Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2015, 12:11   #3831
wegorz-pwo
ford::average
 
Avatar wegorz-pwo
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Mazury
Model: Focus c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 120
Domyślnie Odp: Webasto - co uszkodzone?

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zitentyfikuj piec! Jaki masz tłumik, czy spaliny z pieca idą w dól i do tyłu w kierunku koła zapasowego to byłby D5WZ, czy spaliny wychodza z pieca w dół i do przodu auta, a później dopiero ostrym kolankiem do tyłu, to byłby D5ZF.
To jdnak rocznik 2005. Rury nie widze bo juz mechanik caly piec wyjal. Czekam na diagnoze...

wegorz-pwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 20:14   #3832
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W piecyku D5WZ pojawia mi się błąd "Dmuchawa spalonego powietrza", dodam że piecyk pracuje, załącza się, podgrzewa, wyłącza się, etc., wszytko wydaje się w porządku tylko ten błąd. Co może być przyczyną?
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 23:18   #3833
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

U mnie mimo że piec FZ to brak kolanka za tłumikiem. Musze cos przerobić gdyz wysypałem z tłumika troche piachu. Widocznie ktos zawadził jak jechał i urwał lub odpadł że starości.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 00:31   #3834
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dostaniesz u mnie taki cały tłumik gratis do tego pieca D5ZF. Jak przyjdzie twój do roboty to dołożę ci do paczki.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 14:47   #3835
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stefano, jesteś fachowcem w sprawie więc pewnie odpowiedz będzie z rękawaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik d5z-f a d5wz. Czym one się różnią. Nie pytam o wygląd, różnica jasna-jeden montowany wewnątrz korpusu drugi na zewnątrzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo z tego co widzę (nie mam innych danych niestety) wtyki są identyczne tj. strona osprzętu jak i strona instalacji. Czy rozkład pinów we wtykach jest taki sam. czy one pracują zamiennie. Jakie są różnice bądź problemy z adaptacją d5z-f na d5wz.

Uprzejmie proszę o wywód na tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 14-10-2015 o 14:50
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 19:27   #3836
rogalpl
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Komorniki
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.Mam pytanie czy to normalne w Focusie Cmax 2004 r., że są dostępne tylko opcje programowania nagrzewnicy auto/eko ? Wydaje mi się z tego co widziałem że powinna być opcja zparogramowania ogrzewania postojowego na wybrane dni/ godzinę (sterownik jest uszkodzony ?). Dodatkowo jak temperatura spadnie poniżej 5 stopni to się załącza nagrzewnica i strasznie dymi spod maski, i dym równiez dostaje się do kabiny samochodu.
rogalpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 21:17   #3837
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano, jesteś fachowcem w sprawie więc pewnie odpowiedz będzie z rękawaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik d5z-f a d5wz. Czym one się różnią. Nie pytam o wygląd, różnica jasna-jeden montowany wewnątrz korpusu drugi na zewnątrzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo z tego co widzę (nie mam innych danych niestety) wtyki są identyczne tj. strona osprzętu jak i strona instalacji. Czy rozkład pinów we wtykach jest taki sam. czy one pracują zamiennie. Jakie są różnice bądź problemy z adaptacją d5z-f na d5wz.

Uprzejmie proszę o wywód na tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtyczki 8-mio pinowe sa podobne ale nie takie same, w samym sterowniku wtyczki 14-pin są różnej wielkosci i kolejne piny we wtyczkach nie obsługują tych samych funkcji. Jest jedynie identyczny protokół transmisji V.A.G.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2015, 21:10   #3838
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostaniesz u mnie taki cały tłumik gratis do tego pieca D5ZF. Jak przyjdzie twój do roboty to dołożę ci do paczki.
Dzieki wielkie,jak wyślę to Ci zadzwońie. Na razie konserwuje auto,bo sie troche ociepliło,myśle ze początek tygodnia następnego będziemy działać. Tylko nasunęło , mi sie kilka pytań.... Moze nie warto go prżerabiac a kupic drugi ale ten mńiej awaryjńy...D5WZ. Lub inny jaki polecasz ? Oczywiście u Ciebie gdyz moj dostawca z Szczecina juz sie nie bawi w te dogrżewacza gdyz ich juz nie ma skąd zalatwic. Wszystko co stare zanika. Nie wiem czy to dobry pomysł. Wcale nie watpię ze robisz to mniej fachowo. Ale refleksje sa odnośnie tego pieca. Ten moj daje gratis. Wiec nie wiem co lepsze doradz,gdyz to autko zostaje u mnie na dłużej ..... I ma działać zawsze...
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 21:24   #3839
Marian66
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 03-10-2015
Model: ford 25 2115
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Tu chlopak pokazuje program diagnostyczny jak pracuje z d2

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Marian66 ; 17-10-2015 o 17:37
Marian66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 11:30   #3840
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Link nie dziala.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.