Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2016, 17:43   #31
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Koledzy znalazłem dziś w Microcat Ford w dziale akcesoria dedykowane dla C-maxa takie oto cześci: 1825070 - pilot zdalnego sterowania oraz 1825073 - pilot zdalnego sterowania, potrzebna dodatkowa karta sim. Poniżej zdjęcia.
Sprawdziłem w programie UCDS i jest faktycznie możliwość włączenia takiej opcji do uruchomienia fabrycznej nagrzewnicy na paliwo drogą radiową lub poprzez telefon.
To co kolega mm32 z działu "części i akcesoria" sprzedaje, może nie dogadać się z naszym sterownikiem w piecyku. Oczywiście nie mam pewności, że tak musi być. Temat ciekawy no i oczywiście .... mało opłacalny. Zadzwoniłem do serwisu i uwaga: cena 1656zł, czas realizacji 6 dni!!! Nic tylko BRAĆ !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1825070.jpg (95.9 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1825073.jpg (93.6 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ucds - opcja 56 włączenie nagrzewnicy przez pilota lub telefon.jpg (99.4 KB, 40 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez ravl1 ; 12-01-2016 o 19:20 Powód: zmiana zdjęcia
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 17:50   #32
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Cytat:
Napisał ravl1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co kolega mm32 z działu "części i akcesoria" sprzedaje, może nie dogadać się z naszym sterownikiem w piecyku.
Powinno się dogadać,bo do załączenia używany jest sygnał diagnozy i jeśli jest on tylko wystawiony na złączu pieca to powinno być OK.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 11:58   #33
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Cześć. W ASO zdobyłem informację że pilot zdalnego sterowania nie nadaje się do OEMowych pieców montowanych seryjnie :-( Powodem jest że pilot jest analogowy natomiast CAN w moim przypadku jest cyfrowy.
Pan Sławek z ASO w Krakowie sam przerabiał ten temat z Eberem i poległ z powyższego powodu, analogiczna sytuacja do mojej.
mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 14:58   #34
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

No to Pan Sławek ma małą wiedze na temat ogrzewań Eberspacher i zdalnego sterowania tej firmy.
Zdalne sterowanie Eberspacher EasyStart R i R+ miały zarówno wyjście analogowe (+12V) jak i cyfrowe.Załączenie cyfrowe odbywało się na przewodzie diagnozy,przeważnie przewód niebiesko/biały.
Zdalne sterowanie Eberspacher EasyStart Remote+ tak jak poprzednie ma zarówno wyjście analogowe jak i cyfrowe.Natomiast zdalne sterowanie Eberspacher EasyStart Remote posiada tylko i wyłącznie wyjście cyfrowe.
Cały czas jest jedno pytanie,czy piece montowane w platformie Kuga/Focus mają wystawiany przewód diagnozy.Ja twierdzę ,że na 99.9 % mają,bo w centralnej konfiguracji pojazdu jest możliwość zaadoptowania zdalnego sterowania oraz na podstawie tej publikacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 15:07   #35
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

mm32, w piątek będziemy wiedzieć, bo razem z ravl1 jedziemy do Ebera w Krakowie i myślę, że odpowiedzą na nasze pytania.
Nadmienię tylko dla potomnych że Wikar w Krakowie nie uznaje naruszenia gwarancji jak pilota do pieca instaluje autoryzowany serwis Ebera.
mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 20:46   #36
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Thumbs up Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

mm32 serdeczne dzięki za instrukcję montażu. To jest to czego szukałem. Na 99,9% musisz mieć racje, nawet w tytule jest napisane ze dotyczy m.in. Forda C-Maxa 2010 (DXA). SUPER !!!!
Masz u mnie duży browar.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 22:07   #37
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Cytat:
mm32, w piątek będziemy wiedzieć, bo razem z ravl1 jedziemy do Ebera w Krakowie i myślę, że odpowiedzą na nasze pytania.
Nadmienię tylko dla potomnych że Wikar w Krakowie nie uznaje naruszenia gwarancji jak pilota do pieca instaluje autoryzowany serwis Ebera.
I czego żeście sie dowiedzieli?
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 13:06   #38
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Pilot jeszcze nie działa ale sprawa jest banalnie choć teoretycznie prosta. Przy mojej wersji oprogramowania AV6N-14C080-BE modułu AHCM - dodatkowa nagrzewnica na paliwo - oprogramowanie się gryzie, muszę zaktualizować do najnowszej wersji np. AV6N-14C080-BJ.
Taką informację dostałem bezpośrednia od eberschprecher polska. Przedstawiciel Ebera przesłał pełną instrukcję montażu, w której faktycznie jest taka informacja.
Najgorsze jest to, że serwis nie ma żadnej informacji na temat nowego oprogramowania. Ale jest światełko tunelu. będąc w serwisie zadzwoniłem do BOK Ford, pani wysłuchała moich żali i po krótkiej wymianie słów oddałem telefon pracownikowi serwisu. Ten zobowiązał się do wyjaśnienia sprawy dotyczącej najnowszego oprogramowania i ma zadzwonić do mnie w przyszłym tygodniu. I to tyle.

Dodaje linka do instrukcji montażu i nie tylko
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez ravl1 ; 23-01-2016 o 14:14 Powód: instrukcje
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 17:01   #39
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

A kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie ma nowszej wersji AHCM ? W tej instrukcji w tym watku jest opisane jaka wersja nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 23-01-2016 o 17:10
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 21:07   #40
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Tak.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma najnowsze oprogramowanie i u niego pojdzie. Ja natomiast musze je tylko zaktualizowac.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.