Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2016, 10:00   #231
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

wydaje mi się, że problem zimnych lutów dotyczy tylko "bida-zegarów" czyli BEZ komputera pokładowego (przed i poliftowych), więc przedlifty Z komputerem powinny być ok, ale dożywotniej pisemnej gwarancji nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 10:11   #232
masmed
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: okolice Kłodzka
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał Bartimus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok ale przed liftem jest problem z lutami czy czym tam jeszcze, że mi kontrolki wariują. Jaką mam pewność, że nie będzie powtórki po wymianie? Jest jakaś seria już bez usterek ? jeśli tak to jak ją poznać ?
mam przedliftowy, około 1 misiąca temu też dostałem choinke na zegarach, immo się blokował i rozrusznik nie kręcił, pomagało uderzenie w kokpit od góry. po wyjęciu zegarów zaniosłem je do sprawdzonego inżyniera zajmującego się naprawą elektroniki, po powiększeniu przez lupę lutów na głównym gnieździe kabla widać było ewidentne zimne luty. Przelutowanie trwało może 15 minut po tygodniu nie zauważylem żadnych usterek. koszt 40 zł. problemem było równe ustawienie wskazań licznika ale powoli dalem rade. radził bym spróbowac najpierw przelutowania. koszty znikome.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że problem zimnych lutów dotyczy tylko "bida-zegarów" czyli BEZ komputera pokładowego (przed i poliftowych), więc przedlifty Z komputerem powinny być ok, ale dożywotniej pisemnej gwarancji nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mój jest przedliftowy z komputerem pokladowym i też mialem problem zimnych lutów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 10:54   #233
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Jak widać nie ma reguły.

Cytat:
Napisał masmed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomagało uderzenie w kokpit od góry.
Dobrze że ci nie oddał albo poduszka nie wystrzeliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. taki żarcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 19:41   #234
g6444723
ford::beginner
 
Imię: Gacek
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Polska
Model: foka
Silnik: bezyna
Rocznik: po 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Allegro zamknęli? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Coś przegapiłem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Aaaa... złośliwy kolega tedi_k jest złośliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko fajnie, tylko że na alledrogo i tablicoeliksach liczniki są albo do diesla albo do anglików albo w kosmicznej cenie.

Wiadomo - diesla do benzyniaka nie wsadzę; angliki podobno generują problemy (na przeglądzie, w przekładce i przy jeździe [bo wytłumacz gliniarzowi, że myślałeś, że masz 110 a nie 180?]) a zapłata 250-600 zł za licznik do 8-11 letniego auta to pomysł ocierający się o masochizm.

Dlatego podpytuję czy ktoś ma jakieś inne ciekawe źródło liczników do benzyniaków i jakie ceny na ów źródle obowiązują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że problem zimnych lutów dotyczy tylko "bida-zegarów" czyli BEZ komputera pokładowego (przed i poliftowych), więc przedlifty Z komputerem powinny być ok, ale dożywotniej pisemnej gwarancji nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mayak, czy licznik z problemami z zimnymi lutami daje jakieś objawy (ostrzega)? Czy może pierwsze ostrzeżenie to kop w przyrodzenie w postaci "dalej chłopie nie pojedziesz"?
Pytam się bo na ostrych mrozach mój przedliftowiec (2 linijki kompa) potrafił po odpalenia zacząć zgrzytać na mnie (elektryczne trzeszczenie), wskazówka obrotów wibrowała na zerze, ale po dodaniu gazu wszystko chodziło już pięknie. Zastanawiam się czy przypadkiem nie dostałem żółtej kartki od licznika (problem nie pojawia się od przełomu roku, ale też mrozów już takich nie ma).


Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez g6444723 ; 08-03-2016 o 19:45
g6444723 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 10:05   #235
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... zapłata 250-600 zł za licznik do 8-11 letniego auta to pomysł ocierający się o masochizm.
..
Kupienie poliftowego licznika ze srebrnymi tubami za mniej niż 200-250zł to wygrana na loterii.
Można szukać, ale to potrwa...
Zawsze można założyć sobie licznik przedliftowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Potwierdzam co napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - przedlifty z komputerem prawie nie mają problemu zimnych lutów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 10:20   #236
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomo - diesla do benzyniaka nie wsadzę;
why? obrotomierz będzie dobrze wskazywał, tylko nie ma skali poza 6 tys. obr - często tam gonisz silnik?
Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angliki podobno generują problemy (na przeglądzie, w przekładce i przy jeździe [bo wytłumacz gliniarzowi, że myślałeś, że masz 110 a nie 180?])
primo - policja nie patrzy na Twój licznik, tylko na swoją suszarkę
secundo - chyba nigdy nie widziałeś angielskiego licznika: ona ma dwie skale prędkości - większą w milach i mniejszą w km/h
tertio - skalę prędkościomierza można wymienić
Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapłata 250-600 zł za licznik do 8-11 letniego auta to pomysł ocierający się o masochizm.
napisz petycję do alle że to nie sprawiedliwe, że zegary z dużym kolorowym wyświetlaczem z Kugi2 (pasują do FF3) można upolować za 100zł, a do FF2 są dużo droższe
Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mayak, czy licznik z problemami z zimnymi lutami daje jakieś objawy (ostrzega)?
mój focus nie miał tego problemu, a opisów tego problemu jest multum na forum
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 20:49   #237
Bartimus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-06-2014
Skąd: Toruń
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przedlifty z komputerem prawie nie mają problemu zimnych lutów.
Ej to ja mam komputer czy nie bo już się gubię - zegary wyglądają tak zegar.jpg
Oprócz tego co widać nie ma sygnalizacji o kierunkowskazach, klima nie działa, reszta kontrolek także się nie załącza (np po włączeniu świateł drogowych - światła się włączają ale nie ma kontrolki od tego) tempomat także się nie włącza. Jeśli mam kompa i to nie zimne luty, to gdzie szukać przyczyny? Czy też jednak "prawie" robi dużą różnicę w tym wypadku i to jednak luty.

