Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2016, 10:33   #1
Łukasz z ...
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Model: mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie wymiana uszczelniaczy i oleju

witam kupiłem autko w grudniu miała być okazja a tu bierze olej i to jeszcze jak chce wymienić uszczelniacze zaworowe a znalazłem gościa co wymieni bez ściągania głowicy. i zrobić od razu rozrząd i pytanie polega na tym czy zmieniać olej na fordowski z 10w 40 bo co jak nie pomoże a ja dam drogi olej a i tak będę musiał wymieniać pierścienie.myślałem jeszcze o nawcie co wy na to może coś da czy zaszkodzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a może by wlać żeby nie brało jakiegoś doktora?

Łukasz z ... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 10:48   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Wymiana uszczelniaczy zaworowych, wyrzucone pieniądze.
Pare lat temu założyłem temat, komu przestał brać olej po wymianie samych uszczelniaczy, znikomy odzew.

Same uszczelniacze nie załatwiają sprawy, bo wytarte trzonki zaworów, oraz prowadnice wraz z uszczelniaczami stanowią jedno. Więc wymiana samych uszczelniaczy, jak wyrobione prowadnice i trzonki zaworów mija się z celem.
Przeważnie nigdy przyczyną brania oleju nie są uszczelniacze zaworów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 11:12   #3
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,226
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Było na forum o "nafcie" /popraw wpis/ z różnym skutkiem. Oczywiście potem wymiana oleju na świeży. Niektórzy stosowali płukankę.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 11:13   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

w twoim aucie i naszym za branie oleju odpowiadają w 90% pierścienie tłokowe

poza tym, posłuchaj kolegi wyżej, 200% racji
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 12:52   #5
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Witam,
piszesz że bierze olej ale nie piszesz ile, czy jest to np. 0,2 czy 0,5 litra na tysiąc kilometrów a druga sprawa zastanawiasz się czy wlać "drogi" fordowski olej otóż ten drogi fordowski olej który jest zalecany do tego silnika to formuła F 5W/30 którego 5 cio litrowa bańka kosztuje około 100 zł więc jeśli twierdzisz że to jest drogi olej to może tak samo myślał człowiek od którego kupiłeś auto i zapewne dzisiejsze kłopoty z silnikiem są wynikiem takiego myślenia bo jeśli konstruktor zaleca do tej grupy silników olej 5W/30 to taki trzeba lać a nie szukać groszowych oszczędności które na końcu mogą kosztować 10 razy tyle co oszczędności poczynione na oleju, zapewne zastanawiasz się dlaczego uczepiłem się tak oleju ,otóż piszę tak dlatego że znam kilku dobrych mechaników których zgodna opinia o tej grupie silników jest taka że są to bardzo dobre silniki ale oszczędzanie na oleju czasem kończy się zapieczeniem pierścieni.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 13:05   #6
rafal75
ford::average
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 12-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO / FOCUS
Silnik: 2,0 TDDI / 1.8 TDCI
Rocznik: 2001 / 2005
Postów: 56
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Sam osobiście kilka lat wstecz miałem podobny problem (marka samochodu inna) z braniem oleju przez silnik, mechanior naciągnął na wymianę pierścieni, która nic nie dała, jak brał tak brał. Rozebrałem z bratem głowicę i okazało się, że uszczelniacze twarde i popękane.
Aby nie wydawać za dużo kasy od razu, możesz sprawdzić kilka rzeczy - ciśnienie w cylindrach no i przyjrzeć się uszczelniaczom, potem zdecydujesz.
rafal75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 13:19   #7
Łukasz z ...
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Model: mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

no tak drogi olej mi gość w sklepie mówił 40 zł od litra a pół syntetyki tańsze też bym wymienił na ten ze specyfikacją forda i zrobił tak zwaną płukankę.
Łukasz z ... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 13:21   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Cytat:
Napisał rafal75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam osobiście kilka lat wstecz miałem podobny problem (marka samochodu inna) z braniem oleju przez silnik, mechanior naciągnął na wymianę pierścieni, która nic nie dała, jak brał tak brał. Rozebrałem z bratem głowicę i okazało się, że uszczelniacze twarde i popękane.
Aby nie wydawać za dużo kasy od razu, możesz sprawdzić kilka rzeczy - ciśnienie w cylindrach no i przyjrzeć się uszczelniaczom, potem zdecydujesz.
w tych silnikach jest akurat tak, że za branie oleju odpowiada w 90% pierścień

poza tym, dzieje się tak dlatego, że silniki są bardzo dobre, ale olej leją ludzie dziadowski
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 13:22   #9
Łukasz z ...
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-02-2016
Model: mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

a przed chwilą byłem u mechanika i mówił że najpierw uszczelniacze bo to one najczęściej zawodzą i co teraz mam mętlik w głowie .Myślałem też o nafcie może by coś pomogło a jak nie to tego doktora pisze tam że on utrwala film i uszczelnia tłoki
Łukasz z ... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 13:23   #10
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy i oleju

Ile ci tego oleju bierze ,? bo nikt ci tu z fusów nie wywróży .
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.