiście podczas zwiększania obrotów bardziej kopci ale po przepaleniu się zazwyczaj 3 minut kopcenie ustaje, później samochód odpala dobrze bez kopcenia.Po przegazowaniu go do 4 tys puszcza małego czarnego dymka ale to raczej normalne jak na diesla.Samochód jest w polsce od 2011 poprzedni właściciel sprowadził go dla siebie, aktualnie mam na liczniku 240, ale z racji z tego ze to diesel i z niemiec zdaje sobie sprawe ze może być nawet 500 tys.Wracając do tematu kolega ma fieste 60km i szczerze to lepiej przyśpiesza niż focus.Samochód pali 6/6,5 wiec myślę że to nie najgorszy wynik.Przez 10 tys km nie dolalem ani 1ml oleju.Zaznaczam ze wszystkie filtry i olej wymieniałem.Rozrząd był wymieniany.Po odłaczeniu przepływomierza żadnej różnicy po odpieciu czujnika od ic także.Płyn w zbiorniczku wyrównawczym czysty bez osadów lecz go ubywa w ciagu 10 tys km dolałem 1l podejrzewam, że gdzieś wycieka.Generalnie silnik jest suchy, turbo cicho pracuje lecz jest trochę zapocone.Apropo kodów błedów to ich nie pamiętam lecz wyskakiwały 2 i były zwiazane z pompa wtryskową mechanik robił jakiś test dodawał gazu i patrzył na monitor i mówił ze zawór/tłoczek się zacina i żebym patrzył na wartości bo są 40 50 90.Spaliny pachną na 100 ropą u ojca w 1.9 tdi jest taki sam zapach lecz u niego nic nie kopci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomi710 ; 28-04-2016 o 11:45
tomi710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 11:59   #4
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa?

Ubytek płynu zastanawia... jeżeli leci na tłoki to masz powód kopcenia na siwo, byc może to "tylko" uszczelka pod głowicą.

Siwy kolor to również zimne spalanie. Swiece żarowe do sprawdzenia/wymiany. Ale tu powinno szybciej ustać kopcenie.
Po odłaczeniu czujnika na IC auto powinno wyrażnie osłabnąc, tak jakby bez turbiny. Do sprawdzenia czujnik ciśnienia względnego (na ścianie grodziowej).
Na koniec jeśli nadal bedzie kopcił na zimno, a wymiana swiec nie pomoże sprawdź kompresję na zimnym silniku.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 21:28   #5
tomi710
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi 90km
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa?

W przyszłym tygodniu kompletna diagnostyka wtryski pompa ciśnienie.Za tydzień dam znać jaki jest powód, ale wydaje mi się że to jednak pompa wyjdzie ;(.
tomi710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2016, 14:38   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa?

Cytat:
Napisał tomi710 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Posiadam forda focusa 1.8 tddi 90km 1999 od ponad roku, i zmagam się z brakiem mocy samochód na luzie wkręci się na max obroty na 1 2 i 3 biegu również lecz nie ma mocy przyśpieszenie do 100 km/h trwa z 20 sekund,pod górę na 4 jadzie z taką samą prędkością co tiry po redukcji wcale nie jest lepiej.Samochód rano kopci na siwo jakby nie spalone paliwo.Byłem dziś na diagnostyce komputerowej co wykazało problem z pompa wtryskową wywala 2 błędy mechanik mówi ze zaworek się zacina pokazuje raz 50 a raz 90 w programie.Jest to możliwe żeby siadała pompa???, czy może co innego bo trochę przeraża mnie myśl regeneracja pompy za 2500 tys gdy samochód jest warty 3 tys teraz pewnie sporo mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Pozdrawiam i proszę o radę co robić z tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2016, 20:17   #7
bercolek
ford::beginner
 
Imię: bogdan
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: wegrow
Model: focus tddi
Silnik: diesel
Rocznik: 1999
Postów: 49
Domyślnie Re: Pompa wtryskowa?

sprawdź przewód pneumat silownika zaworu turbo , też tak miałem po wymianie idzie do odcinki
bercolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.