Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2015, 20:04   #21
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Opony zimowe nowe czy używane

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet zdarzyło mi się sprzedawać za 50 zł komplet zimówek 10 letnich michelin i nabywca cieszył się że będzie miał opony zimowe.
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałeś sumienia , że ktoś może zrobić sobie krzywdę? Ja bym 10 letnie wywalił do kosza
Lepsze takie od równie starych ale łysych zimowych, albo od letnich w zimie z miernym bieżnikiem... z "dobrobytu" ktoś ich nie kupił.
W sumie sam będę miał podobny problem, jako że bieżnik przy moim stylu jazdy się prawie nie zużywa, to wnet będę miał 4ro letnie zimówki....

Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2015, 21:05   #22
Obywatel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Skąd: Słupsk
Model: Passat B5 FL
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opony zimowe nowe czy używane

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wnet będę miał 4ro letnie zimówki...
Nie jest to nic, co by takie opony automatycznie dyskwalifikowało.

Teoria, że po 5 latach opony nadają się na śmietnik to bzdura wmawiana ludziom przez oponiarzy, żeby napędzać sprzedaż. Jeśli użytkujesz opony załóżmy 4 lata, to chyba jesteś w stanie sam ocenić czy one zachowują się poprawnie, czy nie. Jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów, to jeździć dalej i radośnie olać to, co chrzani "zaprzyjaźniony" wulkanizator. Po 4 latach absolutnie nie ma prawa nic się z oponą dziać.
Obywatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 11:17   #23
bobot48
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna 74kW
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Opony zimowe nowe czy używane

Ostatecznie zdecydowałem się na opony noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widzę dyskusja gorąca ale przemyślałem wszystkie plusy i minusy i zdecydowałem się na nowe opony. Dziękuje za Wasze rady. Pozdrawiam.
bobot48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 19:52   #24
Obywatel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Skąd: Słupsk
Model: Passat B5 FL
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opony zimowe nowe czy używane

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Większość tego artykułu to pitolenie i dmuchanie w propagandową trąbkę gumiarzy i pseudo ekspertów motoryzacyjnych, ale akurat na temat wieku opon napisali prawdę.
Obywatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 16:40   #25
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Opony zimowe nowe czy używane

Sam na począku roku kupiłem za połowę ceny roczne zimówki(UG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z bieżnikiem 7mm. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony. Wiele razy sprzedawałem używane(zazwyczaj letnie) opony 3-4 letnie nigdy nikt nie dzwonił że coś nie tak mimo iż zaznaczałem że jeśli coś będzie sie działo to zwrócę kasę. Inna sprawa że często słyszłem że biorą do przyczepy itd.. Inną sprawą jest to iz staram sie dbać o opony i trzymać w chłodnym suchym miejscu bez dostępu światła. A przede wszystkim myć je i zabezpieczać przed leżakowaniem.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.