Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2016, 05:19   #11
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Tak będzie trzeba zrobić tyle że dziś rano odbyło się bez problemu, może w sobotę będzie czas to się coś sprawdzi.
Cytat:
Napisał czesterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak go odłączysz, to parktronic nie będzie działał. Ostatnio przerabiałem taki sam problem. Winowajcą był prześniedziały przewód przy wtyczce od czujnika. Lutownica, koszulka termokurczliwa i po problemie.
Ale nie będzie działał dany czujnik czy cały parktronik.

fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 10:07   #12
MAX100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak będzie trzeba zrobić tyle że dziś rano odbyło się bez problemu, może w sobotę będzie czas to się coś sprawdzi.


Ale nie będzie działał dany czujnik czy cały parktronik.
Jeżeli jeden z czujników nie działa to parktronik też nie działa to znaczy włącza się ale sygnalizuje to i po momencie wyłącza.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
MAX100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 19:09   #13
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Dziś się okazało że jeden z czujników jest mechanicznie uszkodzony (auto po wypadku) i jest pęknięty, jak na razie go trochę zabezpieczyłem ale i tak muszę zamówić nowy.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 14:32   #14
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Pozwolę się podpiąć pod temat żeby nie zaśmiecać forum. Dziś spotkało mnie to samo czyli rano po odpaleniu i włączeniu wstecznego jeden długi sygnał i kontrola od czujników zaczęła mruga i zgasła i czujniki przestały działać. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wyłączyłem auto i po ponownym załączeniu było ok. Po dojechaniu do pracy auto zostało na parkingu i po pracy sytuacja się powtórzyła czyli pierwsze odpalenie awaria czujników po przejechaniu ok 3km i ponownym wyłączeniu i włączeni się naprawiło, ale przy kolejnym razie odpalenie znowu to samo. Po podłączeniu pod komp pokazało błędy jak na screen że lewy zewnętrzny uszkodzony. Żeby wyeliminować wiązkę czy ma ktoś rozpiskę jak taki czujnik jest podłączony który pin jest +,-, sygnał no chyba że taki objaw świadczy że to na 100% czujnik.
Czy jak go odepnę to pozostałe będą działać czy nadal system parkowania będzie się wyłączał.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co to za apka?
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 06:04   #15
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Forscan
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 11:30   #16
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Orginalne czujniki parkowania tył i przód. nie dzialaja :/

Zamień na chwilę lewy zewnętrzny / niby wadliwy / z prawym zewnętrznym i sprawdź ponownie co program Ci powie. Ja stawiam na kartotekę. Miałem podobną sytuację, z tym że mi pokazywało lewy wewnętrzny. Zamieniłem z lewym zewnętrznym i znowu to samo. Najczęściej jednak padają kabelki/wtyczki.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.