Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2016, 10:39   #1
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Światła cofani nie działają

Witam. W moim Fusionie 1.6 TDCI z 2005r przestały świecić światła cofania. Czujnik cofania również nie działa. Podejrzewałem przepalony bezpiecznik jednak wszystkie są dobre. Żarówki też nie są przepalone. Pewnie to wina czujnika biegu wstecznego (czy jak to się tam fachowo nazywa). Czy ktoś wie w którym miejscu się on znajduje? Z przodu skrzyni biegów jest jakiś czujnik z dwoma przewodami ale nie wiem czy to ten. Ostatnio wymieniałem w warsztacie olej w silniku i skrzyni i jak się okazało to do silnika nalali za dużo oleju. Gdy spojrzałem na spód silnika to cały jest zalany olejem a przedtem tego nie było. Może to wina zbyt dużej ilości oleju w silniku. Zmierzam do tego, że właśnie ten czujnik z przodu skrzyni jest zalany olejem i może przez ten olej przestał działać. Mam jeszcze pytanie odnośnie oleju w silniku. Czy u was po wymianie oleju i filtra olej po kilkunastu kilometrach znów jest czarny jak smoła? Podejrzewałem, że w warsztacie nie wymienili filtra bądź nie zlali całego oleju ale ostatnio robili to przy mnie a olej znów jest czarny. Nawet w ciągniku po wymianie olej długo zostaje czysty. Silnik pracuje równo i cicho i nie wygląda na dojechany więc czemu olej taki brudny? Może w turbinie został stary i się zmieszał? Wracając do świateł wstecznych proszę o jakieś foto albo dokładną instrukcję gdzie jest ten czujnik i czy łatwo go samemu wymienić. Zaczęło mnie niepokoić również to, że wyskakuje nieraz komunikat o otwartych drzwiach pasażera z tyłu choć są zamknięte w dodatku silniczek otwierania szyby w drzwiach pasażera działa coraz wolniej i przy zgaszonym pojeździe nawet raz nie chciał zamknąć szyby. Czy takie objawy mogą być dla mnie niepokojące, że siada elektryka w moim autku?

mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 21:09   #2
kuba161616
ford::amateur
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 16-03-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1,4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Światła cofani nie działają

cześć tak dokładnie jak się domyślasz ten czujnik jest z przodu skrzyni z tymi dwoma przewodami w moim przypadku nie działał ponieważ przewody były przerwane (swoja droga słabe rozwiązanie z takimi zwisającymi przewodami) najłatwiej sprawdzić to multimetrem wrzucasz wsteczny i na konektorach mierzysz czy jest przejście. ale oczywiście pamiętaj aby oczyścić ten olej bo to tez może powodować zwarcie. co do oleju to zależy ja mam 70 tys km przebiegu leje Castrol magnetic i nie jest czarny ale ciemny do twojego 1.6 powinno wejść tylko i aż 3.8l tak więc mało szczegółów
i nie wiem co ci można doradzić poza tym proponuje osobny post co do kwestii oleju i dokładny opis może nawet jakieś foto to na pewno umożliwi rzetelną pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
kuba161616 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 15:37   #3
mar83iusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Światła cofani nie działają

Dzięki. Przewód był pęknięty i nie łączył. A co do oleju to wymieniam co 10tys km i czarny jak smoła. Stosuje Castrol Edge, mechanik twierdzi, że dobry do tego silnika ale nie znam się na tym. Drobne naprawy robię sam (tak jak z tym światłem cofania itp.) ale nieraz trzeba "zaufać specjaliście".
mar83iusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 09:21   #4
jarojak
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2003
Postów: 88
Domyślnie Odp: Światła cofani nie działają

W dieslach olej szybko robi się czarny z powodu dużej ilości sadzy wydzielającej się przy spalaniu ropy. Od kiedy masz to auto i czy wiesz jaki olej był lany wcześniej? Może poprzedni właściciel nie wymieniał zbyt często i świeży olej wymywa wszelkie syfy które się osadziły z powodu wcześniejszych zaniedbań. Przejedź ze 2-3 tysiące na tym oleju i wymień jeszcze raz.
jarojak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 08:56   #5
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła cofani nie działają

witam
olej w silniku diesla robi się dosyć szybko ciemny choć nie znaczy to że traci swoje właściwości jeśli chodzi o czujnik zamkniętych drzwi ja w swoim mam to samo LEWE TYLNE DRZWI juz zamówiłem cały mechanizm zamka - w nim znajduje się stycznik który się uszkodził za zamek zapłaciłem jakies 20zł + przesyłka więc nie sa to duże kwoty. Co do silniczka szyby może być przytarty mechanizm i on bardzo obciąża silniczek który przez to nie ma siły trzeba by było zdemontować tapicerkę i przesmarować go dobrze - ja w moim fusionie nie miałem elektryki z przodu więc sam ją zamontowałem czasowo to jakies 30-40 min na stronę bez pośpiechu trzeba pamiętać o podklejeniu szyby taśmą żeby nie opadła jak zdemontuje się tapicerkę wewnętrzną (w tej wewnetrznej tapicerce są takie piankowe zaślepki trzeba je odkleić i odkręcić szybę od prowadnicy (trzeba trochę upuścić szybę po odklejeniu tych zaślepek aż śruby będą na wysokości tych otworów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

gdzieś na necie widziałem dokładniejszą instrukcję - jeśli chodzi o dalszy schemat rozkręcania tapicerki ale tam nie ma jakiegoś wielkiego problemu z rozebraniem
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.