Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2016, 15:36   #11
spuki1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile km jesteś po wymianie oleju?
Pierwsza kontrola była na drugi dzień po wymianie,przejechane może z 10km?

spuki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 17:12   #12
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Ile oleju wlałeś?Nie ma żadnych plam pod autem?
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 17:27   #13
spuki1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Cytat:
Napisał CmaXpk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile oleju wlałeś?Nie ma żadnych plam pod autem?
oleju wlane niecałe 4,5litra ,plam brak.
Długość bagnetu tak jak kolega podał,czyli oryginalny bagnet jaki powinien być,dziwna sprawa bo raz jest suchy ,a dziś zrobiłem 40km i po godzince stania pokazuje troszkę ponad minimum

Ostatnio edytowane przez spuki1 ; 20-03-2016 o 18:48
spuki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 20:16   #14
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Na pierwszej stronie napisałem jak mierzyć poziom oleju. Zbadaj rano późnej postaw auto w tym samym miejscu i zbadaj np po godzinie lub po calej nocy. Zawsze pierwsze wyjecie i jest suchy lub cos tam zachlapany, wycierasz szmatką i teraz będziesz miał prawidłowy odczyt, powtorz 2-3 raz powinno buc za każdym razem identycznie
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 20:46   #15
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

A mi sie cos wydaje ze pierwsze proba jest prawdziwa w tych samochodach ! i dlatego tak padaja te silniki !!! bo nie ma oleju...ja mam taki sam problem ostatnio nawet zapaliła mi sie kontrolka na chwile dolałem 0,1l i zgasła pozniej dolałem jeszcze 0.4 litra i dalej pierwsza proba mini ! a druga połowa ...to daje cos do myslenia !
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:24   #16
MaxRob
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: POZNAŃ
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

myślę że w tak krytycznych sytuacjach jak u kolegi jedyna metoda to sprawdzić stan i jak pokaże min, nic nie dolewać, umówić się na wymianę oleju, zaciągnąć auto do mechanika i zobaczyć samemu ile zejdzie oleju w trackie jego wymiany oraz ile faktycznie mechanik wleje nowego. wtedy 100% kontroli nad stanem. Ja tak chce zrobić, wkrótce jadę na wymianę, więc postaram się Wam napisać jaki był pomiar rano ile przejechałem i ile oleju zostało spuszczone podczas wymiany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaxRob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 08:58   #17
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

nie wiem w czym panowie macie problem z tym mierzeniem, jak kupiłem auto to też się dziwiłem na tymi wskazaniami na bagnecie, ale jak zrobicie jak opisałem wyżej to problemu nie ma. U mnie zawsze tak samo pokazuje, oczywiście jak wyciągam pierwszy raz po nocy nawet nie patrze jaki jest stan bo tu jest różnie, więc wyciągam bagnet wycieram szmatką wkładam wycięciem w stronę zbiornika płynu do spryskiwaczy czyli na godzinę 9, wkładasz i wyciągasz i jest pomiar jak nie ma to dolewasz oleju i po kilku minutach znów pomiar, jesli jest to zależy jeśli jest min, to dolewam i połowę wycięcia i jest ok. u mnie jeżdżę około 1500-2000km i znów sprawdzam, i 0,2max dolewam. ale jak ktoś jest nie pewny to zalecam sprawdzać kilku krotnie po 100km potem zrobić 200km i jak nic nie wychodzi to 500km jak bierze to coś może pokazać. każdy z tych silników inaczej bierze ten olej więc jest to indywidualna sprawa.

Mierzenie oleju u mechanika, nie wiele pokaże bo nigdy cały olej się nie zleje. ale bedzie coś wiadomo, tylko mechanik musi stać z bańką pod miską i czekać aż spłynie, a nie zawsze oni tak robią. więc trzeba się z nimi dogadać i powiedzieć o problemie może się uda. Powodzenia
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 20:34   #18
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Identycznie jest w silniku Duratec 2.0. Samochód parę dni nie odpalany na równym w garażu. Wyciągam bagnet i lekko liźnięty dół bagnetu, wycieram, wkładam (bez jakiegoś specjalnego ustawienia w stronę kierowcy) i wyciągam i mam zawsze 3/4 miarki za każdym następnym pomiarem a zrobiłem ponad 4000km na tym oleju, po prostu tak to wygląda w tym silniku i tyle.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 14:43   #19
spuki1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Długość bagnetu 1.8 Duratec He 125KM

Panowie chyba koniec tematu silnik padł w drodze z Holandii do Polski,brak kompresji na jednym cylindrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spuki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.