Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2016, 13:28   #3131
mesho7
ford::average
 
Avatar mesho7
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 09-10-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Problem z jezykiem polskim na MCA po upgrade'ie do SP2015.
Mam nowy system z SP2015 (MAIN_VER_SW: 4047_140820) oraz stare mapy z 2010. Jednak jezyk polski w glownym menu dalej nie dziala. Mam mozliwosc wybrania go ale system tylko proboje go wczytac i wraca na poprzedni jezyk.

mesho7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 16:01   #3132
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mesho7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz stare mapy z 2010
musisz zastosować nowsze i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 16:46   #3133
mariu_sz
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo Mk4, sedan
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam ponownie.
Już pisałem tutaj w zeszłym tygodniu, że zrobiłem aktualizację softu w NX DVD do wersji 5.3 plikiem z pierwszego postu i problemach jakie się pojawiły później z mapami.
Udało się, że NAVI czyta płytę jednak działa to naprawdę bardzo wolno, wprowadzanie adresu zajmuje około 5-7 minut, a już w szczególności gdy próbuję zmienić kraj.
Kolejny problem to przeliczanie trasy, mówi o tym czekam i czekam i nic, dopiero po ponownym wystartowaniu wylicza trasę i pokazuje ją na telewizorze.
Mapa z trasą wczytuje się bardzo wolno, dopiero po kilku minutach pojawiają się wszystkie szczegóły (okoliczne drogi, tereny zielone itd. itp.) i tutaj pojawia się kolejny problem ponieważ NAVI zaczyna podróż w innym miejscu niż się aktualnie znajduję, z reguły jest to miejsce z którego wyruszałem ustawiając trasę. Później próbuje to nadgonić niestety z marnym skutkiem.
I wreszcie coś co mnie dzisiaj rozwaliło doszczętnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jadąc z włączoną NAVI dojechałem do zatoru na drodze, niestety był on dość spory i musiałem w nim spędzić jakieś 20 - 25 minut, a w tym czasie moja nawigacja "podróżowała" sobie w najlepsze wytyczoną trasą i w trakcie mojego postoju dotarła do wyznaczonego celu podróży. Niestety nie udało mi się na nowo wyznaczyć trasy do tego celu gdyż informacje nawigacji pokazywały jako aktualną pozycję wyznaczony cel, a faktycznie byłem w zupełnie innym miejscu miasta.
Mam pytanie co można zrobić z tym fantem, można to jakoś naprawić, poprawić? Gdzie ewentualnie może być problem w urządzeniu, sofcie, może płytka z mapami ma jakiś błąd?
Z góry dziękuję za pomoc.
mariu_sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 16:52   #3134
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A ile widzi Twoja navi satelit ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 17:06   #3135
mariu_sz
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo Mk4, sedan
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A to różnie 8; 9; 10 chyba było nawet 11.
mariu_sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2016, 12:57   #3136
Marotop
ford::amateur
 
Avatar Marotop
 
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
Panowie wielkie podziękowania, zrobiłem aktualizacje plikiem SP2015 z 1 posta, mojego NX SD i wszystko działa super. Aktualizacja przeszła wzorcowo duży szacunek dla waszej pracy.

pozdro
Marotop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2016, 13:09   #3137
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mariu_sz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie ewentualnie może być problem w urządzeniu, sofcie, może płytka z mapami ma jakiś błąd?
Z góry dziękuję za pomoc.
może przywróć ustawienia fabryczne nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 11:30   #3138
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Po zmianie mapy na 2016 , w nx sd mam bardzo cichy głos lektora. Resetowałem do ustawień fabrycznych , balans ustawiony na Nav na maxa. Co może być przyczyną ?
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 11:35   #3139
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mkk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zmianie mapy na 2016 , w nx sd mam bardzo cichy głos lektora. Resetowałem do ustawień fabrycznych , balans ustawiony na Nav na maxa. Co może być przyczyną ?
Przyczyną jest prawdopodobnie zresetowanie ustawień.
Głośność komunikatów navi zmienia się naciskając przycisk Vol+ lub Vol- w trakcie wygłaszania komunikatu przez navi.
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 13:34   #3140
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Podgłośnij sobie navi.Robisz to wtedy kiedy odzywa się lektor i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.