Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2011, 20:39   #41
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie padły.

Jakiś miesiąc temu smarowałem tuleje bo zaczęły piszczeć, a więc to nie to . Po za tym podpięte na krótko działają normalnie tylko że mam dwie manetki jedna na 100 % dobra, tego tematu nie widziałem a przejrzałem dzisiaj 3 strony o wycieraczkach. Jutro zerknę na ten bezpiecznik 33 tego nie sprawdzałem tylko ten pionowy rządek do nr 24 czy jakoś tak. Generalnie stawiam na zgniłą wiązkę w klapie pomimo tego że zaizolowana to nadal zgnita, powinienem wymienić ją latem ale czasu i pogody nie byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 07-12-2011 o 20:44
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 09:25   #42
KuLa2o30
ford::beginner
 
Avatar KuLa2o30
 
Zarejestrowany: 11-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie padły.

Posmarowanie samych tulejek nic nie da jesli zatarl sie mechanizm ,ktory jest pod podszybiem , akurat przerabiam ten temat i dzis robie wycieraczki , wyciagajac caly mechanizm... A jesli sa mocno zatarte i nawet potrafia chwilke pochodzic to lepiej odpuscic bo dostaje wtedy silniczek. Jest to czasochlonne , ale spokoj przynajmniej pozniej jest. Moje obecnie tylko na najszybszym polozeniu zbieraja bo na "1" dojda do polowy i koniec

Aaa no i wiadomo starac sie ich uzywac , bo to najczesciej sie staje gdy sa nie ruszane ( przy ladnej pogodzie itp)

Ostatnio edytowane przez KuLa2o30 ; 08-12-2011 o 09:27
KuLa2o30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 22:19   #43
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wycieraczki przednie padły.

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem mój temat problemów z wycieraczkami (może się przyda):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W jednym z moich ostatnich postów masz numery bezpieczników (sprawdź 33 - "Dodatkowa nagrzewnica, układ klimatyzacji")
to o to chodziło teraz sobie przypominam padły mi w ten sam sposób jakieś 3 lata temu coś gmerałem przy bezpiecznikach i wyjąłem właśnie ten i nie działały wycieraczki . Generalnie piękne dzięki za pomoc.
Cytat:
Napisał KuLa2o30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posmarowanie samych tulejek nic nie da jesli zatarl sie mechanizm
To jest raczej oczywiste jak pisałem miałem rozebrane wycieraczki wcześniej i pięknie chodziły, to było nagłe zdarzenie chodzi nie chodzi i są krzaki. Generalnie pomogła podpowiedź o bezpieczniku 33 , o którym miałem pamiętać a zapomniałem, teraz zapisałem na karteczce z rozpiską bezpieczników. Temat generalnie do archiwum można zamknąć. Trzy godziny grzebania po elektryce wymiana manetki rozbebeszenie klapy ( wiązki ) a po prostu jakiś partacz ze "szmelcVagena " nie napisał że pod nr 33 jest podpięte sterowaniem wycieraczek
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2015, 15:47   #44
jawor13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Toruń
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz napisze co się stało (moja teoria).

