Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2015, 10:52   #21
cypiso74
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-05-2015
Skąd: Łódź
Model: mondeo
Silnik: 2000 tdci 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Problem z centralnym zamkiem

witam

centralny zamek normalnie zamyka drzwi lecz przy próbie otwierania otwiera i od razu je zamyka, drzwi można otworzyć w momencie kiedy przekręcę kluczykiem do otwierania to muszę od razu pociągnąć klamkę wtedy otwieram drzwi ale zamek działa dalej na zasadzie ciągłego otwórz/zamknij do czasu kiedy pociągnę od środka klamkę drzwi pasażera nie kierowcy, po tym zabiegu jest oki. sprawdzałem odwrotnie jest to samo czyli muszę pociągnąć klamkę od środka ale kierowcy.
odpinałem przewody przy słupkach zarówno z prawej jak i lewej strony i wtedy pojedynczo zamki działają prawidłowo.

proszę o jakieś wskazówki ewentualnie schemat elektryczny.


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 04-05-2015 o 12:54 Powód: Jeden temat, jeden problem.
cypiso74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2015, 11:26   #22
bodzio39
ford::average
 
Imię: bodzio
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Dębica
Model: ford Ka
Silnik: 1300
Rocznik: 2000
Postów: 76
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Nie wiem jaki masz centralny ja montowałem u siebie i miałem podobnie. Trzeba sprawdzić jeden z siłowników w drzwiach nie domyka ,dociska do końca linki i tak się dzieje.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 04-05-2015 o 12:54 Powód: Jeden temat, jeden problem
bodzio39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2015, 12:57   #23
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem

Omomierzem sprawdź ciągłość dwóch przewodów łączących zamki, oraz czy nie zwierają ze sobą (na schemacie oznaczane przy zamku 2 i 3, na złączu drzwi 6 i 7). Sprawdź poprawność łączenia styków 1 i 2 poprzez test ciągłości z plusem na zamku otwartym i zamkniętym.
Schemat
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CZ FK.JPG (46.5 KB, 41 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 04-05-2015 o 17:44
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 07:49   #24
maale91
ford::amateur
 
Imię: Marta
Zarejestrowany: 18-08-2015
Model: Ford Ka D2CallYa
Silnik: 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Drodzy, wielka prośba o wszelkie rady. Jakiś czas temu kupiłam Kaczke z serii D2CallYa z '99. Do wczoraj otwierałam i zamykałam ją z kluczyka, mimo centralnego zamka. Wczoraj jednak po przestudiowaniu miliona stron internetowych, stałam się szczęśliwym nabywcą bezpiecznika nr 1 20A odpowiedzialnego za centralny zamek ;)
Okazało się jednak, że po dokładnym zamknięciu drzwi, klapy bagażnika a nawet okien, zamek po przekręceniu kluczyka zamyka wszystkie drzwi, a w następnej sekundzie otwiera... tak samo działo się z zamykaniem drzwi od środka.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, co należałoby sprawdzić! Z góry dziękuję ;)
maale91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 10:45   #25
killer2000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Model: ford ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

wczoraj wymieniłem u siebie rygiel/siłownik drzwi bo mi nie otwierał zamek centralny z kluczyka . Urwana była sprężynka przy jednym z rygielków
killer2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 15:44   #26
Arni 82
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-06-2015
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Witam, centralny zamykam a on sie otwiera . Właśnie znalazłem rozwiązanie u mnie , przerwany kabel biało-fioletowy w wiązce drzwi kierowcy przy wtyce . Jak nie macie sprzętu do lutowania to auto można zamknąć wchodząc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przez bagażnik i wciskając obydwie klamki na raz .

Mam nadzieje że komuś pomogłem .
Arni 82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.