Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2016, 21:05   #1
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Nie zamykające sie drzwi - odbijają

Witam, dzisiaj doświadczyłem pewnego problemu z moim focusem, otóż drzwi nie chciały sie zamknąc, odbijały się od uszczelki. Postanowilem dojechac jakos do garazu (w ktorym auta nie trzymam bo jest oddalony o jakies 2km) zeby to sprawdzic, zgasilem auto ide otwierac i zamknolem drzwi ktore odziwo sie zamknely. Poczytalem ze to przez mróz i jak sie autko nagrzeje to sie zamykają, lecz uznaje ze nie jest to normalny stan rzeczy i chcąc zapobiec kolejnej takiej sytuacji mam pytanko co zrobić w tej sprawie ? jak narazie popsikalem zamek wd40, dodam że zamek dość przycina niewiem czy to kwestia mrozów ponieważ autko mam od niedawna, i juz jestem po regeneracji stacyjki jako ze strasznie przycinała. Odmrażacze tez rzadko dzialają, i tu nasuwa sie moje drugie pytanie, czy da sie zregenerowac takze zamki w drzwiach czy lepiej juz wymienic je na nowe(uzywane) ?? No i jak zapobiec kolejnej takiej sytuacji z odbijaniem drzwi ??

Bardzo byłbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc i odpowiedzi, z góry dziękuje i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Focus 1.8 TDDi 2001r kombi

tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 21:43   #2
kriss7777
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Sochaczew
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Nie zamykające sie drzwi - odbijają

czasem zamki i zapadki przymarzają, popryskać dobrze WD40 w zamki i na zapadki, powinno pomóc a tu masz jeszcze kilka innych zastosowań tego magicznego środka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kriss7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 21:54   #3
kimo
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk2 & Mondeo mk3
Silnik: 1.8Tdci & 2.0Tdci
Rocznik: 2010 & 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nie zamykające sie drzwi - odbijają

Miaałem podobny problem w Golfie 4,blacharz powiedział żebym wyciągnął zamki pomoczył dwa dni w nafcie a następnie dobrze naoliwił i nasmarował.Zrobiłem jak zalecał i przez następne pare lat do sprzedaży auta nigdy problem nie powrócił.
kimo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 21:59   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Nie zamykające sie drzwi - odbijają

Formalnie powinno sie uzyc srodkow do czyszczenia zamkow i konserwacji ich ,nie twierdze ze inne sposoby nie pomoga ale moze zbierac sie kuz na tak wyczyszczonym zamku
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 22:14   #5
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie

Swoją drogą warto odpowiednio zabezpieczyć uszczelki drzwi, bo zamarznięta guma może dodatkowo prężyć, co może dodatkowo wpływać na złą pracę zamków

android
tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 13:54   #6
tete77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie zamykające sie drzwi - odbijają

Dziekuje za odpowiedzi, a odnosnie tego zacinajacego zamka w drzwiach, to poleciacie wymiane na nowe czy regenerować je tak jak stacyjke żeby nadal wszystko bylo na jednym kluczu ? Bo WD-40 i smarowania nic nie daja tak jakby wyjechany juz był
tete77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 22:14   #7
kriss7777
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Sochaczew
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Nie zamykające sie drzwi - odbijają

chyba wystarczy samą wkładkę wymienić i dobry fachman zrobi tak że na jednym kluczu będzie. Przynajmniej u mnie taki jest specjalistaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kriss7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 12:09   #8
Pietro999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Tylne prawe drzwi - nie zamykaja się - Kombi

Dzień dobry,
Mam problem z drzwiami i tu do Was pytanie, da się to jakoś naprawić domowym sposobem czy trzeba coś kupić i wymienić? Jeśli tak to co?
Moje tylne drzwi nie domykają się, tzn jak się trzaśnie nimi to dalej są otwarte, ostatnio za 30 strzeleniem nimi zamknely sie i od tej pory nie otwieram ich.
Tak jakby to co sie obraca przy zamknu co widac na zewnatrz nie zatrzymywalo sie w pozycji zamknietej tylko czasem zalapie, a takto otwiera sie.
Mial ktos podobny problem? Bo to troszke uciazliwe, tym bardziej ze czasem ktos przypadkiem je otworzy z pasazerow a ja mecze sie na parkingu jak je zamknac potem..
Dodatkowo taka informacja, na pcozatku jak zaczely sie psuc, klamka z zewnatrz chodzila cala luzno, czasem zadzialaja, a takto trzeba bylo je otwierac od srodka.
PRosilbym rowniez o linka jakiegos jak rozebrac tylne drzwi w mk1, bo jakos nie moglem juz kiedys znalezc, bylo tylko o przednich
Bylbym wdzieczny za pomoc

Ostatnio edytowane przez Pietro999 ; 24-01-2016 o 12:23
Pietro999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.