Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2015, 09:44   #1
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie 1.8 TDCi - przy stałym obciążeniu auto poszarpuje

Witam,

przejrzałem posty i niestety 1.8 TDCi nie jest tak powszechnie opisywane jak 1.6 TDCi.

Od kilku dni pojawił się u mnie problem, może już ktoś podobny przerabiał.
W czasie jazdy w prędkością około 120-130 km/h (autostrada) przy stałym obciążeniu auto poszarpuje.
Dodatkowo pojawił mi się 2 razy komunikat Usterka Silnka i auto weszło w trym serwisowy z obrotami do 1500 rpm. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znika i auto dalej jedzie normalnie. Problemem jest też to, że nie ma żadnych błędów. Nic nie można zczytać przez OBD.

Poza tym nie kopci, dobrze odpala, ładnie ciągnie ogólnie wszystko OK. Tylko to poszarpywanie i te checki?

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-08-2015 o 16:59
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 20:58   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

Wszedł w tryb serwisowy i nie ma błędów????
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2015, 20:59   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

Sa tylko trzeba miec czym odczytac.. Moja kula mowi, ze wtryski.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 19:03   #4
HAWK77
ford::beginner
 
Avatar HAWK77
 
Imię: SŁAWEK
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: SŁUPSK
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

Witam
przerobiłem to z moim c-maxem wyskakiwał mi błąd zwarcie na wtryskiwaczach teraz po kolei narazie jest dobrze takie same obiawy gdzieś już o tym pisałem ,tylu mechaników co odwiedziłem to szok sprawdzona elektryka wtryski (oczywiście każdy mówił że do wymiany) dopiero podczas wyjazdu na wakacje jak trzy razy odmówił współpracy na autostradzie postanowiłem udać sie do przypadkowego mechanika trafiło na jakiegos w wielkopolsce nie robiłem sobie dużych nadzieji. Oczywiście wszystko pomierzył podłączył kompa i pojechaliśmy na przejażdżkę okazało się że wtryski pracują wzorowo tylko przy szarpnięciach na wykresie nie tak jak trzeba pracował zawór sterujący dawką paliwa mówił że kosztuje to 600pln. Ale powiedział że można spróbować dolać do ropy oleju bo paliwo jest suche taki mi tłumaczył i coś się może zacierać (tankuje tylko verve na orlenie nie wiem czy dobrze czy żle)jak nie pomoże to trzeba będzie wymienić .postanowiłem spróbować dał mi litr oleju (najgorsze nie wiem jakiego) na cały bak 150ml wlałem auto szarpało jeszcze przez może 300 km i ku mojemu zdziwieniu przestało przejachałem juz prawie 5tys,km i zapomniałem o szarpaniu co 3-4 tankowanie leje setkę tego oleju i spokój taka była moja przygoda z szarpaniem mam nadzieje że już koszmar nie wróci
HAWK77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 10:24   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

wtryski/pompa. podjechac na IDSa i odczytac błędy... ELM za 30zł niestety nie jest narzędziem diagnostycznym
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 21:53   #6
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

Witam,

koledzy udało mi się w weekend wygrzebać gdzieś starego ELMa i przerobić go na HS/MSa.
Forscanem udało się zczytać błędy i faktycznie wywaliło mi w PCMie kod DTC P0204-64 czyli otwarty obwód wtryskiwacza 4.

Wykasowałem błędy i od jakichś 400-500km nie miałem szarpnięcia ani nic nie złapał nowego. Muszę trochę pojeździć aż objaw się nasili, bo tak to niestety będzie szukanie na macajewa (no chyba, że ktoś poleci jakiegoś ogarniętego fachowca we Wrocławiu).

To co pisze kolega HAWK77 to brzmi jak nacieranie się czosnkiem na bezpłodność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale skoro pomogło i działa to respekt dla tego majstra. Chyba nie zdecyduję się póki co lać oleju do ON, bo silnik mi jeździ super i nie chciałbym mu gorzej zaszkodzić, ale dzięki za informację o tym zaworze sterowania dawką paliwa. Muszę zgłębić temat.

BTW. Pytanie do tych co używali FORSCANa do 1.8 TDCi

czy też macie po podłączeniu tak mało procedur serwisowych (3) dla tego silnika, czy ja mam jakąś ubogą wersję tego programu ? Można nim kodować wtryski w 1.8 TDCI?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg procedury serwisowe.jpg (10.1 KB, 39 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez prezes19 ; 18-08-2015 o 21:55
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 21:54   #7
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - poszarpywanie, komunikat awaria silnka i tryb serwisowy

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do tych co używali FORSCANa do 1.8 TDCi

czy też macie po podłączeniu tak mało procedur serwisowych (3) dla tego silnika
Focus MK2 ma to samo, a to w zasadzie ten sam samochód co twój. Wtrysków Forscanem nie zakodujesz.

Może ELMConfig któryś z nowszych? Nie sprawdzałem nowszych wersji od kiedy zaktualizowałem sobie soft dawno temu.
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 11:20   #8
paramatt
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Otwock
Model: c-max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - przy stałym obciążeniu auto poszarpuje

Miałem to samo. Przyczyną była jak to elektryk powiedział gnijąca wiązka pomiędzy komputerem a wtryskami. Zostaje wymiana wiązki lub pinów we wiązce.
paramatt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.