Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2015, 11:25   #651
michalpgd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2015
Model: MK5 LB
Silnik: 1.5EB AT
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Jeżdżę 1.5 w automacie i dla mnie jest ok. I wcale nie jeżdżę przepisowo, ze świateł ruszam bardzo sprawnie. Co do ucieczki ze skrzyżowania to tu automat zawsze będzie gorszy - miałem raz przypadek, że musiałem szybko zjechać bo źle wyliczyłem prędkość zbliżającego się samochodu - pedał w podłogę a tu automat zabiera się za redukcję...
Na pewno zawsze lepiej mieć więcej mocy niż mniej plus wydechy w 2.0 wyglądają bardzo ładnie. Ale nie przesadzajmy, że 1.5 AT nie jeździ...

michalpgd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 11:33   #652
Arthi2000
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK5 Titanium HB
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał Byniek73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz automata, to trochę nie wiesz co mówisz.
Proszę przeczytaj uważnie jeszcze raz moją wypowiedź. Po pierwsze nic nie wspominam o żadnym automacie.

A po drugie nie widzę sensu kupowania auta z mocnym silnikiem 180KM+ tylko po to, bo raz w roku wybieram się na wakcje w góry. Wieloktronie jeżdziłem dużo słabszymi samochodami, równie mocno obładowanymi (tak jak piszesz) i dotarłem szczęśliwie, bezpiecznie i o czasie do celu.

Ale każdy robi według własnego uznania.
Arthi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 11:43   #653
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał Arthi2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę przeczytaj uważnie jeszcze raz moją wypowiedź. Po pierwsze nic nie wspominam o żadnym automacie.

A po drugie nie widzę sensu kupowania auta z mocnym silnikiem 180KM+ tylko po to, bo raz w roku wybieram się na wakcje w góry. Wieloktronie jeżdziłem dużo słabszymi samochodami, równie mocno obładowanymi (tak jak piszesz) i dotarłem szczęśliwie, bezpiecznie i o czasie do celu.

Ale każdy robi według własnego uznania.
I do tego zmierzam, jednym do szczęścia wystarczy 1.0, innym 2.2 będzie mało. Cały czas rozmawiamy o subiektywnych odczuciach. Po 20 latach za kółkiem i setkach rozmów o motoryzacji, nigdy się nie spotkałem z gościem, który by narzekał, że ma Za DUŻO mocy. Tendencja zawsze była w drugą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wtedy po zakupie, jest wq...nie i żal, że nie wzięło się mocniejszej opcji. Tym bardziej, że mówimy o wydaniu jakiś 130 tys.
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 11:58   #654
Kanopus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Witam wszystkich. Jako dotychczasowy bierny uczestnik dyskusji postanowiłem się przywitać i podzielić się moją oceną Mondeo.
Oczekując na odbiór samochodu dość często zaglądałem na forum żeby utwierdzić się w wyborze lub przygotować się na najgorszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje wybór to: 2.0 ecoboost 240KM, kombi, deep impact blue.
Nie pamiętam jakie wybrałem pakiety wyposażenia ale jest ono dość bogate.
Świadomie zrezygnowałem ze szklanego dachu/szyberdachu.

Po pierwszym 1000km mogę stwierdzić:
- silnik daje naprawdę radę, szczególnie w trybie S i jednocześnie ładnie brzmi
- zużycie paliwa ok.10,5-11 litrów /100km (trasa mieszana, jazda dość dynamiczna)
- wyciszenie mondeo jest na bardzo dobrym poziomie (wahałem się nad wyborem Mazdy 6 ale komfort akustyczny był dla mnie ważnym kryterium)
- zawieszenie dorównuje mocy
- brak problemów z klimatyzacją (trochę się tego obawiałem)
- jeszcze nic nie trzeszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-asystent parkowania robi robotę
- brak uwag co do nawigacji, jest ok
- zestaw głośnomówiący dobrze współpracuje z telefonem i nie ma problemów z jakością rozmów ( w obie strony)
- jeszcze nie jeździłem nocą więc nie mogę ocenić LED-ów
- zamykanie bagażnika mogłoby być trochę delikatniejsze, szczególnie gdy są otwarte inne drzwi ( może można to wyregulować)
- jasna skóra zdecydowanie mi się podoba (świadomy wybór)
- brak progu w bagażniku również na plus

Ciężko mi znaleźć jakieś konkretne minusy. Może podłokietnik środkowy mógłby być trochę wyższy/regulowany.

