Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2009, 11:24   #11
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

No nic. Myslałem o przekładce... Musiałbym posprawdzac inne bo zdania są podzielone. Moje plecy też napewno nie są w najlepszej kondycji.

Mi też się wydaje, że stelaże są te same więc z podłokietnikiem nie powinno byc problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 12:30   #12
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Smile Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

Przykleję się do tematu. I zapytam czy jest możliwa jakaś przekładka z innego samochodu . Jeżeli tak to z jakiego? Kupiłem ostatnio Fiata Doblo i fotel jest po prostu bardzo wygodny - nie siedziałem wygodniej w żadnym dostawczaku. Transit też nie jest zły ale po całym dniu da się czasem odczuć plecy.
Drugie pytanie to czy fotel z nowszych modelów transita jest wygodniejszy i czy śruby mocujące będą pasowac?
danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 21:52   #13
kuliś
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Krapkowice
Model: Focus,byl TRANSIT 2.0 I 2.2TDCI
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

To prawda że w transicie jest kiepski fotel. Ja sam przerabiałem rocznik 04 i 09. i oba fotele były takie same. Ale wpadłem na pomysł - oddałem do tapicera, on wypełnił je matą z bambusa czy jakiejś tam trawy plus dodatkowa twardsza gąbka i problem znikł przynajmniej w 80 %. Koszt jak pamiętam nie przekroczył 200 zł. Teraz mam jumpera i zafundowałem sobie fotel amortyzowany - problem pleców czy zmęczenia nie istnieje.
Czy takie ustrojstwo jest dostępne dla transita ,to nie wiem ,obstawiam że raczej nie.
kuliś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 00:24   #14
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

Kolega do Sprintera wsadził fotel od Mondeo. I choć mocowanie nijak nie pasowało to dla chcącego nic trudnego. I twierdzi że mega wygodny.
Stąd przyszło mi do głowy że skoro to Ford i to Ford to może od Mondeo by pasował?
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 09:40   #15
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale mam ponad 190 cm wzrostu i prawie 100 kg żywej wagi.
194cm/107kg wrażenie te same. W fordach były montowane różne rodzaje siedzeń. Tak jak kolega pisał, że może ma golasa. Trafiłem na taki egzemplarz godzina jazdy i postój-plecy. W wersji jumbo fotel bardziej cofa się do tyłu( nie wiem czy ściana grodziowa jest inaczej postawiona) jest twardy głęboki. (600km noga od gazu zdrętwiała to zjechałem) Mam jeszcze wersję do której szukałem pokrowców: bez zagłówka. Tutaj 300 km i trzeba odpocząć.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 20:39   #16
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Macie jakiś patent na fotel wiecznie bolą plecy ?

Ja mam też golasa i fotel bez zagłówka . Z jakiej wersji i roku są fotele wygodniejsze? A może fotel pneumatyczny .Ktoś wstawiał ?
danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 19:20   #17
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Transit 2006 (stara buda) - fotel kierowcy

Cytat:
Napisał kuliś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To prawda że w transicie jest kiepski fotel. Ja sam przerabiałem rocznik 04 i 09. i oba fotele były takie same. Ale wpadłem na pomysł - oddałem do tapicera, on wypełnił je matą z bambusa czy jakiejś tam trawy plus dodatkowa twardsza gąbka i problem znikł przynajmniej w 80 %. Koszt jak pamiętam nie przekroczył 200 zł. Teraz mam jumpera i zafundowałem sobie fotel amortyzowany - problem pleców czy zmęczenia nie istnieje.
Czy takie ustrojstwo jest dostępne dla transita ,to nie wiem ,obstawiam że raczej nie.
Masz może namiar do tego tapicera może mi też przerobi albo zdradzi patent na renowacje fotela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 15:41   #18
PiotrT87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2016
Model: Ford Transit
Silnik: 2,0
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Macie jakiś patent na fotel wiecznie bolą plecy ?

Cytat:
Macie koledzy jakiś patent na fotel w tym autku?
Mam fotel regulowany ręcznie (wysokość siedziska x2) i za każdym razem jak w nim spędzam więcej niż godzinę zaczynam czuć kręgosłup! A po dłuższej trasie to już jest tragedia! Aż mam wstręt jak do niego wsiadam.
To ja jestem nieforemny jakiś, czy te fotele są do d...? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecacie jakiś rodzaj fotela, który uważacie za wygodny a który mozna by w miarę bezboleśnie przełożyć do mojego? Może z jakiegoś starszego modelu by pasował?
Przy drogach stoją masażystki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja używam poduszki pod lędźwie.
PiotrT87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 19:58   #19
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Macie jakiś patent na fotel wiecznie bolą plecy ?

Nie wiem o czym koledzy pisali. W starym osiołku mam oryginalny fordowski podgrzewany fotel z podłokietnikiem i jest pompowana /ręcznie/ poduszka pod lędźwie. W drugim transicie /nowy model/ mam pokrętło do regulacji lędźwi.
Choć odstęp czasowy obu samochodów jest znaczący i fotele tez inne, to jednak uważam ze są bardzo wygodne. W trasie zatrzymuje sie od stacji do stacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W długie trasy wole jeździć transitem niż osobówką, wygodniej i sie mniej męczę.

Widziałem juz w starych transitach zamontowane przeróżne fotele, lecz z jakim rezultatem to nie wiem
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 20:47   #20
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Macie jakiś patent na fotel wiecznie bolą plecy ?

ja w moim transolku mam zalozony fotel z Mazdy Familia JDM z tego samego rocznika.
lekko twardy z wygieciem pod ledzwie musialem tylko sciac prawa strone kubelka bo sposob wsiadania tutaj rozni sie od oryginalu i zawadzalem dupskiem.
dodatkowo oparcie jest nieco ciensze i dzieki temu mozna troszke bardziej pochylic oparcie do tylu.
co prawda mocowanie bylo zupelnie z kosmosu ale dalo sie spasowac i juz drugi rok jestem b zadowolony.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.