Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2016, 12:36   #2681
avio
ford::average
 
Avatar avio
 
Zarejestrowany: 05-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180km
Rocznik: 2016
Postów: 67
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Panowie tak naprawde zakup auta to sprawa indywidualna gdyby kazdemu podobalo sie to samo to byloby nudno. dla mnie wyglad auta jest wtorny czy jest podobny do astona czy rakiety kosmicznej za cene grubo ponad 100tys wyglad raczej nie straszy. jak juz posalem wybralem auto bez jazdy probnej bylem przekonany ze mk5 w prowadzeniu bedzie miazdzyl mk4 byc moze jesli zakupimy adaptacyjne zawieszenie a czego niestety pozalowalem . na ta chwile jest wg mnie zbyt komfortowe co daje znac przy bardziej agresywnej jezdzie. Ktos napisze ze nie jest to auto do takiej jazdy . zgadza sie ale wtedy czemu ma sluzyc jego drapiezny wyglad? przeciez wygladem sie nie jezdzi.
Ponoc w trybie sport jest bardzo przyzwoicie sztywniej ale najpier trzeba go miec . Bez wachania oddalbym te wszytskie bajery asystenty pasa ,odleglosci elektryczne klape parkowanie itd na rzecz tego zawieszenia.
nie oddalbym keyfree nie przypuszczlem ze to taka wygoda .
wracajac do zakupu mysle ze taka mazda daje frajde z jazdy moze miec i jedna pare drzwi przeciez nie wszyscy maja 2 dzieci psa i kota.Nie wszyscy musza miec przestrzen moze byc ciasno skromnie ale moze fun lepszy .
ja akurat woze z tylu 2rowery i nie przejmuje sie predkoscia, w innym razie kombiaka bym nie bral.
NIektorzy szukaja pseudo prestigu wiec kupia passata nie forda a przeciez nie jest to zle auto . itd
Co by nie pisac auta nie kupuje sie na cale zycie za 3,4 lata trzeba bedzie wybrac cos innego tylko nie wiem czy bylby to mk5 po FL. A gdyby kupowac tylko rozsadkiem to nalezaloby kupic np fieste a reszte odlozyc na emeryture jak mlody bog. powodzenia w szukaniu auta bo to fajny czas.


Ostatnio edytowane przez avio ; 13-02-2016 o 13:10
avio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 15:47   #2682
tk5
ford::beginner
 
Imię: Thomas
Zarejestrowany: 19-11-2013
Model: Mondeo MK IV FL Turnier
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift 163PS
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

A propos zawieszenia adaptacyjnego w MK5. Ma to tu ktoś na forum? Ciekaw jestem jak wypada w porównaniu do standardowego. Pochwali się ktoś wrażeniami?
tk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 15:55   #2683
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Miałem w MK4 i szału nie było. Zauważalne różnice były pomiędzy dwoma skrajnymi ustawieniami: Comfort i Sport. Na sporcie jechał jak po linii, w comforcie już go bujało.
Odnośnie MK5 wypowiem się na przełomie lutego i marca.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 21:37   #2684
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
A propos zawieszenia adaptacyjnego w MK5. Ma to tu ktoś na forum? Ciekaw jestem jak wypada w porównaniu do standardowego. Pochwali się ktoś wrażeniami?
Mam. Ale nie mam do porównania drugiego egzemplarza ze standardowym zawieszeniem :-)

Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważalne różnice były pomiędzy dwoma skrajnymi ustawieniami:
W MK5 różnica pomiedzy Sport a Komfort jest dość spora. Na tyle duża, że moja pasażerka szczególnie wrażliwa na chorobę morską bez pudła wyczuwa kiedy 'po cichu' przestawię ustawienie na komfort - samochód wtedy faktycznie płynie aż... za bardzo. Jeśli chodzi o prowadzenie to ciągle da się to kontrolować - nie jest tak całkiem źle pod tym względem.
W trybie sport jest zdecydowanie twardziej i bujanie zupełnie ustaje. Czy jest faktycznie tak jak w sportowym samochodzie - pewnie nie, w końcu MK5 to limuzyna.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 07:41   #2685
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał avio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co by nie pisac auta nie kupuje sie na cale zycie za 3,4 lata trzeba bedzie wybrac cos innego tylko nie wiem czy bylby to mk5 po FL. A gdyby kupowac tylko rozsadkiem to nalezaloby kupic np fieste a reszte odlozyc na emeryture jak mlody bog. powodzenia w szukaniu auta bo to fajny czas.
Zgadzam sie z tobą ale z drugiej strony przy takim tempie zycia nie mamy gwarancji ze dozyjemy emerytury i co nam po tych odlozonych pieniądzach,dzieci będą o nie walczyć? a tak troche przyjemnosci z życia.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 23:19   #2686
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

witam Koledzy. Ja wrzucę małe ziarno niezgodyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż mój MK5 przyjechał w kolorze innym niż zamówiłem dlatego go nie odbieram i czekam aż przyjedzie właściwy. Póki co, zamówienie już mnie nie wiąże. Jak czasem czytam forumowiczów to nachodzą mnie myśli, że może jednak wziąć inne auto. Na chwilę obecną nadal chcę MK5 ale wątpliwości są. Pisałem na forum, że trochę mnie "łamie" design wnętrza w MK5 w sensie, ze wygląda nieco tandetnie. Mój MK5 kosztuje 146 tyś do wyjazdu. W tym miejscu zastanawiam się czy może dołożyć nieco grosza i wziąć np jedno z "niemieckiej trójcy" w totalnej podstawie? Mam na myśli BMW 5, E-classe, A6 lub może Volvo S90, które zaraz debiutuje lub jakieś inne auto z tego segmentu Wiem, że to są fury z wyższej półki i nie można ich zestawiać z MK5 w jakimś bezpośrednim pojedynku. Wiem też, że wymienione auta były by w absolutnej podstawie a mój MK5 to wersja MAX. Co sądzicie ?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 06:11   #2687
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jeśli zależy ci na marce bądź znaczku to bierz te pseudopremium. Jeśli zależy ci na RWD to tylko merc albo bmw.
Volvo nie jest w de premium tylko aspiruje to tej ligi.
Jeśli zależy ci na bajerach bądź wyposażeniu insignia bądź mondeo. Dobry stosunek jakości, niezawodności do ceny choć bez DSG ma opel. 508 też jest fajny w topowej wersji w kombi...

With mobilephone sent.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 07:53   #2688
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@qlszew jeśli dopłata jest rzędu 15 tysi i nie zależy tobie na wyposażeniu,wyglądzie to bierz premium, ale najpierw przejedź się tymi autami. Ja osobiście jeździłem A6 kombi 3,0 TDI 315 PS S-line to moje pierwsze wrażenia są takie: fajnie wykończone, fajny dzwięk silnika który okazał się z sympozera (głośniki w wydechu) miejsca z tyłu mniej niż w mk5, jazda rewelka bo to quatro nie może być inaczej ale podsumowując nie wart tej ceny nawet połowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pamiętaj też o kosztach serwisu bo tam jest też premium.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 13:34   #2689
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zastanawiam się jak rzędu dopłata bo jak oglądałem BMW X1 czyli najmniejsze dziecko i kosztował 145 000 po rabacie i szału ani silnikowego ani wyposażeniowego
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 19:29   #2690
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widzę że się zgadzamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja jeszcze mam porównanie do 5tki.
Fakt że fajnie się jedzie, ciszej trochę jest ale cena przesada - zwłaszcza gdy w grę wchodzi problem z silnikiem, ze skrzynią czy nawet to że w pl inaczej traktuje się właścicieli niż w de...
Żeby nie było że jestem całkiem przeciw - myślę o 3gt...



With mobilephone sent.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.