To na razie tyle. Jak coś wyjdzie podzielę się tym z Wami.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 14:19   #655
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Byniek73- ja jestem świadomy mocy silnika 1.5EB i nie przeszkadza mi to. Mam doświadczenie z tym samochodem i jak dla mnie jest ok. Z tego co widzę mam podobny styl jazdy jak Kolega ARTHI2000. Pewnie, że lepiej mieć więcej mocy niż mniej, jednak ja osobiście nigdy nie narzekałem na brak mocy w moich autach. Zawsze dowoziły do celuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ARTHI2000 - właśnie identycznie podchodzę do tematu. Jeździłem cały weekend 1.5EB i jak dla mnie dynamika jest OK. Pewnie, że 2.0EB mi "ucieknie" ale nie mam zamiaru się z takim ścigaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A czy więcej mocy uratuje życie? Hmmmm teraz mam "mułowate" 1.8TDCI ale jakoś nigdy jeszcze nie miałem sytuacji w której było na drodze kryzysowo z powodu braku mocy. Moim zdaniem to kwestia planowania kolejnych ruchów na drodze, przewidywania tego co może się stać itp. Na wakacje też raz w roku czy tak nawet dwa razy dojadę nawet tym 1.0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może po prostu pod większą górkę trzeba będzie śmigać na jedynceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na chwilę obecną po rozmowach z dealerem ta hybryda była by droższa od 1.5 z automatem o 7 tyś. W sumie tak pisałem też wczoraj. Jestem świadomy skrzyni CVT i specjalnie mnie nie drażniła. Pisałem kilka dni temu, że ona trochę pozbawia emocji ale mnie po prostu hybryda zachwyciłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ma swój klimat. Może kiedyś będę żałowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


KANOPUS - dzięki za info na temat skóryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Pisałem wcześniej o pakiecie LUXURY SEAT i wspominałem, że oparcie jakoś się nie "wentylowało". Była tam jednak folia i teraz stwierdzam, że oparcie jest "wentylowane"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zauważyłem też wcześniej innej dla mnie ważnej rzeczy. Fotel z tym pakietem potrafi dużo bardziej wysunąć tą część gdzie jest regulacja odcinka lędźwiowego. W normalnym fotelu (nie tylko forda) aż tak wyraźnie odczuwalne to nie jest. Jak dla mnie duży plus
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 17:14   #656
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak jak pisałem w innym wątku - jeśli nie jeździsz na tyle, żeby oszczędzać na jeździe hybrydą to po co się w to pchać? Tymbardziej, że 1.5 dostajesz w praktycznie full wypasie, gdzie hybryda będzie raczej średnio wyposażona.
I pomyśl o sprzedaży... za parę lat łatwiej będzie sprzedać doposażoną benzynę niż hybrydę (ludzie mogą się bać stanu baterii).
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 17:54   #657
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

SIEBEK - hybryda jednak będzie tak samo doposażonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ze sprzedażą to fakt, ale moje auta zazwyczaj znajomi kupują ode mnie w chwili jak ja wyjeżdżam z salonu, więc może hybryde też łykną za parę latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:11   #658
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

160 kM to aż nadto na to auto do codziennej jazdy - a do tego ono przecież służy. Na wakacje i wypady zazwyczaj jadę 84 kM T5 i mocy mi tam wcale nie brakuje - to kwestia znajomości auta i dobierania odpowiednio manewrów. Prywatnie zazwyczaj używam Caymana i wcale nie czuję wielkiego dyskomfortu ze spadku mocy po wejściu do mk5.

U mnie stuknęło 15 kkm - na razie bez przygód i trzeszczących elementów. Spalanie niezmiennie 8L/100
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:15   #659
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

romekkar - a jaką masz skrzynię? Te 8L to średnio czy miasto czy trasa?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:51   #660
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Rownież uważam ze o braku mocy mogą mowić kierowcy w sportach motorowych a nie przy codziennym użytkowaniu a jest wręcz tak ze wielu użytkowników ma tej mocy ponad umiejętności i wtedy o tragedie nie trudno.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.