Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2016, 19:25   #101
jacekFFFF
ford::beginner
 
Avatar jacekFFFF
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-02-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150PS
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co to i skąd takie lusterko ?

Mondeo MK4 a lusterko to
REJESTRATOR XBLITZ PARK VIEW z kamerą cofania właśnie.
W navi nie mam wejścia na kamerę to musiałem takie coś zakupić.

jacekFFFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 19:46   #102
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Wpadłem na podobny pomysł. Tyle, że z lusterkiem fotochromatycznym.

Nawet znalazłem takie cudo, prosze tylko o pomoc w identyfikacji złącza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje lusterko wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na aukcji mam do wyboru następujące mocowania:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakoś żadne mi nie pasuje... Według opisu powinien być nr 1, ale wogóle nie podobne. NIe mam czujnika deszczu, ale obudowa na około lusterka jest taka jakby był.

Link do aukcji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 21:36   #103
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,059
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Cytat:
Napisał p_swiderski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jakoś żadne mi nie pasuje...
Nr 23 wygląda moim zdaniem OK. Niestety z Chińczykami nie dojdzie się do ładu... Trzeba by na allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] spróbować gdzieś sprawdzić, czy to mocowanie BMW jest takie ja do Forda, czy tylko wygląda podobnie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 09:08   #104
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Może i rzeczywiście masz rację, że 23. powinno pasować.
Chyba zaryzykuje i kupię, nie widze innej opcji na sprawdzenie tego niestety. Nie mam żadnych znajomych z BMW niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 13:40   #105
plutopl
ford::beginner
 
Avatar plutopl
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 dw10c
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Cytat:
Napisał p_swiderski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i rzeczywiście masz rację, że 23. powinno pasować.
Chyba zaryzykuje i kupię, nie widze innej opcji na sprawdzenie tego niestety. Nie mam żadnych znajomych z BMW niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak rozwinęła się sytuacja?
plutopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2016, 18:32   #106
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Kupiłem, czekam na paczkę. Kupiłem też kamerkę montowaną w miejsce lampki podświetlenia tablicy. Jak tylko zamontuje, to obfotografuje jak to wygląda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 19:19   #107
jaguar963
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Jak wygląda jakość obrazu w nocy dla kamer montowanych w otwór oświetlenia rejestracji? Fabryczne światła cofania wystarczają żeby coś zobaczyć?
Pytam bo zauważyłem że są kamerki z dodatkowymi diodami ale nie wiem czy jest sens taką kupować, te diody raczej dużo nie pomogą.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jaguar963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 19:36   #108
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Ja szczerze polecam zintegrowaną z klamką klapy, dlatego, że:
- lepiej to wygląda
- jest bliżej osi samochodu, a przy szerokim kącie (kamerki mają, a bynajmniej powinny kąt patrzenia 160-170 stopni) małe wychylenie robi dużą różnicę. Chińczyki mają problemy z celowaniem, poza tym ta sama będzie do Kugi, Focusa, C-Maxa, Mondeo - nie ma bata, aby linie prowadzące pasowały do wszystkich na raz
- polecam darować sobie linie prowadzące (da się zamówić z i bez, potem też da się to włączyć/wyłączyć, ale wymaga wytargania płytki więc i rozszczelnienia
- według moich doświadczeń wersja NTSC sprawdza się lepiej niż PAL - lepsze proporcje obrazu, większość odbiorników też jakoś lepiej NTSC wspiera
- wyłącznik klapy jeszcze sprzedasz, jak masz poliftowy to na pewno znajdzie się posiadacz przedliftowego, któremu się jego zepsuł. Lampki nikt nie kupi za więcej niż równowartość dwóch bronków ... tanich
- diody jeśli już zaczną działać, to kamera przełączy się w tryb czarnobiały - zazwyczaj są to diody iR. Miałem kiedyś kamerkę z diodami iR, ale tam ich było 9 sztuk. Nawet to dawało rady, ale teraz są lepsze przetworniki i można przy byle świetle (oświetlenie z tablic wystarczy aby za zderzakiem pokazać wystarczająco dobrze)
- przy wersji w klamce masz równomiernie oświetloną tablicę rejestracyjną jednym kolorem światła
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 09:59   #109
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Wszystko dotarlo, takze zamieszczam moje wrazenia z pierwszej czesci "projektu" czyli zamontowania samej kamerki.

Tak wyglada zawartosc paczki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kamera z kloszem lampy w stosunku do oryginalnego klosza:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba wymontowac listwe ozdobna nad tablica rejestracyjna. Moze ja jestem malo zdolny, ale oczywiscie wylamalem zaczepy i musialem je kleic, takze zamieszczam foto jak wygladaja, coby ulatwic jej demontaz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiadomo, wyciagamy stara lampke, zakladamy nowa. Pasuje idealnie. Zasilanie podlaczamy pod lampke wstecznego, 2 skrajne przedowy na wtyczce (czarny i zielony)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Latwa czesc za nami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem zaczyna sie jezeli chodzi o kabel sygnalowy, ktory docelowo u mnie ma isc do lusterka wstecznego z wbydowanym monitorem.
W mojej klapie nie ma zadnego duzego otworu pomiedzy listwa ozdobna a wnetrzem klapy. Musialem nozykiem zmniejszyc srednice wtyczki zeby przelozyc jak przez jedyny dostepny otwor, wyglada to biednie ale dziala. Jestesmy w klapie. Jedyne rozwiazanie nie zwiazane z demontazem podsufitki to wypuszczenie kabla w okolicy zawiasu klapy i puszczenie go przez uszczelke do srodka, nic innego nie moglem wymyslic.

Jak tylko przestanie lac (czyli pewnie za tydzien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) postaram sie zalozyc lusterko z monitorkiem i dokonczyc caly opis wraz z fotografiami.

- kamerka (niby lepsza, z matryca Sony podobno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) 14USD na aliexpress
- lusterko samo-sciemniajace z wbudowanym monitorem 76USD na aliexpress
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 19:02   #110
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Kamera cofania w lampce

Cały zestaw zamontowany.

Minusy:
- lusterko ma strasznie długą "szyjkę", przez co jest sporo niżej niż oryginalne
- HD to to nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- plastikowe maskownice które ładnie wszystko oryginalnie zakrywały naokoło lusterka nie pasują (lusterko jest za nisko)
- widać główkę od haka holowniczego

Plusy
- faktycznie działa, samo przełącza się podczas cofania (kamera podłączona jest do światła cofania, lusterko dostaje tylko +12V)
- Mocowanie nr 23 z poprzednich postów pasuje idealnie
- widać główkę od haka holowniczego (dla mnie to plus, bo wtedy mam jakieś realne odniesienie przy cofaniu)

Generalnie przy codziennym użytkowaniu nie pamiętam o obecności kamerki, natomiast na parkingu pod pracą, który jest przystosowany chyba do rowerów albo Tico Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdza się znakomicie.


Tak prezentuje się lusterko:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.