Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2015, 18:41   #1
maroza
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Radio sony - muzyka przez bluetooth

witam,
mam pytanie odnośnie radia Sony i modułu bluetooth zamontowanym w tym radiu.
Mianowicie czy jest możliwość włączenia w nim muzyki granej z telefonu przez bluetooth? Niestety próbowałem, ale bez skutku. Bluetooth zamontowany mam, gdyż używam go do rozmów. Także działa w 100%.
W moim drugim samochodzie (kia sportage) jest możliwość słuchania muzyki za pomocą bluetooth, dlatego zacząłem się zastanawiać czy w focusie również.

Czy wiadomo coś komuś na ten temat?

Radio mam takie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

maroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 18:59   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

Moduł bluetooth nie jest w radiu, tylko jest osobnym elementem. Można go zaktualizować, i jest szansa że pojawi się A2DP (czyli streaminng muzyki przez BT).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 22:52   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

Mam to samo radio i BT audio jest. Nie wiem czy było przed aktualizacją, którą pobrałem stąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale moduł bluetooth musi mieć USB. Jak nie ma, to nie ma możliwości zrobić aktualizacji oprogramowania.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 14:26   #4
maroza
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo radio i BT audio jest. Nie wiem czy było przed aktualizacją, którą pobrałem stąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale moduł bluetooth musi mieć USB. Jak nie ma, to nie ma możliwości zrobić aktualizacji oprogramowania.
Rozumiem. A gdzie znajdę to wejście usb?
maroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 17:48   #5
maroza
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Radio sony - założenie portu usb

witam,
od kilku dni interesowałem się połączeniem mojego telefonu z radiem za pomocą bluetooth, przez co chciałem uzyskać możliwość słuchania muzyki właśnie przez bt.
Lecz zagłębiając się w temacie, znalazłem kilka opinii iż lepiej jest spróbować zainstalować port usb.
Sprawa wygląda tak, że mój ford (wersja titanium r.0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. posiada radio sony (niżej na zdjęciu), posiada wejście aux (w schowku) lecz nie posiada wejścia usb.
Chciałbym się dowiedzieć, najlepiej od kogoś kto zakładał usb w swoim samochodzie, czy jest to skuteczne oraz co, gdzie i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. mam nadzieję, że trafiłem dobrze z działem. Jeżeli nie, to z góry bardzo mocno przepraszam.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[połączyłem dwa wątki - kolega założył 2 wątki na ten sam temat
Arturek]

Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-07-2015 o 06:22 Powód: p
maroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 17:49   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

W podłokietniku środkowym. Tam było montowane fabrycznie. A jeśli ktoś dołożył we własnym zakresie, to już gdzie tam mu fantazja podpowiedziała (ja mam w schowku pasażera).
Jak kolejno naciskasz na radiu "AUX", to USB jest jedną z nazw źródła do wyboru (tak samo jak "BT audio").
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 17:55   #7
maroza
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W podłokietniku środkowym. Tam było montowane fabrycznie. A jeśli ktoś dołożył we własnym zakresie, to już gdzie tam mu fantazja podpowiedziała (ja mam w schowku pasażera).
Jak kolejno naciskasz na radiu "AUX", to USB jest jedną z nazw źródła do wyboru (tak samo jak "BT audio").
Niestety. W moim focusie nie ma usb.
W takim razie powstaje pytanie, czy jest możliwość podłączenia go? No i za razem jaki może być tego koszt?
maroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 06:11   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,530
Domyślnie Odp: Radio sony - założenie portu usb

Cytat:
Napisał maroza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
od kilku dni interesowałem się połączeniem mojego telefonu z radiem za pomocą bluetooth, przez co chciałem uzyskać możliwość słuchania muzyki właśnie przez bt.
Lecz zagłębiając się w temacie, znalazłem kilka opinii iż lepiej jest spróbować zainstalować port usb.
Sprawa wygląda tak, że mój ford (wersja titanium r.0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. posiada radio sony (niżej na zdjęciu), posiada wejście aux (w schowku) lecz nie posiada wejścia usb.
Chciałbym się dowiedzieć, najlepiej od kogoś kto zakładał usb w swoim samochodzie, czy jest to skuteczne oraz co, gdzie i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

1) Aby mieć USB - należy
- mieć radio Sony z odpowiednim firmwarem
- założyć fordowski moduł bluetooth z obsługą USB
- dołożyć USB do modułu bluetooth

Kiedyś liczyłem to dla Mondeo mk4 i w używanych częściach wychodziło ok 1000zł (wg cen allegro)

Wszystko jest opisane => aby b yło łatwiej szukać jest podwieszony wątek FAQ => w tytule wątku o BT jest Mondeo ale są też informacje o Focusie

2) Dlaczego kolega ma wstręt przed użycie AUX => tanie i bezproblemowe

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-07-2015 o 06:25
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 23:25   #9
bva
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

arturek, ja probowałem odtwarzac przez AUX i jest bardzo duża różnica w jakości dźwięku porównując go z tym odtwarzanym z MP3 nagranym na CD.
Swoją drogą, ciekawi mnie jakość Audio BT w porównaniu z MP3 z płyty, ale nie jest mi dane tego posłuchac.

Ja także interesuje się tematem streamowania muzyki przez BT do radia Sony (z 2011 roku podłączone do C-Maxa z 2009), ale wszystko wskazuje na to, ze moduł BT w aucie jest zbyt biedny, bo bez USB.

Sytuacja z podłączonym tele z Adroidem wygląda tak:
- telefon działa na głośnikach
- komunikaty Yanosika działają na głośnikach
- komunikaty z nawigacji Google Maps nie działają pomimo ustawionego wyjscia na BT (po wyłączeniu tej opcji działają przez głosnik w telefonie)
- strumieniowanie muzyki nie działa po BT chociaż patrzac na ikonki telefonu wyglada jakby to gdzies odtwarzal (przy przełączaniu AUX brak opcji Audio BT)

Wszystko to powyzej ma miejsca, gdy w telefonie, w opcjach BT, mam zahaczone zarówno rozmowy tele jak i przesylanie multimediów po BT. Gdy wyłączę przesylanie multimediów, to zaczyna się jazda z rozłączaniem także rozmow, wiec całe połączenie telefonu i Sony co chwilę się rozłącza.

Ostatnio edytowane przez bva ; 03-09-2015 o 23:28
bva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 23:37   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio sony - muzyka przez bluetooth

AUX nie próbowałem (bo to niemożebnie niewygodne/niepraktyczne), ale BT audio to zdecydowanie słabsza jakość niż mp3 z CD czy z pendrive'a. I da się to natychmiast zauważyć nawet na tych słabej jakości głośnikach w fokusie mk2 fl (radio sony). Do tego nawigowanie po zawartości telefonu jest mocno ograniczone, chociaż nie żadne, jak to ma miejsce w przypadku AUX.

W ogóle, to nieustannie zaskakuje mnie skala dyskusji na temat rozwiązań, które są tak nieprzydatne (AUX) czy tak niskiej jakości (BT audio). Uprzedzając klasykę - z audiofilskim zboczeniem nie mam nic wspólnego.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.