Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2015, 12:59   #11
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Cytat:
Napisał marlabs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Tobie juz padlo calkowicie wspomaganie czy na razie tylko komunikat ?
u mnie to bylo tak - w niedziele 200 kilometrow bez problemu zrobione... ladnie zaparkowalem po domem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poniedzialek rano wychodze spieszac sie do pracy -silnik odpala na dotyk a po chwili komunikat o wspomaganiu i kierownica jakby ja ktos przyspawal... nic nie pomoglo gazowanie czy krecenie... nawet klemy zdjolem zeby go zresetowac... a moj esiu to 2006 wiec sie jest iskierka...mnie pozostal motocykl i 3 stopnie powyzej zera brrr....

Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 13:03   #12
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

ja mam z kolei obsikanych bezdomnych w tramwaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem co gorsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia, miejmy nadzieje ze juz sie nie beda psuc, ja jeszcze swojego lubie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 09:23   #13
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Cytat:
Napisał marlabs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miesiac temu wymienialem przegub wewnetrzny - tez rzadko spotykana usterka, zazwyczaj peka zewnetrzny ...
jakie objawy miales ze trzeba bylo caly przegub wymienic?
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 11:05   #14
did3
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Pitsmax, trzęsie całą budą podczas przyspieszania, tak jakbyś na tarkę najechał. Ból jest jeden, nigdy nie wiadomo który przegub poleciał, prawy jest dłuższy a lewy krótszy.
did3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 23:06   #15
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

To ja bez bicia przyznam sie, ze w garażu czeka juz nowa TRW pompa $$$$$$$ - na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyby nic nie dal update... skanowanie auta nie przyniosło żadnych efektów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 08:55   #16
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

musze wyprostować sprawę przegubu - wymieniałem tylko osłone wewnętrznego, wyszło ze jest peknieta podczas przegladu w ASO - bylem na tej wymianie olejow i filtrow za 270zl i zalezalo mi wlasnie na tym przegladzie ktory robia. Na szczescie sprawa wyszla dosc szybko i nie trzeba bylo wymieniac przegubu bo byl ponoc OK (nie wymienialem w ASO), w ASO gdzies czytalem dla pewnosci zawsze wymieniaja przegub i nie bawia sie w czyszczenie starego (ale to nie jest potwierdzone) - niby ogolnie powinna byc taka procedura bo jak dlugo jezdzisz z peknieta oslona to sie duzo syfu nazbiera i przegub na sucho pracuje.

Odnosnie pompy jestem po wymianie, wspomaganie o wiele lepiej dziala, mysle ze za 1200 lepiej kupic TRW niz regenerowac stara ( sie jednak okaze jak dlugo przetrwa).
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 11:25   #17
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no to super , mozesz mi powiedziec czy moze jest ciszej?? Maly update odemnie - pompa TRW czeka wiec postanowilem potraktowac mlotkiem stara... I wziolem sie z rana.. Pompe sobie wysunolem zeby sprawdzic czy jest napiecie - bylo. Wiec odlaczylem jej wtyczki, odpalilem silnik, i podlaczylem ja spowrotem- z mysla przeciez jej bardziej zabic nie moge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i stalo sie pompa wystartowala komunikat zniknal. Happy days.. Teraz mam dwie pompy shit... Lol pozdrawiam.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 12:16   #18
michoteczek
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

A czy wspomaganie w Esiu jest elektryczne czy hydrauliczne? Bo jeśli jest jakiś moduł elektryczny to spotkałem się z tym w innych autach (np w Punto) że wystarczy rozebrać taki moduł i poprawić lutownicą wszystkie połączenia elektryczne. Popsikać piny wd-40 i powinno pomóc. U mnie czasem błyśnie kontrolka przy zapalaniu auta i myślę ,że to może być własnie problem z prądem. Współczesne auta mają bardzo cienkie i delikatne układy elektryczne, wrażliwe na wstrząsy i zaniki napięć. Pytanie ile w naszych wspomaganiach jest elektryki a ile hydrauliki?
__________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.
michoteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 12:33   #19
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Pompa hydrauliczno-elektryczna.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2015, 21:56   #20
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Mały update ode mnie - po euforii ożycia pompy nadeszła chwila rozczarowania jak pompa zawyła a wspomaganie przestało działać shit! - wczoraj założyłem nowa od TRW, dziś działałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby tak dalej... ciekawostka było to , ze w zbiorniczku wyrównawczym miałem dużo czarnego nalotu - wiec nabyłem nowy - ku mojemu zaskoczeniu nowy posiada filierek na dolocie do pompy- stary tego nie miał...zapewne powinienem podziękować poprzedniemu właścicielowi, tak czy owak znowu mam autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , wspomaganie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.