Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2015, 17:37   #3841
Marian66
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 03-10-2015
Model: ford 25 2115
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

juz poprawilem

Marian66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 12:58   #3842
driver_tomasz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-05-2013
Skąd: Latkowo
Model: Galaxy / Galaxy
Silnik: 1.9 115 AUY / 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2001 / 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy przez uszkodzony czujnik temperatury cieszy sterownik od dogrzewacza mógł nałapać błędówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czujnik wymieniony bo wskazówka od temperatury wariowała a piec nie odpalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chodzi o 1.9 AUY
driver_tomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 19:57   #3843
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czujnik temperatury cieczy w silniku G62, nie ma zadnego wpłuwu na pracę pieca. Nie jest też 'czytany' przez sterownik piecyka, ani jego czujnki.
Czujnik G62 jest czytany przez komputer silnika, oraz licznik, a ma wpływ tylko na pracę silnika.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 18-10-2015 o 20:00
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 21:21   #3844
driver_tomasz
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-05-2013
Skąd: Latkowo
Model: Galaxy / Galaxy
Silnik: 1.9 115 AUY / 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2001 / 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik temperatury cieczy w silniku G62, nie ma zadnego wpłuwu na pracę pieca. Nie jest też 'czytany' przez sterownik piecyka, ani jego czujnki.
Czujnik G62 jest czytany przez komputer silnika, oraz licznik, a ma wpływ tylko na pracę silnika.
Dzięki to muszę się podpiąć kablem błędy pewnie są, tylko z jakiego powoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na odpalonym silniku piec nie startuje a na postojowym grzaniu wentylatory w kabinie startują a piec ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic brak reakcjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
driver_tomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2015, 21:34   #3845
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam serdecznie mechanikow i magikow od elektroniki i dogrzewaczy. Mam takie dosc moze prozaiczne i laickie pytanie do tych co w tej branzy siedza nie od dzis. Mam zamontowany piec od naszego forumowego kolegii. Chce zamontowac sobie pstryczek na 3 razy co bylo juz wczesnie opisywane. Mam pytanie odnosnie tego 'stalego plusa' co idzie do przelacznika na 3 razy,jest opisane i jest sugestia aby znalesc pin 22 wtyczka P7 od modulu komfortu i tam go polaczyc. Co sie stanie złego lub dobrego gdy podlacze zasilnie do pstryczka z innego zrodla ? Po czesci odpowiedz uzyskalem przez tel. i wcale tego nie podwazam lecz jestem ciekawy co by bylo jakby zrobil 'po swojemu' czyli plus wzial z innego miejsca.
Na tym pinie 22 to zasilanie jest kiedy ? Jutro bede to robił wiec zbadam po swojemu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jeszcze pytanko mam czy ten piec kolego Stefano mozna wykorzystac jako ogrzewanie postojowe,aby sie czasem podgrzac w zime bez uruchamiania silnika ?
Czy potrzebna jest wieksza rozbudowa tej elektryki ? Pytam z czystej ciekawosci, moze z czasem kiedys bede cos planowal zrobic.

Ostatnio edytowane przez peters ; 23-10-2015 o 22:24
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2015, 10:09   #3846
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jesli podepniesz do jakiegoś innego stałego plusa to piec bedzie startował juz po po przekręceniu stacyjki na zapłon.
Piec ten oczywiscie mozesz rozbudować do ogrzewania postojowego. Trzeba w tym celu przerobic instalację auta, tak aby był sterowany piec, pompka płynu na podszybiu z jej wyłączaniem z opożnieniem 2-3 min, aby wystudzić piec, podpiąć pod klimatronik / klapy/ i dorobić pętlę zwalniającą pracę nadmuchu / wentylator w kabinie /.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 11:02   #3847
bartek-gigi
ford::beginner
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: kobylnica
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
Po 3 sobotach walki udalo mi sie prawie wygrać z D5WZ ��
W 3 miejscach skruszaly przewód czerwony zasilacy naprawilem, piecyk odpalal, pompka paliwa pracowala ale nie podawala paliwa �� demontaż, okazolo sie ze pod kulkę dostal sie kawałek farby i powodowal ze pompka przepuszczała ��. Na vag-u pokazuje temp 285st, temp cieczy 62st ale z tego co zauwazylem to temp na silniku tez zrobila sie na ok 60 st. Czy tak ma być czy mam uwalony termostat, bo generalnie ma to swój plus bo zima będzie cieplejszy silnik do odpalania ��

I teraz drugi temat
Brat w alfie tez ma podobny piec ale ma sterowany z pilota �� czy do naszego tez można taki podpiąć ? Lub zamienić ten maly na 4 przyciski na inny żeby można bylo ustawic mu odpalanie na cały tydzień a nie tylko na 3 czasy w ciagu dnia ??

Ostatnio edytowane przez bartek-gigi ; 25-10-2015 o 11:04
bartek-gigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 20:20   #3848
yogas123
ford::average
 
Avatar yogas123
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Głogów
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 tdi AUY było 115 a teraz ?
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam dziś wyciągnąłem swego d5wz na zewnątrz i czytając jak go podpiąć chciałem go uruchomić ale mam inne kolory kabli pod pinami 1 czerwony dwa brąz się zgadza a reszta inne ktoś pomoże podpowie jak go podpiąć ? Bo podałem na 1 i 6 i 7 plusa a na 2 minusa i webek powinien ruszyć ?
yogas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2015, 18:02   #3849
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stały plus na pin 1 gruby czerwony kabel zasilający,czujnik podszybia music podać plus i oszukać wzbudzenie alternatora tez plus. Czyli 3 plusy,na piny wymienione przez ciebie. Przypomnę pin 1,2 plus i minus 3,4 pompka paliwa zależy od modelu pieca,5 diagnostyka 6 czujnik podszybia ,7 wzbudzenie alternatora. Jest jeszcze 8 ale nie pamietam od czego. Jest prawie wszędzie info na temat zasilańia standardowych pieców D5WZ. Mam inne pytanie gdzie znajduje sie czujnik temperatury zewnętrznej co idzie na pin 6 do pieca ? Przy aku i przy wiecieraczkach go nie ma,czy to jest ten w zderzaku przy halogenie lewym ?

Ostatnio edytowane przez peters ; 27-10-2015 o 18:16
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2015, 19:54   #3850
yogas123
ford::average
 
Avatar yogas123
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Głogów
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 tdi AUY było 115 a teraz ?
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No ta u mnie we wtyczkę auta nie ma pinami 3 i 8 a w webek są . Sprawdzałem dziś miernikiem na wtyczce z auta . 1 + 2- . Jak na 4 podawałem impulsowo +to po chwili poleciało paliwo . A jak podpiołem na krótko do aku webka to nawet nie zagadał .wiec myślę że chyba webek skończył swój żywot i trzeba poszukać nowego...

P.s ja też mam w tym miejscu jakiś czujnik a mam gala z 2000 roku grudzień 1.9 auy

Ostatnio edytowane przez yogas123 ; 27-10-2015 o 19:58
yogas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.