Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2015, 13:33   #1
haniballecter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-04-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2003
Postów: 14
Unhappy Remont silnika.Wasze opinie.

Witam.
Przymierzam się do remontu silnika 2.0 benzyna(+gaz od 01.2013).
Bierze olej jakieś 1-1.2l na 1 tys. Mechanik zrobił probe olejową,wyszło coś takiego:
http://zapodaj.net/2ec22cc45da14.jpg.html
Stwierdził mechanik ze dwa pierścienie do wymiany i inne podstawowe rzeczy przy takiej usterce.(koszt max 2000-2500 z robocizną)
Tylko jeden problem a mianowicie mechanik powiedział ze remont będzie możliwy jeżeli blok jest cały wiec moje pytanie do was jest takie co myślicie o tym bloku,czy waszym fachowym okiem możliwe jest że blok jest cały czy już jest do dupy przy takim wyniku próby olejowej(przy takim braniu oleju)?
Proszę o pomoc tych co maja doświadczenie z takimi silnikami(co juz robili remont durateca ,bądź mechaników od fordów) czekam na odpowiedzi pozdro.

haniballecter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 13:48   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Remont silnika.Wasze opinie.

Po pierwsze, zmień mechanika, bo może sie okazać, że remont przerasta jego wiedzę i siły.
Mechanik który jak zrozumiełem z Twojego opisu chce wymieniac dwa pierścienie, i to pod warunkiem że blok cały. A może on jest w kawałkach, ale jak samochód jeżdzi to pewnie cały.
Pierścienie zawsze wymienia się w kompletach, i to na wszystkich cylindrach.
Bo kolejne rozebranie silnika, aby wymienić kolejny pierścień, to koszt prawie taki sam.
Nie bardzo mogę wyczytać z tego obrazka, jakie sa wartości cisnienia, ale na oko z tego co widać, zdjęcie głowicy, wyjęcie tłoków jest konieczne, aby dokładnie ocenić stan, i co należy dalej robic.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 14:01   #3
haniballecter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-04-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Remont silnika.Wasze opinie.

Pwenie mu chodzilo ze dwa pierscienie sa zapieczone...
Najbardziej mi zalezy na waszej opini na temat tego bloku silnika czy faktycznie moze on sie nie nadawac do remontu...jak bylo u was...
haniballecter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 14:07   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Remont silnika.Wasze opinie.

Nie może blok nie nadawać sie do remontu,jak silnik jest na chodzie, a nie wyciagnięty gdzieś ze złomowiska, spod płotu.
a skąd on może wiedzieć, że są zapieczone pierścienie. To tylko można wiedzieć, jak się wyjmie tłoki. A bez wyjęcia, to tylko zgadywanka.


Podaj wartości cisnienia z tej kartki co zamieściłeś, jakie cisnienie bez a jakie z olejem.

Ostatnio edytowane przez salom ; 03-10-2015 o 14:10
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 17:04   #5
haniballecter
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-04-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Remont silnika.Wasze opinie.

kurcze nie wiem jakie tu cisnienie(nie moge dokladnie powtorzyc co on mi mowil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....). na postawie tej proby olejowe stwierdzil ze jest dol silnika do remontu. i jezeli blok caly(niewyjechany) to mozna brac sie za remont a jak nie to wymienic silnik.(a dobry silnik znalezs graniczy z cudem...)
haniballecter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.