Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2015, 06:46   #11
malyseba
FCP member
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 197 KM
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Sprawdzenie zapisów serwisowych z Niemiec

A samochód miał wszystkie wklejki to znaczy przy oleju na bocznym słupku taką naklejkę ford 2015 z przebiegiem na następny serwis i datą następnego serwisu. Wszystkie filtry do których mogłem dojść już posprawdzałem filtr powietrza jak nowy z logo forda przeciwpyłkowy też jak nówka. W środku oryginalne dywaniki ford nawet wycieraczki przedniej szyby z logo forda . Więc wygląda że faktycznie był serwisowany. Ale tak z ciekawości chciałbym tą książkę zweryfikować.

Bump: A TUV miał podbity na 2 lata i nowe opony z tego roku.

malyseba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 07:14   #12
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sprawdzenie zapisów serwisowych z Niemiec

typowe auto po leasingowe, prawidłowo serwisowane, więc śpij spokojnie.

Cytat:
Napisał malyseba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Ze względu na nieznajomość Niemieckiego ciężko mi było sprawdzić zapisy w książce serwisowej. W ogóle to jechałem po bmw 5 i w serwisie bmw miałem ustawionego człowieka który by mi takie zapisy sprawdził ( Ma centralną europejską bazę danych serwisowych) ale ten ford był w lepszym stanie od bmw które oglądałem i wyszedł trochę przypadkiem.
To co teraz napiszę to nie do Ciebie, to żaden przytyk, to po prostu dobry przykład dla innych jak można szybko umoczyć podczas zakupu auta. Tobie się udało, trafiłeś na dobrą firmę, nie było ściemy (tak myślę) i brawo !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale najczęściej nieznajomość języka, często podstaw znajomości rynku motoryzacyjnego, wiedzy jak i co sprawdzić w aucie, kończy się przykro dla potencjalnego nabywcy.
Wg.mnie zakładać należy scenariusz mniej optymistyczny, zakładać że gdy jadę po auto to niekoniecznie kupię pierwsze tylko kolejne lub dopiero następne, więc warto mieć już przed wyjazdem wybrane ileś tam aut. Nie zawsze jest możliwość zlecenia sprawdzenia auta przed wyjazdem, więc ryzyko jest większe ale jak pisałem wyżej, dobrze zaplanowany wyjazd da możliwość zakupu takiego auta jakiego chcemy. Nie zawsze odpowiedzi sprzedającego, i to obojętnie jaki to będzie kraj, są prawdziwe, nawet u dealera mogą mijać się z prawdą, znam takie przypadki. Mając to wszystko na uwadze, wiedząc np. że nie dam rady porozumieć się ze sprzedawcą , że być może nie dam rady samodzielnie ocenić auta, załatwić formalności itd., warto wziąć ze sobą kogoś z rodziny kto ogarnia temat, jakiegoś zaufanego mechanika, lub kogoś innego kto będzie wstanie mi pomóc. Rozwiązań jest wiele i warto je brać pod uwagę i skorzystać z nich...
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 30-08-2015 o 07:17
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 17:54   #13
malyseba
FCP member
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 197 KM
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Sprawdzenie zapisów serwisowych z Niemiec

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
typowe auto po leasingowe, prawidłowo serwisowane, więc śpij spokojnie.

warto wziąć ze sobą kogoś z rodziny kto ogarnia temat, jakiegoś zaufanego mechanika, lub kogoś innego kto będzie wstanie mi pomóc. Rozwiązań jest wiele i warto je brać pod uwagę i skorzystać z nich...
100 procent się z Tobą zgadzam ja miałem ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika i osobę która wiedziała co gdzie i jak jeśli chodzi o formalności wyjazdowe załatwiać. Jadąc tylko sam miałem na myśli że nie korzystałem z usług firmy pośredniczącej nie zleciłem kupna tylko pojechałem sam do Niemiec . Ale nawet tak jak piszesz ustawienie kilku samochodów czasami nic nie daje. Tak jak pisałem ja jechałem po bmw 5 i na taki samochód byłem nastawiony i na sprawdzenie takiego się przygotowałem ba miałem kilka w okolicach ustawione jednak żaden nie spełnił moich oczekiwań. A ten fordzik jak najbardziej . Odbyłem jazdę testowa sprawdziłem go komputerem i tak dalej . Ale że wyszedł przypadkiem bo nie na forda się nastawiałem to wszystkiego nie byłem wstanie zweryfikować. Przydała by mi się jeszcze osoba z biegłą znajomością języka. Ale i tak było warto przebiegi się potwierdziły i książka serwisowa też więc wszystko OK . Ale jakbym miał kompletnie sam to ogarnąć to myślę ze byłbym bez szans. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze pytanie czy znacie sposób na wyciągniecie z aso co było robione wymieniane podczas przeglądów serwisowych.
Bo na razie dowiedziałem się tylko że 23 czerwca 2014 przy stanie licznika 102 737 km był zmieniany dr.kierowniczy.
malyseba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 18:09   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Sprawdzenie zapisów serwisowych z Niemiec

Dlatego wlasnie oferuje moja pomoc.
Nawet nie uwierzysz jakie numery robia urzednicy przy zameldowaniu auta, wtedy osoba ze znajomoscia jezyka jest niezbedna.
Oczywiscie cala reszte tez ogarniam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 07:33   #15
LiVeD
ford::beginner
 
Imię: ....
Zarejestrowany: 12-01-2015
Skąd: opolskie
Model: Audi SQ7, Audi A8 D4
Silnik: 4.0TDI, 4.2 FSI
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 41
Domyślnie Odp: Sprawdzenie zapisów serwisowych z Niemiec

A mi serwis w Niemczech nie daje żadnych wklejek na słupek przy zmianie oleju tylko wpis do książki, mogę takiej nalepki zażądać? Mam tylko pod maską na karteczce. Sorry za mały OT
LiVeD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.