Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2016, 20:44   #2691
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nie wiem co ma do rzeczy że Volvo w Dojczlandzie nie jest premium - dla mnie wykonanie wnętrza np. w ostatniej s60 jest masakrycznie perfekcyjne - ostatnio miałem okazję się kilka razy przejechać.


Nie patrzeć na innych, tym bardziej na gazety motoryzacyjne (95% w niemieckich rękach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale samemu sprawdzić.

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 21:17   #2692
Maciek1906
ford::beginner
 
Avatar Maciek1906
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 08-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1500EB
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

BMW 5, E klasy czy S90 nie można porównać do Mondeo mk5. Sama cena pokazuje, że jest to zupełnie inna klasa. Jeśli stać Cię na klasę premium to się nie zastanawiaj, ale jeśli weźmiesz Mondeo nie będziesz żałował bo jeździ się nim naprawdę przyjemnie, cicho i komfortowo.
Maciek1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 22:21   #2693
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Maciek1906 - ja wiem, że nie można takich aut porównywać i nawet nie próbuję tego robić. Po prostu się zastanawiam czy nie skusić się na premium.

Biner - dopłata jest rzędu 45-50 tyś. Dziś pytałem w salnonie BMW i w dużych bólach dało by się załapać na BMW 5 za 191 tyś

Tak naprawdę to nie wiem czy zależy mi na bajerach czy nie. Na znaczku też mi nie zależy. W takim BMW 5 przekonuje mnie to, że jest przyjemniejsze w dotykuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przyjemniejsza w dotyku może być jedynie zgrabna 18nastolatkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A tak serio, to dziś właśnie namierzyłem w salonie taką 5tkę zbliżoną do podstawy. Szczerze to jednak siedząc w domu przed konfiguratorem, wyobrażałem sobie więcej po tym aucie. Tam jakoś nie ma zbyt wielu chromów (ja akurat to lubię), nie ma też dużego ekranu tylko mniejszy który po bokach ma zwykły matowy plastik (coś jak radio 4,2' w mk5). Dziwi mnie, że takie premium nie ma w standardzie navi. Nie wspominam już o czymś takim jak aktywny tempomat. Jedynie co to naprawdę pozostaje (przynajmniej dla mnie) takie poczucie, że to wnętrze jest lepiej zmontowane i wszystko lepiej do siebie pasuje. Ale na razie pozostaję przy moim mk5Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 22:27   #2694
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

zostań przy mk5. na siłę szukasz czegoś "lepszego" co w cale lepsze nie będzie..
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 07:12   #2695
Arthi2000
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK5 Titanium HB
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Też swego czasu pochodziłem sobię po salonach aut premium... prawie w każdym salonie zawsze stalo jakieś auto "w podstawie"... powiem szczerze, że tyłka nie urywało. Nie ma co mówić było biednie.
Prawda jest taka, że docelowy klienta auta premium nie bierze golasa (w większości przypadków) tylko zawsze go dość pluszowo doposaży. No ale wtedy wiadomo jak cena rośnie, premium auto to i premium cena za "premium" dodatki.

Chcesz mieć fajną serie 5, E klase albo a6 z fajnym silnikiem... 250k jak nic buchnie, a to dopiero początek długiej listy opcji w cenniku.
Arthi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 08:13   #2696
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

zgadzam się z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za głupi DAB w audi dopłata chyba z 2kpln jak premium to celeować w używkę max roczną wtedy bardzo duża utrata wartości jest ale to i tak grubo wyjdzie.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 17:22   #2697
avio
ford::average
 
Avatar avio
 
Zarejestrowany: 05-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180km
Rocznik: 2016
Postów: 67
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

