Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 15:44   #1
yawag
ford::beginner
 
Avatar yawag
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Pabianice
Model: x-trail
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Nowe auto - wrażenia i opinie

Witam.
Chciałem się zapytać posiadaczy nowego tourneo connect o wrażenia z jazdy i z użytkowania tego auta.
Noszę się z zamiarem kupna takowego.
Jak sprawuje się auto w codziennym życiu?
Na co zwrócić uwagę?
Czy 120 kM daję radę z tym autem?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 08-02-2016 o 16:09
yawag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 22:32   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Tych samochodów jest bardzo mało na drogach. Dopiero 2 lata w produkcji, więc do PL masowo będzie przybywał za jakieś 8-10 lat...

Jeździłem godzinę demówką. Bardzo fajny samochodzik. W demówce był starszy silnik 115KM i dawał radę. W środku cichutko, komfortowo, prowadzi się bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć, że rewelacyjnie. Jest wysoki i na zakrętach ma tendencje do większego przechyłu niż standardowe osobówki, więc trzeba z tym ostrożniej. Za to na wszystkie osobówki można popatrzeć z góry - świetna widoczność do przodu (olbrzymia szyba). Wielkie lusterka z dodatkowymi małymi likwidującymi martwe pole - też rewelka. No i miejsce w środku: po prostu deklasuje wszystko co się rusza po drogach a nie jest dostawczakiem :-). Sterownie prawie wszystkiego jest na kierownicy: radia, komputera, tempomatu, ogranicznika. Z zauważoanych wad: plastiki twarde, mało schowków, brak nawiewu na tylne rzędy siedzeń, trochę przestarzała konsola centralna (jakieś do niczego nie potrzebne guziki jak w telefonach sprzed 20 lat).Za tą cenę mogli by też dać elektryczny ręczny i kartę hands free, niestety tego nie ma, a szkoda. Nie ma też możliwości zamówienia ani siatki oddzielającej bagażnik od przedziału pasażerskiego ani rolety w bagazniku. Po prostu jest wielka, niczym nie zasłonięta dziura.

Bogatsze wersje (titanium) mają dużo umilającej życie automatyki: automatyczne wycieraczki, światła, hill holder, podgrzewane lusterka, szklany dach z elektryczną żaluzją, tempomat, ogranicznik..

Tak czy inaczej ja zdecydowałem się na zakup - głównie z powodu olbrzymiego wnętrza i bagażnika. Zamówiłem 5 osobową wersję tourneo grand connect z power shiftem. Odbiór dopiero 30 czerwca :-(
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 19:30   #3
yawag
ford::beginner
 
Avatar yawag
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Pabianice
Model: x-trail
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Dzięki LZA za opis.
A jeździłeś w tym aucie z power shiftem?
To może być całkiem ciekawa opcja.
yawag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 20:35   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Niestety w styczniu (wtedy podejmowałem decyzję o zakupie) nie było demówki z power shiftem w mojej okolicy. Niemniej, uważam, że automat w tym autku to świetna opcja i warto nieco dołożyć, żeby go mieć. Każdy automat to olbrzymia wygoda. To jest ten sam PS co w innych fordach, więc można poczytać to i owo na jego temat. Ogólnie opinie są pozytywne, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać. :-)

Myślę, że warto się umówić na jazdę próbną. Byłem zaskoczony, bo myślałem że pracownik salonu będzie ze mną jeździł i skończy się na rundce dookoła salonu. Tymczasem dostałem kluczyki, dokumenty i tyle czasu ile zechcę, mogłem pojechać gdzie chcę. Musiałem tylko przed oddaniem autka zatankować tyle paliwa ile wyjeździłem. Dzięki temu sobie pojechałem 20km autostradą i wypróbowałem jazdę w mieście no i parkowanie tym olbrzymem na parkingu pod supermarketem. :-)

Celujesz w wersję krotką czy długą?

Ostatnio edytowane przez Lza ; 09-02-2016 o 20:39
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 21:00   #5
yawag
ford::beginner
 
Avatar yawag
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Pabianice
Model: x-trail
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Zdecydowanie wersja długa.
Ze względy na pracę (przydaje się), na wakacje (przydaje się) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to miałeś fajną jazdę próbną.
Z takim przyjęciem się jeszcze nie spotkałem.
Ja najbardziej się obawiam braku mocy.
Teraz w s-maxie mam 140 kM i w trasie jest bardzo fajnie i bezpiecznie.
Tourneo ma 120kM ale waży 200 kg mniej.
W automacie ten silnik 1,6 ma chyba trochę więcej momentu ( o ile się nie mylę).
yawag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 21:20   #6
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Też zamówiłem wersję długą. Im więcej miejsca tym wygodniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. 210 cm po złożeniu kanapy.. I rower wejdzie i wyspać się można :-P
5 osobowe mają z tyłu taką fajną półkę z drzwiczkami - jak w samolotach - pod sufitem. 7-osobwe tego nie mają.

silnika 1.6 już nie ma, zastąpiło go 1.5, ale tak - wersja 120KM z PS ma 300nM a manual 270nM. jeszcze jeden powód by wsiąść automat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Konie to dosyć względna rzecz. Jedne samochody nie mają koni a jeżdżą bardzo żwawo, inne pomimo koni są ociężałe. (przełożenia skrzyni, charakterystyka silnika, opory powietrza, masa pojazdu - dużo czynników na to wpływa). Tourneo zrobił na mnie wrażenie ani żwawego ani ociężałego - taki w sam raz. To już dosyć subiektywna sprawa, więc najlepiej sam ocenisz gdy się nim przejedziesz. Waży mniej, ale chyba jest nieco wyższy niż c-max i kabina jak to w dostawczakach - na wysokości dachu nie jest węższa niż na wysokości kół; więc opór powietrza na pewno większy. (tourneo ponad 180 cm wysokości).
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 08:58   #7
yawag
ford::beginner
 
Avatar yawag
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Pabianice
Model: x-trail
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Jaki kolor wnętrza wybrałeś?
Na otomoto jest wersja z automatem chyba w Poznaniu i ma bardzo jasny środek.
Podobno na żywo wygląda na biały. Ciężko to by było utrzymać w czystości.
yawag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 09:24   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Wybrałem dwutonowe wnętrze, coś takiego jak tu: https://d-mf.ppstatic.pl/art/d1/8g/q...ect-11.640.jpg Jakie będize w rzeczywistości to sie okaże... mam nadzieję, że nie białe :-)
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 14:36   #9
yawag
ford::beginner
 
Avatar yawag
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Pabianice
Model: x-trail
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Obyś miał rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yawag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 10:54   #10
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Nowe auto - wrażenia i opinie

Bardziej się obawiam spalania. Niestety to jedna wielka niewiadoma - nowy silnik 1.5 euro 6. w produkcji zdaje się od pół roku, nikt na forum nie pochwalił się posiadaniem takowego.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.