Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2016, 18:12   #11
MrFoto
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Wartości mierzył mechanik , sam był zdziwiony , myślał że ma uszkodzony przyrząd, przywiózł drugi z innego warsztatu , wartości się potwierdziły , myślę że jeśli tak jest faktycznie to ustawienie rozrządu może mieć na to wpływ , oczywiście mechanik wsadził blokady w koło pasowe wału i w wałki rozrządu, stwierdził że rozrząd jest dobrze ustawiony.... zastanawiam się czy jeśli łańcuch byłby wyciągnięty to czy miałoby to wpływ na ustawienie zapłonu i czy mechanik włożyłby te blokady na właściwe miejsce ?? Nie wiem czy zaryzykować i wymienić jeszcze łańcuch rozrządu czy będzie to kolejna strata pieniędzy, podobno te rozrządy nie każdy umie ustawić , ale mechanik twierdził że skoro ma blokady i one pasują na swoje miejsca to nie ma tematu.... i tak po raz kolejny zostałem odesłany z kwitkiem .

MrFoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 18:24   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

U Ciebie jest 8 stopni, u innych 15, i to jest prawidłowa wartość.Trzeba doprowadzić do tego, aby u Ciebie było 15.
Bo ciśnienie masz za duże, a kąt wyprzedzenia za mały, a można zmienić to tylko ustawionym prawidłowo rozrządem.
Sam eksperymentowałem na swoim silniku


, ale mam 1 wałkowy, i właśnie strzelanie w kolektor wydechowy po dodaniu gazu,to zbyt póżny zapłon, albo jak kto woli kąt wyprzedzenia zapłonu, a strzelanie w dolotowy, to za wczesny.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 18:51   #13
MrFoto
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

W takim razie w najbliższym czasie pojadę na "konkretne" sprawdzenie sterownika głównego , jeśli będzie z nim wszystko ok to biorę się za rozrząd ....
dzięki koledzy za odpowiedzi , jeśli któryś z Was ma jeszcze jakieś pomysły, podpowiedzi ...to bardzo proszę o napisanie posta , bo takie zmulenie auta w najmniej oczekiwanym momencie jest naprawdę mało bezpieczne, myślisz że depniesz i zdążysz ....a on się zmuli i kichnie w kolektor...i tyle z tego.
MrFoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 20:35   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Nie wiem, jak jest w MK3, ale w MK2 jest przełącznik rodzaju paliwa, który w przypadku zastosowania paliwa o mniejszej liczbie oktanowej powoduje opóźnienie zapłonu. Może u Ciebie ten przełącznik jest przełączony na paliwo o mniejszej liczbie oktanowej.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 00:40   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

można sie pomylić i użyć niewłaściwej blokady wału, wtedy minimalnie sie przestawia rozrząd.
Nie masz efektu spalania stukowego (dzwonienia) przy wyższych obrotach?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 10:18   #16
MrFoto
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Mam właśnie specyficzne stukanie przy przyśpieszaniu, przy dodawaniu gazu, jednak czujnik stukowy nie pokazuje usterki ale wydaje mi się że jest to właśnie spalanie stukowe ponieważ jest tylko podczas przyspieszania kiedy puszczę gaz silnik jest cichutki. Efekt jest spotęgowany kiedy jadę na gazie.
MrFoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 11:14   #17
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Czujnik nie wyłapie. Jest tylko dźwięk i słabsze auto. Dźwięk nasila się z wzrostem obrotów, wyraźny robi się powyżej 3000 jak pamiętam.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 11:55   #18
MrFoto
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Dokładnie właśnie są takie objawy jak wyżej opisane.Jednak mój mechanik twierdzi że naprawiał wiele silników Mazdy który jest bardzo podobny do tego fordowskiego i Właśnie używał tych blokad od Mazdy do sprawdzenia rozrządu. Być może powinienem zasugerować wymiane łańcucha rozrządu?
MrFoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 19:07   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Jeżeli naprawdę jest w silniku ciśnienie sprężania 17 atm, to benzyna 95 jest za nisko oktanowa, i może trzeba nalać 98 oktanowej, wtedy przestanie spalać stukowo, i wróci moc, może ktoś planował głowicę, obniżył za dużo, i stąd kompresja.

Miałem kilkanaście lat temu podobny przypadek, pracując w Niemczech szef miał BMW serii 7, na tamte czasy rakieta, chodziło ponad 240 km na godz.
Nie pamiętam już dlaczego, ale oddał do naprawy i planowania głowicy. Niemcy, jak to oni, chcieli zrobić dokładnie, i tak planowali, że po naprawie jeżdzić się nie dało na żadnej benzynie nawet wysokooktanowej, słaby, stuki, jazda to katorga.
Skończyło się na kupieniu nowej głowicy, i życie powróciło dla samochodu, a jazda jak wcześniej, jednym słowem, rakieta.

Może warto i u Ciebie sprawdzić ten trop ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 14:04   #20
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: opóźniony zapłon i spalanie stukowe

Może i tak byc. Wpierw bym sprawdził jednak blokadę rozrządu.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.