Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2015, 07:29   #11
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Zamontowałem wyłącznik w schowku i zabrałem się za montaż kontrolki informującej o tym czy poduszka jest wyłączona czy włączona.
Ze względu na to że w swoim aucie mam parktronica to miejsce przy wlączniku świateł awaryjnych mam zajęte ale po zajrzeniu do środka okazało się że jest tam wyprowadzona wtyczka do kontrolki od airbagu pasażera.
Zakupiłem kontrolkę która pasuje w miejsce uchwytu na monety przy lewarku zmiany biegów.
Moje pytanie brzmi: czy da się dokupić w serwisie oryginalną wiązkę (kabelek) "przedłużkę" który mógłbym podłączyć do wtyczki przy włączniku świateł awaryjnych i poprowadzić ją w miejsce koło lewarka zmiany biegów - czy muszę sam sobie radzić - czyli przeciąć te dwa przewody z wtyczką i wlutować odpowiednie przedłużki tak żeby sięgnęło w miejsce koło lewarka biegów ? Czy może w tunelu koło lewarka też znajdę wyprowadzoną tą sąmą wtyczkę (co przy przycisku awaryjek) tylko muszę lepiej poszukać (gdzie szukać) ?
W przypadku elektroniki jestem zwolennikiem rozwiązań fabrycznych stąd moje pytanie do znawców o tą przedłużkę

Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 11:55   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,060
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Przy takim układzie jak mówisz w tunelu nie będzie wiązki. Jeśli już, to w tunelu jest montowany wyłącznik parktronika - ale tylko wtedy, jeśli wiązka PDC nie dochodzi na kokpit. Tak więc jedyne co można zrobić, to "chałupniczo" przedłużyć wiązkę kontrolki airbagu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 07:17   #13
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Dzięki, tak też wczoraj zrobiłem.
Skończyłem dość późno i już nie miałem czasu poszukać co trzeba zmienić w ustawieniach w ELMConfigu - a na zegarach zaczęła mi się świecić ikonka od poduszki powietrznej sygnalizująca jakiś błąd.
dzisiaj poszukam info co trzeba zmienić - chyba że ktoś ma jakiś link - i w poniedziałek dam znać jak to wyszło.
Pytanie do tedi_k:
pamiętam że pisałeś kiedyś na forum chyba w wątku "Supersoft do ELM327", żę trzeba zaznaczyć w RCM dwie rzeczy: "Passenger airbag deactivation switch fitted" oraz "Passenger airbag deactivation indicator fitted"
W tym samym wątku pisałeś chyba coś jeszcze o zresetowaniu czy o jakiejś procedurze - i właśnie tego nie mogę znaleźć w postach
Co dodatkowo trzeba zrobić po zaznaczeniu tych dwóch opcji?
pozdrawiam
Tomek

Ostatnio edytowane przez Wodorek ; 31-10-2015 o 08:31
Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2015, 21:21   #14
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Przeniosłem wtyczkę z okolic włącznika świateł awaryjnych na tunel środkowy przy lewarku zmiany biegów - wlutowałem przedłużkę przewodów - po zakończeniu pojawił mi się błąd - skan w załączniku.
czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć w czym tkwi problem ?
konfiguracja widoczna na skanie - korzystałem z najnowszej wersji EMConfiga - starej nie mogłem znaleźć an dysku.
dodam że na zegarach świeci się kontrolka od poduszek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0205.jpg (96.6 KB, 71 wyświetleń)
Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 14:25   #15
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Z braku czasu dopiero teraz w weekend udało mi się wszystko podłączyć jak należy.
Przyczyną błędu było to na co wcześniej nie zwróciłem uwagi.
Wtyczka która znajduje się w samochodzie jest wtyczką 6-cio pinową (zdjęcie), a kontrolka od poduszek ma gniazdo na wtyczkę 8-mio pinową.
Po niewielkiej przeróbce wtyczki 6-cio pinowej polegającej na przełożeniu pinów w inne miejsce niż były fabrycznie i lekkim nagięciu nóżek w gnieździe kontrolki wszystko pasuje i działa jak należy.
Jeśli ktoś ma chęć zamontować u siebie coś takiego posiadając parktornika to służę pomocą na tyle na ile będę potrafił.
W załączniku zdjęcia żeby zobrazować trochę to o czym tu napisałem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0221.jpg (80.7 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0246.jpg (96.1 KB, 94 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0229.jpg (93.5 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0251.jpg (92.6 KB, 96 wyświetleń)
Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 22:16   #16
Mumi
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-02-2016
Skąd: Kraków
Model: C-max Titanium
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć poduszkę

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyłącznik - FINIS 1381035 - cena ok. 150zł brutto
Lampka w bloku włączników w miejscu uchwytu na monety - FINIS 1492926 - cena ok. 240zł brutto
Niestety muszę u siebie zamontować i pytanko czy ceny coś się zmieniły?
I jeszcze jedno pytanko, czy kontrolka jest po prawej stronie w miejscu w. monet, a lewa strona pusta, czy trzeba również lewą pustą dokupić, tak aby była całość. Jest park-tronik na górze z wyprowadzoną wtyczką do kontrolki od airbagu pasażera i czeka mnie przeciągnięcie wiązki.
Pozdrowionka
Mumi
Mumi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.