Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2016, 19:07   #321
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Cytat:
Napisał muszka19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...skąd mam (mamy) o tym wiedzieć że jest taka możliwość wgrania i pobrania softa na 182km ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Owa "możliwość pobrania softu i jego wgrania" jest trochę podobna jak możliwość przepłynięcia wpław Zatoki Gdańskiej. Są tacy, co umieją to zrobić, ale większość na tym "popłynie" (albo się utopi...).

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 12:03   #322
Blinkin80
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Palowice
Model: Focus III FL
Silnik: 1.5 EB 150@182KM?
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Faktycznie troszkę zamieszaliśmy w tym wątku - wyjściowym problemem było brzęczenie silników 1.5EB (produkcja 6-8.2015). Podobno serwis WIKAR z Krakowa usuwa problem poprzez "wgranie nowego oporogramowania". Osobiście do nich dzwoniłem i przez telefon to mi tylko powiedziano że to trzeba zobaczyć, posłuchać a potem się zastanowić jak ewentualnie problem rozwiązać, piszę ewentualnie bo często w oczach serwsu problemu nie ma.

Forumowicze z rozpędu przeszli na wgrywanie poza ASO softu i podnoszenie mocy, stąd pytania o utratę gwarancji, możliwość wykrycia, efekty takiego zabiegu.

Sam mam brzęczka i tak jak pisałem wcześniej wstyd odpalić aby pochwalić się "jak mi to chodzi" - jestem z okolic Katowic więc też się zastanawiam na podniesieniem mocy ale zależy mi na usunięciu brzęczenia - stąd pytanie czy wgrywany soft poza ASO może mieć modyfikacje zawarte w sofcie usuwającym brzęczenie.
Blinkin80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 12:19   #323
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Cytat:
Napisał Blinkin80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stąd pytanie czy wgrywany soft poza ASO może mieć modyfikacje zawarte w sofcie usuwającym brzęczenie.
ile razy było już pisane że chodzi o upgrade mocy do FABRYCZNEJ wersji 1.5EB 182KM?
A więc fabrycznym softem zawierającym wszystkie najnowsze FABRYCZNE poprawki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 12:33   #324
Blinkin80
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Palowice
Model: Focus III FL
Silnik: 1.5 EB 150@182KM?
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile razy było już pisane że chodzi o upgrade mocy do FABRYCZNEJ wersji 1.5EB 182KM?
A więc fabrycznym softem zawierającym wszystkie najnowsze FABRYCZNE poprawki
Ok, już wszystko jasne. Przy sprzyjających wiatrach powinny być dwa sukcesy - brak brzęczenia i wzrost mocy. Muszę się jeszcze zorientować w kosztach u Tedi. NA takie cuś wystawia się fakturę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blinkin80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 12:37   #325
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

kontaktuj się z nim prywatnie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 11:25   #326
mikeber
ford::advanced
 
Avatar mikeber
 
Imię: Mike
Zarejestrowany: 05-10-2004
Skąd: Torun
Model: Mazda 3 III Sedan FL SkyEnergy Full LED Jet Black :)
Silnik: 2.0 Skyactive-G
Rocznik: 2018
Postów: 344
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Witam koledzy i kolezanki

z brzęczeniem w 1.5EB 150 borykam się od początku gdy mam auto (kwiecen 2015).
Brzeczalo na poczatku przy schodzeniu z obrotów, z czasem przy zimnym odpalaniu.
W aucie ASO Toruń wymieniło mi turbosprężarkę na nową (przy przebiegu 600km).
POkazali mi wymontowaną (po zamontowaniu już nowej do auta).

Po wymianie - BEZ ZMIAN - nadal brzęczy.
Turbina była wysłana do Niemiec do inżynierów.

Stwierdzili , że tak ma być - a przyczyną hałasu jest zawór upustowy turbosprężarki.
Widziałem ten zawór na własne oczy - on jest naprawdę luźno osadzony!

Twierdzili , że to z czasem minie jak się ... teraz uwaga ... na zaworze upustowym zbierze nagar :-D

Twierdziili, że do przebiegu 20.000km się wszystko poukłada.

Aktualnie mam 30.000 przejechane i brzęczy tak samo - na zimnym po odpaleniu (przegazówka do 2 tys obr pomaga). przy schodzeniu z obrotów również brzęczy.

Nie chce mi się z nimi walczyć. Przy przeglądzie 40.000km zapytam czy już mają na to rozwiązanie.
Spróbuje zasugerować zmianę softu, ale jakoś nie wierze żeby to pomogło skoro mechanicznie zawór upustowy jest po prostu luźny.

Ostatnio edytowane przez mikeber ; 24-01-2016 o 11:31
mikeber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 13:27   #327
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

No to się zdziwisz bo update softu pcm pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w 90% bo coś tam od czasu do czasu zabrzęczy ale poprawa jest kolosalna. Męcz serwis o update bo warto. Możesz sobie sprawdzić jaki masz soft pcm w ford etis na to wygląda że najnowszy to F1FA-14C204-ANH, jak masz inny to zapewne brzęczy niemiłosiernie. Ewentualnie podeślij na priv VIN to Ci sprawdzę.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 17:57   #328
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Jestem po wizycie u Tedi_ka. Zaprogramowane ryglowanie drzwi po ruszeniu, wyłączony start/stop, wgrany program na 182 KM - tu nie wiem czy placebo ale wydaje się jakby foczka żwawsza nawet na niższych obrotach niż te ok. 4000 gdzie powinno być czuć te dodatkowe 32 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No a jeśli chodzi o rzecz najważniejszą w temacie czyli brzęczek ... WYELIMINOWANY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę jeszcze osłuchiwał w najbliższych dniach ale po kilku odpaleniach faktycznie nie brzęczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem zdruzgotany ignorancją serwisu forda bo przecież muszą wiedzieć, że to pomaga ...robić takie "schody" zamiast poświęcić pół godziny i mieć zadowolonego klienta ...

Ostatnio edytowane przez Janisek ; 24-01-2016 o 18:00
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 20:14   #329
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie

Hej, napisz coś więcej o tym jak to jeździ, bo również żywo jestem tym zainteresowany (pewnie po feriach)
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 06:23   #330
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Na razie niewiele mogę napisać, rzadko wkręcam ponad 4000 obr. Chyba jednak Nm też trochę przybyło bo wydaje się, tak jak pisałem wyżej, że ładniej się zbiera na niższych obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale to trzeba by porównać na hamowni lub mieć obie wersje na drodze jednocześnie tzn. przejechać się jedną i drugą w takich samych warunkach. Różnicy znaczącej to nie ma ale koszty niewielkie, ja nie żałuję choćby ze względu na uciszony brzęczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Janisek ; 25-01-2016 o 10:29
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.