Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2016, 18:40   #1
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie jaką fiestę kupić

Witam.
Koledzy , chcę kupić dla żony fiestę mk7, warunek to co najmniej 90 KM , benzyna(gaz) ,czy diesel bez znaczenia, mam pytanie jakiej wersji silnikowej szukać , aby była jak najmniej awaryjna i tania w obsłudze, a jakiej unikać?
czy są wersje bez FAP, czy któraś ma rozrząd na łańcuchu, bez dwumasy,który silnik wybrać do gazu?
Wicie rozumicie , takie tam dylematy, będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam serdecznie

miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 19:13   #2
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Witaj, jedna podstawowa rzecz to budżet. Szukałem fiesty również dla żony przez pół roku - początkowo powyżej 2010 roku, chciała benzynę - denerwuje ją klekot diesla (ja również uważam że szkoda życia na diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Baaardzo dużą rolę odgrywał kolor i 5 drzwi. Minimum 1.2 82 km, szukałem czegoś w fajnej cenie i rozsądnym stanie, chyba 90% albo więcej jest bitych więc zwracałem uwagę na to jak zrobiona. Kupić 1.4 ogólnie ciężko a w wybranych kolorach nie realne natomiast 1.6 za mocne i paliwożerne. Budżet jaki oglądałem to samochody od 20-25 tysięcy (np. 28 tysiecy za samochód 2009-2010-2011 to nieporozumienie). W końcu padło na fiestę 2014 z silnikiem 1.0 ecoboost 100 koni. Budżet to przekroczyło w dużym stopniu ale samochód praktycznie nowy, 20 przebiegu - no i troche ponad rok ma (wczesniej nawet o nowym myslalem ale za to samo co mamy 65 tys to nieporozumienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Co mogę powiedzieć o 1.0 Ecoboost: jak narazie rewelacja! skromne spalanie, mega dynamika! pasek rozrządu po 240 tysiacach lub 10 lat, niby kosiarka, troche śmieszny dzwięk, ale mnie to nie przeszkadza! znaleźć coś nowego z innym silnikiem to ciężko - taka moda na maly silnik z turbo! ten jak narazie naprawde rewelacja! a nad naprawami nie będe się zastanawiał bo szkoda czasu na to ;-) narazie jest super! gazu nie zakładam, bo auto głównie na miasto, (z gazem mamy inny samochód) ale nawet nie wiem czy ma sens zakładanie gazu, bo naprawde mało pali. A jeżeli chcesz do gazu benzyne to chyba jedynie ten 1.6 16v
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 21:52   #3
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

cześć.
szukamy czegoś w okolicach 20000pln, co do koloru to nie czerwony i nie srebrny, 3/5 drzwi obojętne w sumie ,ale ze wskazaniem na 5.
no i pod maską też żeby z 90 KM było
wiem że w fordzie z dieslem były kłopoty,więc wolałbym benzyna/gaz (mam zakładanie instalacji w duuuużej promocji) więc tak chyba było by najlepiej ,ale nie wiem jakiego silnika szukać ,żeby było jak najmniej kłopotów.
diesla też w sumie biorę pod uwagę , bo spalanie chyba naprawdę niewielkie ma fiesta.
biorę też pod uwagę zakup w Niemczech , ale to raczej w ostateczności .
znalazłem takie cacko
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niestety w opisie stoi ,że głowica cylindra do "odnowienia' , bo została uszkodzona przy wymianie wtrysku,ułamał się.
cena wstępnie stanęła na 3700 eur.
, ale nie mam pojęcia ile remont u nas może kosztować.czekam na jakieś konstruktywne podpowiedzi i z góry dziękuję.
miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 22:19   #4
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Cytat:
Napisał miller69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biorę też pod uwagę zakup w Niemczech , ale to raczej w ostateczności .
znalazłem takie cacko
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niestety w opisie stoi ,że głowica cylindra do "odnowienia' , bo została uszkodzona przy wymianie wtrysku,ułamał się.
cena wstępnie stanęła na 3700 eur.
, ale nie mam pojęcia ile remont u nas może kosztować.czekam na jakieś konstruktywne podpowiedzi i z góry dziękuję.
Myślę że jak za ten rok, przebieg, cenę szkoda zachodu w importowanie, lepiej poszukać coś w okolicy. Z silnikiem nikt nie da gwarancji, że tylko to - liczył bym raczej na komplet do remontu ;-) znajomi trochę tego nazwozili i wiem że "motor unfall" to często coś grubego! natomiast jeżeli chodzi o lpg, i jeżeli masz promocje na montaż to najlepiej tam pytaj który fordowski motor poleca
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 09:34   #5
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

a co powiecie o tym egzemplarzu VIN WFOGXXGAJGAY22309
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez miller69 ; 26-04-2016 o 09:37
miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 09:53   #6
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Ten 5 drzwiowy na pełnym wyposażeniu, przebieg już trochę duży - jak dla mnie, ale zaleta że 5 drzwiowy, natomiast 3 drzwiowy - jest też fajny, jak nie ma znaczenia ilość drzwi brał bym 3 drzwiowy.
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 10:00   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Do gazu idealnie pasuje 1,4 96KM. W Niemczech były wersje z gazem w oryginalnym cenniku Forda właśnie z 1,4. Dynamika ok, spalanie mojej żony to 6,5 benzyny 60% miasto, reszta podmiejskie trasy.
Jeśli masz wymóg min. 90 koni, to z diesla zostaje tylko 1,6.

Nie przesadzajmy, że 110tys w prawie 7 lat to dużo, bo to nawet nie 20tys rocznie. 56tys w 6 lat to dziwnie mało.
Ten 5 drzwiowy ma nieoryginalne felgi, a 3 drzwiowy ma 16, więc baaardzo niski profil.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 26-04-2016 o 10:08
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 13:17   #8
Oskarr
ford::average
 
Avatar Oskarr
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.6TDCi 138/338
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Cytat:
Napisał miller69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co powiecie o tym egzemplarzu VIN WFOGXXGAJGAY22309
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5-drzwiowa ma bardzo wytarta kierownice na dole, przebieg watpliwy
Oskarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 21:03   #9
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Cytat:
Napisał impresja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten 5 drzwiowy na pełnym wyposażeniu, przebieg już trochę duży - jak dla mnie
Żeby tylko te 110 miała to będzie dobrze...
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 21:09   #10
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: jaką fiestę kupić

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby tylko te 110 miała to będzie dobrze...
no tak, w sumie to 2009 czy tam 2010 to wynik normalny, ciekawe jak ogólny stan samochodu, ale teraz to nawet z salonu nie można być pewnym co się kupujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.