Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2015, 21:33   #1
olszakos4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2014
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Niedziałające czujniki parkowania bosch

Witam mam zamontowane oryginalnie czujniki parkowania boscha. Jednak nie działają. Przy wrzucaniu wstecznego nie słychać żadnego dźwięku. Z tyłu miałem pękniętą lampę i przez to woda sączyła się prosto na pestkę . Nie znalazłem żadnego bezpiecznika więć nie wiem czy spaliła się centralka czy tylko może bezpiecznik, przejrzałem całą wiązke wszystko wygląda ok, tylko ten jeden czujnik na który kapała woda strasznie zasyfiony. Dodatkowo zderzak był lekko uderzony z tyłu więc może jeden z czujników wyskoczył. Można jakoś sprawdzić czy to wina centralki, głośnika czy czujników? Miernika niestety nie mam. Czy może bardziej opłaca się kupić na allegro jakiś tani zestaw czujników chodzą po 100zl i będzie lepiej niż bawić się z szukaniem przyczyny w tym?

olszakos4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 19:45   #2
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Niedziałające czujniki parkowania bosch

Ja mam Park Pilota od Boscha w swoim Galaxy.
U mnie jak był uszkodzony jeden czujnik (prawy skrajny) to po wrzuceniu wstecznego pikało ze czujniki są aktywne a później pikało ze jest błąd, oraz zapalały się dwie lampki koło głośniczka.

Jest opcja wyłączenia czujników na czas jazdy z przyczepką - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona 20.
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 09:13   #3
patryk_mk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Złotów
Model: Mondeo MK3. Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDDI 133,5KM 309,5Nm, 2.2 tdci 175Km
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Niedziałające czujniki parkowania bosch

U mnie nie działały czujniki oraz nie było światła wstecznego w lampach problem rozwiązany wymianą czujnika wstecznego na skrzyni biegów. Pozdrawiam
patryk_mk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.