Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2015, 09:45   #41
zefu
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC (140PS->163PS) - DW10C, MMT6
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Cytat:
Napisał actchris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Philips H7 White Vision 4300k

A takie żarówki ktoś miał? nie lubię żółtej barwy światła, bardziej pasuje mi biała.
Tak, mam je teraz. Szukałem czegoś, co możliwie mało będzie różnić się od dziennych LEDów. Barwa wyraźnie bielsza od "standardowych", przy czym nie wykazuje oznak tzw. "tuningu". Ciekawie widać różnicę np. przy włączaniu świateł drogowych, gdzie mam zwykłe żarówki i widać wtedy domieszkę ciepłej barwy w snopie światła.
To chyba najbardziej zimne żarówki z obecnie dostępnych homologowanych (są jeszcze Osramy Cool Blue Intense 4200K, ale moim zdaniem mniej zimne). Za chwilę pojawią się Osramy Blue Hyper 5000K, ale będą bez homologacji, jeśli to ma dla kogoś wielkie znaczenie. Ciekaw jestem, jak to będzie świecić. Jeśli nie będą zbyt hardcorowo niebieskie, może rozważymy.

Co do Osram Night breaker unlimited - u mnie pożyły 9 m-cy przy współużytkowaniu z dziennymi LEDami, szału więc nie było, ale po tych żarówkach chyba nie ma się czego więcej spodziewać.


Ostatnio edytowane przez zefu ; 25-12-2015 o 09:49
zefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2015, 12:42   #42
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

W ten sposób do żadnych konkretów nie da się dojść, bo najczęściej w większym stopniu trwałość zależy od trafionej partii, niż od marki żarówek.
Jeżdżę z włączonym systemem skandynawskim na zwykłych Tungsram'ach, które wytrzymują 2 lata (właśnie jedną wymieniłem na taką samą - tamże w Skandynawii kupioną!).

Cholera wie, ale wygląda to na sprzedawanie u nas badziewia z produkcji poza kontrolą jakości; ot, jak się uda.
To samo jest z proszkami do prania, pastylkami do zmywarek itd, itp.

Moje dziewczyny zawsze każą mi przywozić te produkty mimo, iż zatrzęsienie "tych samych" mamy na półkach marketów ... i tylko pranie w 'naszych' wygląda ciut inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 17:13   #43
wozny83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Cytat:
Napisał zefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osramy Blue Hyper 5000K
Posiadałem te żarówki u siebie przez jakiś czas.
Powiem tak światło jest mega zimne praktycznie jak w xenonie, suchy dzień a raczej wieczór rewelacja na drodze ( mimo że lampa daje już niebieską poświatę ) ale jazda w deszczową noc hmm powiem tylko masakra.

Jak jest szarówka czy pada deszcz w nocy to nie widać gdzie się jedzie.
Wsadziłem te żarówki do siebie i cieszyłem się, że znowu mi światła świecą jak we wcześniejszym aucie gdzie miałem xenony.

Ale pierwszy wyjazd w nocy podczas deszczu i załamka.

Jak ktoś chce dla te żarówki dla fajnego efektu polecam ale dla bezpieczeństwa stanowczo odradzam.

Bump:
Cytat:
Napisał zefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Osram Night breaker unlimited - u mnie pożyły 9 m-cy przy współużytkowaniu z dziennymi LEDami
Zobaczę jak u mnie długo pożyją, obecnie mam je w tej samej konfiguracji jakieś 3 miesiące.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 07:18   #44
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Polecam Tungsram Megalight +120. Świecą lepiej niż standardowe Tungsramy, kolor bielszy, ale nie całkowicie zimny (niebieski). Zaletą jest cena - o połowę niższa niż konkurencja. O trwałości tych jeszcze się nie wypowiem. Standardowe w innym samochodzie świecą bardzo długo.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 08:17   #45
wozny83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Ja muszę zobaczyć co dokładnie w domu posiadam jeszcze bo w pudełku w szafie wiem, że posiadam z 7 kpl różnych rodzajów H7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 09:23   #46
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

tez mam te tungsramy +120% i tez musze jak narazie pochwalic. Latam juz moze z miesiac czy dwa ale w czoraj w nocy to i żona zauwazyla ze sharanem lepiej teraz doswietla boki jka w golfie z halogenami przednimi wlaczonymi. Generlanie mi na tym zalezalo wlasnie bo wiczorami jak jade to wszedzie wkolo zwierzyny lata wiec trzeba byc czujnym.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 21:13   #47
cesar-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2,0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Od kilku miesięcy jeżdżę z tungsram +120%, i jestem bardzo zadowolony.
Wcześniej oprócz standardowych żarówek używałem też Philips X-treme 100 % i wg mnie wcale lepiej nie świeciły a cena dwa razy wyższa.
W dodatku trwałość max. pół roku była za niska przy tej cenie.
Po paru miesiącach tungsramy świecą a nawet jak się po pół roku spalę to w tej cenie jest to do przyjęcia.
Pozdrawiam
cesar- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 22:32   #48
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Od 14 miesięcy założone mam w mondku Tungsram MegalightUltra +90%. Mijania współdzielone z ledowymi dziennymi i pewnie dlatego tyle wytrzymują. W Focusie wytrzymały około 1 roku też z ledami dziennymi na przemian. Ale Focus robi rocznie 2x więcej km (około 35 tys.).
Jak dla mnie trwałość tych żarówek jest zupełnie wystarczająca a co najważniejsze cena na poziomie 37 zł za komplet + przesyłka. Raz w roku kupuję 2 komplety to jednostkowy koszt przesyłki jest mniejszy. I najważniejsze to, że świecą wyraźnie lepiej niż standardowe i choć nie dają światła bardzo białego to i tak zdecydowanie nie są żółte. Ostatnio nawet w teście AŚ wygrały biorąc pod uwagę rozkład światła, granicę światło-cienia, samooślepianie, ilość światła i relację jakości do ceny.
Moim zdaniem są to bardzo poprawne żarówki i w nocy jedzie się naprawdę komfortowo. Szczególnie w nocy i w deszczu, kiedy wszystkie "niebieskie" nie dają rady.
Te same żarówki miałem kiedyś założone też w FF2 FL z opcją skandynawskich dziennych ze zmniejszoną mocą i potrafiły 2 lata wytrzymać.
Może kiedyś skuszę się na Tungsramy +120% jeśli ich trwałość będzie na podobnym poziomie.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 10:54   #49
golog
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Kalisz
Model: Ford Fiesta Sport
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

" Jak jest szarówka czy pada deszcz w nocy to nie widać gdzie się jedzie." dlatego osobiście kupiłem Nightbreakery, których światlo tez jest bardzo fajne.

Teraz jest nowość osrama LEDriving FOG i LEDriving FOG PL. Światła 2w1 przeciwmgłowe LED zamiast halogenów o wyższej trwałości. Myślę nad tym intensywnie.
golog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 12:52   #50
kardavi
ford::average
 
Avatar kardavi
 
Imię: Kardek
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Hamburg
Model: był MkIII potem Mk IV dalej było F11 i jest s213
Silnik: był... jest i będzie 2.0 D
Rocznik: był 2003 potem 2008 dalej 2012 i jest 2019
Postów: 160
Domyślnie Odp: Jakie żarówki H7 polecacie?

Cytat:
Napisał golog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jest nowość osrama LEDriving FOG
niestety nie ma liście Mondeo do pasującej zabudowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kardavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.