Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2015, 12:55   #1
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa?

Witam,
Tylne pasy bezpieczeństwa w moim Focusie Mk1 Kombi są zbyt krótkie, żebym mógł prawidłowo zapiąć nosidełko dla dziecka. Albo pasy za krótkie, albo nosidełko za duże. W każdym razie, czy ktoś z was miał podobny problem i używał specjalnych przedłużaczy do pasów? Te uniwersalne dostępne np. na Allegro posiadają sprzączkę dużą większą niż oryginalnie w moich pasach. Ktoś z was je montował, pasują?
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez witeck ; 03-08-2015 o 14:02
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 13:01   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Focus Mk1 Kombi - przedłużacz tylnych pasów

ja korzystałem już chyba z 10 fotelików w moim kombi i nigdy nie było za krótko... na pewno dobrze zapinasz albo w odpowiedniej kolejności ? kolejność ma duże znaczenie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 13:08   #3
Kijus
ford::amateur
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk1 Kombi - przedłużacz tylnych pasów

Witeck, a to rozumiem masz problem z nosidełkiem tyłem do kierunku jazdy? Mi starczało na styk i uważam że pasy są mega krótkie...
Niestety niektóre nosidła są jakieś za obszerne. Teraz mam już montowane przodem to jest lepiej i wygodniej. A tych przedłużaczy nie stosowałem.

Ostatnio edytowane przez Kijus ; 03-08-2015 o 19:02
Kijus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 06:49   #4
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

Powiem wam szczerze, że jestem zaskoczony. Mam też Punto II i tam pasy z tyłu są na tyle krótkie, że żeby prawidłowo zapiąć pas trzeba się trochę pogimnastykować i przechylać fotelik. Odkąd mam Focusa (też kombi) problem zniknął. Pas jest dużo dłuższy w porównaniu do Punto i zapinam bez problemu.
Być może masz tak duże nosidełko. Kiedyś gdzieś widziałem takie przedłużki do pasów, ale gdzie to teraz kupić to ci nie podpowiem. Poszukaj w necie.
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 10:01   #5
Panton
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-07-2015
Skąd: Trojanowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.0 100km ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

Mam Focusa Mk1 (hatchback) i Punto Grande

Ten sam fotelik - w Punto ledwo się zapina, w Focusie bez problemu.
Fotelik zapinany tyłem do jazdy.

też szukałem przedłużenia do pasów do punta ale nic nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 12:43   #6
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

Witam ponownie,
Próbowałem ponownie zamontować nosidełko. Postępowałem zgodnie z instrukcją, w takiej kolejności jak jest tam opisane, montowałem tyłem do kierunku jazdy. Próbowałem obracać nosidełko, kombinowałem. Nic. Pas jest za krótki. Albo nosidełko jakieś za duże. Pamiętam, że z tym samym nosidełkiem miałem problem w BMW - jakimś sportowym i Land Roverem - terenowym. Ale oba auta to nie jakieś rodzinne samochody, więc pasy mogą być tam krótsze.
Najlepszym sposobem żeby przekonać się czy to pasy są za krótkie w moim egzemplarzu, to jeżeli ktoś kto posiada kombi mk1 mógłby po prostu zmierzyć długość tylnego pasa po rozwinięciu - porównam ze swoimi. Być może mam wstawione jakieś inne pasy. Albo nietypowe nosidełko, które dostałem w spadku po rodzinie w Niemczech.
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 13:20   #7
halukuba
ford::average
 
Avatar halukuba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: KNS
Model: Focus mk3 FL; Fiesta mk7; Transit mk7
Silnik: 1.5 TDCI (120); 1.25 (60); 2.4 (140)
Rocznik: 2016; 2009; 2008
Postów: 141
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

Mam Mk2 i też miałem problem z zapięciem nosidła, ale trochę pokombinowałem, odpowiednia kolejność przełożeń pasa i montowałem.

Fakt, pasy są bardzo krótkie w porównaniu do innych samochodów.

a co to za nosidło? firma, model?
halukuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 13:30   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

zmierze Ci jutro
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 12:52   #9
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Kombi - zbyt krótkie pasy, czy istnieje przedłużacz tylnych pasów bezpieczeństwa

Ja mam fotelik jakiś besafe montowany wyłącznie tyłem i w focusie MK1 HB nie byłoby opcji wpięcia go. Pasy zdecydowanie za krótkie. Wpinanie fotelików z kierunkiem do przodu też jakieś super szybkie nie jest. W C MAX MK1 2008 pasy są wystarczająco długie na takie zabawy. Ale do focusa nosidełko raczej bym zmieścił...
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.