panowie o czym wy piszecie te wszystkie gadzety mozna sobie wsadzic z dab-em na czele. Jak kolega wspomnial ta goła bemka zmiazdzyla by nasze mk5 w kategorii prowadzenie auta kultura pracy diesla , komfort jazdy (nie znaczy miekkie zawieszenie) itd roznice sa tez w tym czego nei widac . od 5 w gore kazdy element przed zgrzaniem jest klejony obwodowo co daje w rezultacie wieksza sztywnosc bryly po zlozeniu w fordzie mozna pomarzyc o tym . ird itp
co z tego ze mam piekna duza navi jak jade do rzeszowa autostrady nie widzi , jest wrecz przestarzala . bylem przekonany ze po polaczeniu z siecia pokryje sie mapa z gogle dorzuci cos z sieci do mapy zapropnuje inna trase on line krotsza itd
21 wiek a taki knot za tyle kasy ?! druga sprawa po co ten sync ???/ jak bede chcial pogadac z przedmiotem to lepiej to wyjdzie z siri w tel.
nie macie wrazenia ze auta chca byc madrezjsze od nas??? po co. ja naleze do tych ludzi dla ktorych auto ma sie przede wszystkim prowadzic miec fajna moc i tyle.
dla tych co jeszcze nie kupili mk5 i maja dylemat to proponuje maly test auta tzn rozpedzic sie do ok 100+ i nacisnac hamulec niezbyt mocno ale zdecydowanie lub zasymulowac zajechanie drogi przez tira na autostradzie przy wyprzedzaniu zobaczycie co sie dzieje z autem . jesli nie przeraza Was to zawieszenie to wlasnie mk5 jest dla Was. inne problemy auta sa do przejscia i zaakceptowania.
A zreszta ja juz kupilem i czy chce czy nie chce jestem na nie skazany na dluzsza chwile Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . nie wykluczone ze nastepny raz bedzie to 5 .

Ostatnio edytowane przez avio ; 16-02-2016 o 17:31
avio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 18:07   #2698
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja może mam inne odczucie na mokrym musiałem wdepnąć w podłogę bo bym zasadził w dupe na obwodnicy i jedno co pamiętam to lekko zaczelo mi wozić Tyl ale czulem jak systemy zaczęły korygować poślizg. Gdybym jechał gorszym autem to napewno bym siedział na zderzaku poprzednika.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 18:19   #2699
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał avio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panowie o czym wy piszecie te wszystkie gadzety mozna sobie wsadzic z dab-em na czele. Jak kolega wspomnial ta goła bemka zmiazdzyla by nasze mk5 w kategorii prowadzenie auta kultura pracy diesla , komfort jazdy (nie znaczy miekkie zawieszenie) itd roznice sa tez w tym czego nei widac . od 5 w gore kazdy element przed zgrzaniem jest klejony obwodowo co daje w rezultacie wieksza sztywnosc bryly po zlozeniu w fordzie mozna pomarzyc o tym . ird itp
co z tego ze mam piekna duza navi jak jade do rzeszowa autostrady nie widzi , jest wrecz przestarzala . bylem przekonany ze po polaczeniu z siecia pokryje sie mapa z gogle dorzuci cos z sieci do mapy zapropnuje inna trase on line krotsza itd
21 wiek a taki knot za tyle kasy ?! druga sprawa po co ten sync ???/ jak bede chcial pogadac z przedmiotem to lepiej to wyjdzie z siri w tel.
nie macie wrazenia ze auta chca byc madrezjsze od nas??? po co. ja naleze do tych ludzi dla ktorych auto ma sie przede wszystkim prowadzic miec fajna moc i tyle.
dla tych co jeszcze nie kupili mk5 i maja dylemat to proponuje maly test auta tzn rozpedzic sie do ok 100+ i nacisnac hamulec niezbyt mocno ale zdecydowanie lub zasymulowac zajechanie drogi przez tira na autostradzie przy wyprzedzaniu zobaczycie co sie dzieje z autem . jesli nie przeraza Was to zawieszenie to wlasnie mk5 jest dla Was. inne problemy auta sa do przejscia i zaakceptowania.
A zreszta ja juz kupilem i czy chce czy nie chce jestem na nie skazany na dluzsza chwile Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . nie wykluczone ze nastepny raz bedzie to 5 .

ojj widze, że kolega bardzo żałuje zakupu.. jeszcze nikt tak tutaj na mk5 nie narzekał jak Ty..
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 18:35   #2700
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

ja przesiadłem się z gorszego na lepszy a więc jestem zadowolony, może kolega przesiadł sie z czegoś lepszego to ma prawo narzekać. Najgorzej jak ktoś porownuje samochod ktory jest 2X droższy od mk5 i oczekuje że mondek będzie lepszy.
BMW seri 5 cena 179600 150 ps diesel, mondek podstawowy ok 105 000 nie rozumiem oczekiwań zadajcie sobie pytanie czy BMW 5 jest dwa razy lepsze ??? ja uważam że nie bo miałem okazję jechać .
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.