Odpadła mi zawleczka od lewego sworznia mechanizmu wycieraczek przez co wypadła podkładkai uszczelniacz (gumka). Do sworznia dostała się woda wraz ze śmieciami przez co doszło do korozji sworznia i tulei co z kolej doprowadziło do zatarcia tego mechanizmu.
Wycieraczki czasami nie chciały ruszyć.
Analizując usterkę sprawdzałem bezpieczniki - wg książki 11 i 24 ale jako, że bezpieczniki miałem zabezpieczone taką przeźroczystą osłonką, którą ciężko było wyciągnąć zahaczyłem o jeden z bezpieczników i przez nieuwagę wypadł pod siedzenie (nawet tego nie zauważyłem). Był to bezpiecznik 33 opisany w książce jako "Dodatkowa nagrzewnica, układ klimatyzacji". Przez ten bezpiecznik nie działały spryskiwacze i wycieraczki ale, że bezpiecznika wcale nie było to żadnemu elektrykowi nie przyszło na myśl, że może jakiegoś brakować, sprawdzali tylko istniejące (mi też nie, dopóki nie poczytałem naszego forum i ktoś opisywał ten bezpiecznik jako bezpiecznik wycieraczek). Co ciekawe mimo braku tego bezpiecznika udawało się co jakiś czas uruchomić wycieraczki ale to pewno jakiś impuls (podczas szybkiego przełączania włacznikiem wycieraczek).
Bezpiecznik założony i wszystko ruszyło.
Pozostalo tylko zrobić konserwację mechanizmu.
Wszystko gładko zgodnie z tą niemiecką stroną podawaną wielokrotnie na forum. Mechanizm poskładany, położenie wycieraczek zgodnie z sugestiami zaznaczone taśmą malarską (co wcale nie było konieczne). Wszystko byłoby OK ale miałem problem ponieważ po włączeniu wycieraczek i wyłączeniu kluczyka z wycieraczkami w ruchu nie powracały one do pierwotnego wyjścia tylko "ładowały" na maksa. I tu również pomocne okazało się forum. Odkręciłem mechanizm od silniczka - dałem się wyszaleć silniczkowi włączając wycieraczki, wyłączając stacyjkę itd. i silniczek ustawił się w położeniu pierwotnym. Założyłem na niego wtedy prowadnicę i wszytko działa jak ...
Pozostało jedynie pytanie jak długo taki sworzeń (bardzo mocno skorodowany z wielkimi wżerami) będzie działać?
Grzenio nie wiem czy jeszcze jesteś na forum, ale masz u mnie flachę.
Parę dni temu męczyłem si z wkładką tylnej klapy i siłownikiem klamki. Udało mi si to zrobić dzięki zakupom na znanym portalu aukcyjnym. Jednak czytają o tej usterce natknąłem się na wątek z pękającą wiązką na połączeniu klapa - nadwozie. Jadąc samochodem przestały mi działać wycieraczki i spryskiwacze poza tylną wycieraczką. Po chwili zaczęły działać. Jednak następnego dnia padło na amen. Pierwsza myśl wiązka klapy. Zdjąłem tą gumę i kuźwa popękane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pewnie jakieś zwarcie robią przewody i nie chce działać. Z uwagi na deszczową pogodę naprawa była bardzo konieczna. Zajęła mi 4 godziny siedzenia na dworze w temperaturze bliskiej 0 stopni. Piździło niemiłosiernie. Skończone !! Wielka chwila prawdy i DUPA. Cały czas to samo. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od wycieraczek i spryskiwaczy - sprawne. Wróciłem do domu jak zbity pies, z nadzieją w forum. Czytam i nie wierzę te objawy co mój Galaxsior. Analizując temat poklei podliczam wydatki: silnik wycieraczek, mechanizm sterowania wycieraczkami, wizyty u mechaników i myślę "Ja pier...olę !!" Jednak jak przeczytałem o tym bezpieczniku 33, który u mnie odznaczony jest jako wiatrak to poleciałem do piwnicy po nowe bezpieczniki i czym prędzej do Fordzina. I co ? Urwa jajco. Wszystko chodzi jak ta lala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Sorki że tak się rozpisałem, ale musiałem rozgrzać dłonie po 4 godzinach na dworze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jeszcze raz bardzo dziękuje za to zajebiaszcze forum. Pozdrawiam
jawor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 18:29   #45
Robertgd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Gdansk
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Grzenio u mnie też flacha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , miałem identyczny problem z wycieraczkami , diagnoza manetka , manetka wymieniona ,to samo . Jeżdze na taksówce , elektrycy wolne terminy za tydzien , wszedłem na forum czytam i nie wierze , bezpiecznik 33. Zszedłem do garazu wyciągam bezpiecznik .... spalony , założony nowy i wszystko hula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Internet to potega .
Pozdr Robert
Robertgd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 09:33   #46
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Miło czytać takie posty - pod moim ostatnim wątkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 09:59   #47
jedna_brew
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Galaxy mk2, Focus mk1
Silnik: 1.9 TDI (AUY), 1.6 NoPB
Rocznik: 2001, 2003
Postów: 266
Domyślnie wycieraczki raz działa raz nie

Hej, jak temacie. Wycieraczki przednie raz działają raz nie. Podejrzewam ta wajchę przy kierownicy, ewentualnie jakiś przekaźnik. Teraz pytania: gdzie taki przekaźnik się znajduje, przy kierownicy tak jak w Mondeo? Jak ewentualnie zdemontować osłonę kierownicy i dźwignię? Pozdrawiam.
jedna_brew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 10:38   #48
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

@jedna_brew poczytaj ten temat do którego cię przeniosłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 12:11   #49
jedna_brew
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Galaxy mk2, Focus mk1
Silnik: 1.9 TDI (AUY), 1.6 NoPB
Rocznik: 2001, 2003
Postów: 266
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Dzięki Wojtek, o taki wątek chodziło ☺
jedna_brew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 21:01   #50
Kazik86
ford::amateur
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 27-01-2021
Skąd: Pyskowice
Model: Ford Galaxy MK1 lift
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Problem z wycieraczkami

Witam mam problem z wycieraczkami nie działają mi wogule ani przednie ani tylnie i spryskiwacz bezpieczniki są dobre sprawdzałem może kto miał podobny problem
Kazik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.