Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2014, 18:58   #1
DOLAY
ford::amateur
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: MYSŁOWICE
Model: MONDEO mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Nawigacja ROCKER RC 1119-opinie

radio z nawigacją ROCKER RC 1119 proszę o opinie czy warto montować tego chińczyka.

DOLAY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 20:18   #2
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: nawigacja

Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 20:17   #3
JKMa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nawigacja ROCKER RC 1119-opinie

Od połowy października br. jestem posiadaczem takowego radia i powiem tak: ogólnie jestem z niego zadowolony, jednak widzę też kilka niedociągnięć. Zanim jednak je opiszę zaznaczam, że nie jestem żadnym melomanem/audiofilem. Samego radia w samochodzie słucham rzadko, a zamontowałem rockera głównie dlatego, że chodziło mi o możliwość odtwarzania plików mp3 z usb.

Co do najistotniejszych wad/niedociągnięć:
- równoczesne korzystanie z nawigacji i odtwarzanie plików mp3 często powoduje problemy w postaci wieszającej się Automapy. Zresztą samej Automapie też zdarza się zwisnąć, tzn. zawiesza się przesuwanie obrazu na ekranie. Pomaga wejście do menu i wyjście z niego, ale jest to co nieco denerwujące.
- albo tuner radia jest słaby, albo to wina anteny (ja mam antenę w szybie), ale zdarza się że radio gubi sygnał tam gdzie poprzednie radio (6000CD) nie miewało z tym żadnych problemów.
- antena gps, która pierwotnie została zamontowana pod deską (obok radia) musiała wywędrować na szybę (dałem ją obok słupka), bo sygnał był za słaby. Pewnie od razu trzeba było tak zrobić, ale cóż człowiek uczy się na błędach.
- problem współpracy telefonu Samsunga S4 z radiem. Telefon po połączeniu przez BT staje się czasami głuchy (połączenia działają, ale nic nie słychać). Pomaga tylko reset S4. Wygląda na to, że jest to wina telefonu, bo inne aparaty działają bez problemów.
- kilka uwag w kwestii obsługi/oprogramowania (ale to już sprawa dyskusyjna), tzn.
-- przydałby się fizyczny przycisk do wyłączania/przyciemniania/rozjaśniania ekranu a nie ikonka na ekranie dotykowym umieszczona tak, że dość trudno i niewygodnie w nią trafić palcem,
-- przydałaby się możliwość definiowania siły dźwięku dla poszczególnych źródeł po ich włączeniu,

Co do zalet:
- jakość wykonania - jak na chińczyka - dobra,
- wyświetlacz (kolory i jasność) też w porządku,
- jest sterowanie z kierownicy,
- dobrze pasuje do deski rozdzielczej,
- dobrze i szybko radzi sobie z wczytywaniem i odtwarzaniem plików mp3 (zarówno z usb, jak i z karty mikro SD).

Tyle uwag. Pewnie można byłoby jeszcze pomarudzić, ale wszystko to kwestia "progu wrażliwości". Ja wiele nie oczekiwałem więc i się za bardzo nie rozczarowałem. Jak masz pytania o jakieś konkretne rzeczy to pytaj.


Pozdrawiam.
JKMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 07:35   #4
ArturN
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-01-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nawigacja ROCKER RC 1119-opinie

Cześć. Jestem posiadaczem tej stacji od miesiąca. Moje wrażenia: Stacja działa szybko, pliki MP3 ładują się błyskawicznie. Dźwięk po ustawieniu korektora jest zadowalający. Głośniki fabryczne zaczęły nawet dobrze brzmieć. Automapa parę razy zawiesiła mi się ale po wejściu i wyjściu do menu odwieszała się. Pewnie spowodowane jest to małą liczbą pamięci operacyjnej (256mb) przy równoczesnym odtwarzaniu mp3. Sygnał GPS łapie błyskawicznie, nie przeszkadza ogrzewana szyba przednia (odbiornik pod deską). TV niestety nie działa bo analogowy odbiornik. Działa sterowanie z kierownicy. Nie działa sprzęt bez włożonego kluczyka do stacyjki. BT współpracuję z Iphonem wyśmienicie. Szkoda tylko, że możemy sparować tylko jedno urządzenie. Generalnie jak na tą cenę to polecam.

Ostatnio edytowane przez ArturN ; 27-02-2015 o 07:38
ArturN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2015, 18:56   #5
Magik-kj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nawigacja ROCKER RC 1119-opinie

Czy ktos ma jeszcze dodatkowe opinie o tym sprzecie?
Magik-kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2015, 14:25   #6
radekj
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 192KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nawigacja ROCKER RC 1119-opinie

Cytat:
Napisał JKMa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od połowy października br. jestem posiadaczem takowego radia i powiem tak: ogólnie jestem z niego zadowolony, jednak widzę też kilka niedociągnięć. Zanim jednak je opiszę zaznaczam, że nie jestem żadnym melomanem/audiofilem. Samego radia w samochodzie słucham rzadko, a zamontowałem rockera głównie dlatego, że chodziło mi o możliwość odtwarzania plików mp3 z usb.
Potwierdź proszę, że wsadziłeś to do polifowego auta?
Bo w opisach tego sprzętu różnie piszą że czy jest kompatybilny z Mondeo 2011+
radekj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.