Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2016, 16:14   #921
bongos
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Szczecin <> Wiedeń
Model: Mondeo MK5
Silnik: Diesel 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Witam kolegów, problem piszczących wycieraczek jest także znany na niemieckich forach. Okazuje się żę w niekturych modelach ramie wycieraczki ocierasię o plastikowe obramowanie. W Niemczech jest to usówane w ASO na gwarancji - podobno wymiana jakiegoś pierścienia. Niekturzy usuneli sami problem wycinając trochę plastiku dociskającego do ramienia wycieraczki (ale uwaga tu można stracić możliwość wymiany gwarancyjnej).

Pozdrowienia z Austrii!

bongos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 18:56   #922
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Gutek3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najnowsza niespodzianka to przeraźliwie skrzypiąca prawa wycieraczka.
Cytat:
Napisał jacek-k-wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O - to ciekawostka! U mnie też piszczy prawa wycieraczka i byłem na 100% przekonany, ze to piórko wycieraczki jest do wymiany. Dzięki za podpowiedź, sprawdzę dzisiaj.
Potwierdzam - to nie piszczy samo piórko wycieraczki ale coś w okolicach osi - jest tak samo jak się podniesie ramię wycieraczki i piórko nie dotyka szyby.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jaką masz datę produkcji? Może mamy jakąś trefną serię? Mój jest z lipca.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 23:29   #923
Oczator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Gutek3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najnowsza niespodzianka to przeraźliwie skrzypiąca prawa wycieraczka. Samochód mam od kwietnia. Koło października pierwszy raz jechałem w konkretnym deszczu. Na trasie z Poznania do Krakowa okropnie piszczała mi prawa wycieraczka. Było to tak głośne, że nie pomagało nawet przysłowiowe " podgłośnienie " radia. Problem pojawiał się i znikał przy następnych deszczach. Myślałem na początku, że guma jest twarda więc próbowałem ją trochę ręką uplastycznić mocna pocierając. Po kolejnej jeździe na podobnej długości trasie nie wytrzymałem i na postoju podniosłem pióro i włączyłem wycieraczkę. Okazało się że to nie guma hałasuje, tylko pionowa oś na do której przymocowana jest wycieraczka trze o plastik przez który przechodzi między klapą bagażnika a przednią szybą. W serwisie przesunięcie plastiku trwało 10 minut i po kłopocie. Teraz nastała błoga cisza.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilka dni temu byłem w ASO - pracownik mówił o tym, źle docięty plastik. Wymieniają go również w PL w ramach gwarancji.
Oczator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 08:27   #924
Gutek3
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 26-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDci 150 KM Power Shift
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mój jest z końca stycznia 2015. Skrzypiący plastik przesunęli na gwarancji w Auto Vatin w Poznaniu. Wyczytałem na forum, że MK5 fabrycznie ma trochę za nisko ustawione światła mijania. Też mam takie wrażenie. Przy najbliższej okazji poproszę o podniesienie.

Mam jeszcze do Was jedno pytanie. Czy zauważył ktoś przy większych prędkościach ciekawy, delikatny odgłos z lewej strony na dole. Mi ten odgłos przypomina trzepotanie małej papierowej chorągiewki na wietrze. Myślę, że jakiś element nadwozia jest niedokładnie skręcony i trzepocze od pędu powietrza. Może mam zbyt wyczulony słuch, ale jak jeździ się często trasy po 600 km to w samochodzie tej klasy chciałoby się mieć cicho.

Ostatnio edytowane przez Gutek3 ; 26-01-2016 o 09:02
Gutek3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 13:38   #925
PanPrzemek
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja po 4700 km trafiłem na pierwsze smaczki, oba w odstępie jednego dnia:

1) Przestał mi działać spryskiwacz tylnej szyby. Nie słychać wogóle pompki.
2) Pamięć foteli/lusterek szwankuje. Prawe lusterko świruje, kiedy chce przywrócić ustawienie z pamięci. Regulowane ręcznie(elektrycznie) działa prawidłowo, ale po wybraniu programu zaczyna kręcic baczki i nie wraca na zapamiętaną pozycję.

Pewnie przejadę się za kilka dni do serwisu i zobaczę co powiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PanPrzemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 14:10   #926
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Można wykupić dożywotnią gwarancję? :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 14:41   #927
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

hehe z grubsza posypie się wszystko w podstawowej gwarancji tak więc spoko
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 16:41   #928
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Gutek3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M Czy zauważył ktoś przy większych prędkościach ciekawy, delikatny odgłos z lewej strony na dole. Mi ten odgłos przypomina trzepotanie małej papierowej chorągiewki na wietrze. Myślę, że jakiś element nadwozia jest niedokładnie skręcony i trzepocze od pędu powietrza. Może mam zbyt wyczulony słuch, ale jak jeździ się często trasy po 600 km to w samochodzie tej klasy chciałoby się mieć cicho.
Miałem takie trzepotanie po prawej stronie w okolicach podłogi. Pod podłogą po prawej i lewej jest kawał plastiku, coś jak osłona. To się trzyma na plastikowych spinkach, jedna była nie wciśnięta do końca i przy ok 90 km/h trzepotała.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 21:02   #929
Gutek3
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 26-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDci 150 KM Power Shift
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem takie trzepotanie po prawej stronie w okolicach podłogi. Pod podłogą po prawej i lewej jest kawał plastiku, coś jak osłona. To się trzyma na plastikowych spinkach, jedna była nie wciśnięta do końca i przy ok 90 km/h trzepotała.
Kruger dzięki. Jutro położę się pod samochodem i spróbuję coś wyszperać.
Gutek3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 21:29   #930
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czy ktoś z kolegów ma podobny problem w wyłączaniem oświetlenia wnętrza?

Mam tak:
- zatrzymuję auto na parkingu, ale silnik jeszcze pracuje
- włączam oświetlenie wnętrza
- wyłączam silnik, wychodzę z auta i zamykam je na klucz
- orientuję się, że zapomniałem wyłączyć światło w środku
- otwieram auto i niestety nie można go wyłączyć - po zamknięciu auta nadal się pali
- dopiero jak odpalę silnik, wówczas mogę zgasić oświetlenie wnętrza
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.