Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2016, 23:00   #1
mrn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Model: Ford
Silnik: spalinowy
Rocznik: XXI w.
Postów: 18
Domyślnie Czy warto aktualizować oprogramowanie silnika? [1.8 tdci]

Cześć,
Mam pytanie czy ktoś z Was dokonywał może aktualizacji oprogramowania sterownika silnika 1.8 tdci (Focus Mk2 FL, 115 km)? Auto jest z 2008 roku, generalnie zachowuje się poprawnie ale wymaga bardzo delikatnego i ostrożnego obchodzenia się z pedałem gazu. Na niższych obrotach każde dodanie lub odjęcie gazu wiąże się z szarpnięciem co ma na pewno złe skutki dla dwumasy i zawieszenia silnika. Zastanawiam się czy warto wybrać się do ASO w celu aktualizacji - niestety samo podpięcie komputera oznacza koszt 119 zł, aktualizacja (jeśli okaże się dostępna) - to kolejne 149 zł, a podobno i tak nie dowiem się który sterownik w samochodzie obejmowała aktualizacja. Stąd moje pytanie - czy ktoś ma doświadczenie z taką aktualizacją i czy przyniosła ona jakąś poprawę charakterystyki silnika?

mrn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 10:03   #2
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Czy warto aktualizować oprogramowanie silnika? [1.8 tdci]

Po coś Ford wydaje te poprawki, więc pewnie warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie ja u siebie zauważyłem poprawę kultury pracy i wyciszenie silnika, do tego nieco mniejsze spalanie, ale nie są to zmiany, które przeciętny użytkownik zauważy, aczkolwiek szarpanie rzeczywiście może ustąpić. Do sprawdzenia masz wg mnie też poduszkę skrzyni biegów.

Aktualizacja może dotyczyć 2 rzeczy: PCM i ewentualnie firmware zegarów, ale to drugie jest w zasadzie bez większego znaczenia.

Można to zrobić samemu, co jest opisane w wielu wątkach na forum i nie jest to jakaś kosmiczna operacja. Prawdopodobnie przy aktualizacji PCM rozjedzie się immobilizer, więc trzeba wziąć poprawkę na konieczność ponownego programowania kluczyków (też da się we własnym zakresie).

Jeśli samemu się boisz, to jest sporo osób na forum, do których można podjechać i zrobią to taniej niż ASO, albo w ogóle za czteropak. Jak masz blisko do Białegostoku, to mogę temat ogarnąć.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 13:41   #3
mrn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Model: Ford
Silnik: spalinowy
Rocznik: XXI w.
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy warto aktualizować oprogramowanie silnika? [1.8 tdci]

Do Białegostoku mam niestety daleko, ale informacja, którą podałeś jest cenna. Można wiedzieć kiedy dokonywałeś tej aktualizacji?
mrn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 16:45   #4
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Czy warto aktualizować oprogramowanie silnika? [1.8 tdci]

Gdzieś tak z rok temu z hakiem, ale cały czas coś tam grzebię. Chyba sobie nawet zaraz zejdę i spróbuję wgrać nowszy soft, który nie do końca wiem czy pójdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli chciałbyś się tym pobawić to potrzebujesz interfejsu OBD i programów.

Interfejs:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Można taniej z własnoręczną przeróbką, ale wg mnie warto poświęcić te parę złotych ekstra na dobry sprzęt, tym bardziej, że zawsze się przydaje później do diagnostyki (zamiast płacić za każdym razem 119 zł) lub samodzielnego dodawania funkcjonalności typu tempomat, automatyczne światła, większy alternator czy nagrzewnica postojowa.

Programy są darmowe. Potrzebowałbyś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do diagnostyki i programowania kluczyków oraz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do aktualizacji oprogramowania i ewentualnych modyfikacji parametrów.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 19:23   #5
mrn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Model: Ford
Silnik: spalinowy
Rocznik: XXI w.
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy warto aktualizować oprogramowanie silnika? [1.8 tdci]

Dzięki za komplet informacji.
mrn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.