Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2016, 14:25   #381
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Kris2682 - rozmwiłaem dziś z dealerem. Powiedzial pewnie,ze nie ma opcji by samochód był częsciowo wyprodukowany i czekał gdzies tam na placu na tapicerke czy cokolwiek innego. Produkuja tylko wtedy jak maja komplet podzespołow i wyposażenia.

galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 14:43   #382
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

to oczywiste - tak ze 100 lat temu niejaki Henry F. wynalazł produkcję seryjną/taśmową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
znajomy miał farta: eSio (bi-tdci) miał być w marcu a odebrał w grudniu - po 3 mies. czekania. Czekam na przejażdżkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 14:44   #383
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Czyli diler ściemę Krisowi wciska - każ mu pokazać podgląd stanu zamówienia w kompie, ew. zrób tak jak ja zamów niezależnie drugie auto.
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 22:17   #384
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Witam Panowie i Panie
Wiec tak byłem dzisiaj znowu w salonie i pogawędziłem sobie "miło" z panią Anią z Ford Polska.
Od salonu otrzymałem wreszcie wydruk z aktualnego stanu mojego auta. No powiedzmy, że wydruk w rubryce Vin jest tylko jedenaście cyfr a nie 17 jak powinno być. Muszę tam sobie coś dodać? jakiś uniwersalny kod dilera/auta czy inny pierun? Nie zauważyłem tego w salonie bo mi ciśnienie skoczyło.
Jeśli dobrze rozumuje co dostałem a trochę mam z tym problem bo to czarna magia jest to tak: Przy dacie zamówienia jest 08DEC 2014Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Segmentation : 14 Sep 2015- czyli co poskładany do momentu aż im zabrakło materialu na tapicerkę( bo takie info od pewnego momentu dostawałem że ja wymyślam sobie jakąś jasną tapicerkę materiałową, a kurde akurat wyszła)
Date Gete Release 11Dec 2015- dotarł materiał na tapicerkę, koniec produkcji, czas wysłać auto wrednemu klijentowi co d...zawraca średnio dwa razy w miesiącu? dobrze to rozumiem?
A teraz najlepsze auto dociera 28 grudnia do Antwerpii i co? I jajco, bedzie tam stało bo planowana dostawa na plac w Poznaniu jest 23styczeń. No ładne wynik nie? 1000 km w miesiąc no chyba przez Wietnam będą jechać.
Modlę sie tylko żeby zimy nie było. Na forum niemieckim jest gość któremu najpierw przewoźnik wysypał auto z górnego piętra lawety, a jak mu wyprodukowali nowe to dojechało ino papiery po drodze zagineły i czekał znowu. Brak słów po prostu.
Oczywiście o tym, że produkcja się zakończyła nikt mnie nie poinformował, że auto w Antwerpii tez nikt. A po co ? Tyle czekał, niech czeka dalej w nieświadomości. No ja po prostu nie mogę.
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 08:44   #385
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o powiedzmy, że wydruk w rubryce Vin jest tylko jedenaście cyfr a nie 17 jak powinno być. Muszę tam sobie coś dodać? jakiś uniwersalny kod dilera/auta czy inny pierun? Nie zauważyłem tego w salonie bo mi ciśnienie skoczyło.
jeśli zaczyna się od WF0 i jest 11 znaków (liter i cyfr) to znaczy że masz ogólny kod ford, smax2 i fabryki, a nie konkretnego egzemplarza, więc trochę słabo ...
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 10:49   #386
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz najlepsze auto dociera 28 grudnia do Antwerpii i co? I jajco, bedzie tam stało bo planowana dostawa na plac w Poznaniu jest 23styczeń. No ładne wynik nie? 1000 km w miesiąc no chyba przez Wietnam będą jechać.
.
Mój samochód dojechał do salonu w 7 tygodni (od daty produkcji). Przez Wietnam to mało powiedziane. Ale zdarzają się przypadki, że "ekspresem" wychodzi 5 tygodni. Tekst dealera, ze trwa to 3-4 tygodnie należy włożyć w dział "bajki".
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 13:15   #387
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w rubryce VIN jest tylko jedenaście cyfr a nie 17 jak powinno być. Muszę tam sobie coś dodać? jakiś uniwersalny kod dilera/auta czy inny pierun? Nie zauważyłem tego w salonie bo mi ciśnienie skoczyło.
Win podany przez mojego dilera ma przed produkcją 17 pozycji, zaczyna się od WF0JXX, data zakodowana była literowo pod 11 rok i 12 miesiąc (dość nietypowo, więc to zapewne jedynie Vin fordowski, bo normalnie w dokumentach jedynie rok pod 10).

Te twoje oznaczenia nie mają z VIN wiele wspólnego, ale policz od końca, bo może przedrostek literowy pominęli - na 6 od końca powinno być w 2015 F, a 2016 G, a potem miesiąc literowo - u mnie GB.

Nie znam się, ale "segmentation" to raczej rozbiórka niż składanie - i tu by tkwiła tajemnica recyklingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Forda

Ostatnio edytowane przez SAMED ; 12-01-2016 o 13:22
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 16:10   #388
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Galloper ale auto jest od 28 grudnia w Antwerpii, miesiąc będzie trwało zanim na plac celny chyba do poznania dotrze. Tysiąc km w miesiąc przy opóźnione dostawie o 6 miesięcy. Teraz pytanie ile będzie stało na placu. Kolejny miesiąc?
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 16:30   #389
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Witam kolegów.
No i doczekałem się.Jutro odbieram nowego S maxa i nawiązując do poniższej dyskusji-mój zamówiony był 21 sierpnia 2015,data produkcji 27 listopad 2015,przed świętami B N dowiedziałem się,że stoi już w Antwerpii no i jutro odbiór w końcu.Trzymajcie kciuki,jak go wyprowadzę z salonu to dopiero mogę powiedzieć,że odebrałem.Pozdrawiam.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 19:59   #390
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodow

Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz pytanie ile będzie stało na placu. Kolejny miesiąc?
Mój samochód z Belgii też był transportowany około miesiąca. Jak dojechał na skład celny to juz poszło w miarę szybko - po 4-5 dniach od wejścia na skład celny samochód był u dealera.

Bump: U Citrovita też ponad 6 tygodni od daty produkcji jeśłi dobrze liczę. Hyżo jak logistyka Forda :-)
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.