edit: ok doczytałem i wychodzi na to że komp jest, tylko nawigacji brak. Nadal aktualne pytanie w takim razie czy jeśli nie luty to wymieniać zegary ?

Ostatnio edytowane przez Bartimus ; 09-03-2016 o 21:17
Bartimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 19:08   #238
sierzantd
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Aktualnie Kuga MK3,Była Fiesta MK3, Mondeo był C-max i byl c Max II Lift,
Silnik: 2.5 Phev
Rocznik: 2022
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Witam. Przeczytałem caly wątek i chciałbym tylko jeden fakt przed zakupem nowych zegarów potwierdzić: mam c-maxa z 2007r po lift ale z malym wyświetlaczem- jaki licznik oprócz c-maxa po lifcie z srebrnymi tubami (które od kugi będą pasowały).
Z góry dziękuje za odpowiedź pomimo tego ze "setki razy" w tym wątku było już mówione.
sierzantd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 22:54   #239
g6444723
ford::beginner
 
Imię: Gacek
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Polska
Model: foka
Silnik: bezyna
Rocznik: po 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze można założyć sobie licznik przedliftowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hmm... ale po co? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
why? obrotomierz będzie dobrze wskazywał, tylko nie ma skali poza 6 tys. obr - często tam gonisz silnik?
Nigdy! Byłem przekonany, że ma miejsce jakiś brak kompatybilności! To bardzo ciekawe info, dzięki.

Jak rozumiem, mogę do swojej foki z 2005 (1.6L, 100km, benzyna) wsadzić [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
PS. acha... urwany zaczep. Pytanie do kolegów z doświadczeniem - to dyskwalifikuje licznik do podmiany?

Cytat:
primo - policja nie patrzy na Twój licznik, tylko na swoją suszarkę
secundo - chyba nigdy nie widziałeś angielskiego licznika: ona ma dwie skale prędkości - większą w milach i mniejszą w km/h
To był taki niewinny żarcik, że niby zapatrzyłem się w białą skalę i rozpędziłem się do 180 km/h myśląc, że mam 110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
tertio - skalę prędkościomierza można wymienić
Mayak, nie chcę byś za mnie używał googla, jednak będę wdzięczny za podrzucenie haseł wyszukiwania jak taką skalę znaleźć. Bo "Skala Focus" nie daje za dobrych wyników.

Cytat:
napisz petycję do alle że to nie sprawiedliwe, że zegary z dużym kolorowym wyświetlaczem z Kugi2 (pasują do FF3) można upolować za 100zł, a do FF2 są dużo droższe
A co ja będę się ludziom w biznesy wtrącał? Rozumiem, że odnosisz się do mojego stwierdzenia, że 250 zł za licznik to dla mnie za dużo... Cóż - to dla mnie za dużo i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie hejtuję nikogo za to, po prostu ta cena + koszt wymiany i przeprogramowania + koszt kluczyków (bo rozumiem, że można przy okazji dodatkowe kluczyki zrobić, prawda?) to odrobinę za wiele jak na moje estetyczne potrzeby zmian focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
mój focus nie miał tego problemu, a opisów tego problemu jest multum na forum
Poratuj mnie w takim razie hasłami do wyszukiwania (tym razem w klubowej szukałce). Raz już założyłem temat z tym problemem, ale mod mi go "zawiesił" bo stwierdził, że był już poruszany jednak nie może tego odnaleźć żeby połączyć wątki albo mnie odesłać... i tak już zostało. "Skwierczący licznik", który przychodzi mi do głowy, to chyba nie jest najszczęśliwszy trop.

pozdrawiam.
g64
g6444723 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 01:07   #240
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cytat:
Napisał g6444723 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozumiem, mogę do swojej foki z 2005 (1.6L, 100km, benzyna) wsadzić taki licznik?
PS. acha... urwany zaczep. Pytanie do kolegów z doświadczeniem - to dyskwalifikuje licznik do podmiany?
Ja zawsze odradzałem wariant mieszania liczników diesel-benzyna, ale jak kto woli.
Wyłamany zaczep nie dyskwalifikuje tego licznika ostatnio zakładałem z podobnym uszkodzeniem i trzymał sie bardzo dobrze. Poza standardową procedura przy wymianie licznika związaną z przekopiowaniem konfiguracji oraz programowaniem immo dochodzi jeszcze zmiana mil na km, bo anglik. Liczniki z anglika działają bez problemu sam mam taki na warsztacie do testów.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus ii , zimne luty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.