Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2015, 14:50   #1
nastarinho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Koszalin
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Smile Kupno Focus C-MAX 2.0B

Na wstępie witam wszystich i z góry dziękuję za pomoc!

W drodze losowania zostałem wyłoniony do pomocy staruszkom w poszukiwaniu auta dla nich, głównie do jazdy miejskiej, ale i do wygodnego poruszania się w trasie. Głównie dla 2osób.
Ojciec niestety ma problemy z kręgosłupem i wsiadanie do aut "zwyczajnych" sprawia mu problemy, a wysiadanie po dłuższej trasie...

Dlatego mimo, że auto głównie ma być do jazdy miejskiej padło na C-MAX'a (tzn. Focusa, na wersję po lifcie niestety brak funduszy).

Zjeździliśmy już okolice Szczecina (Morzyczyn oraz Zieleniewo). Niestety większość z aut tam obecnych to diesle, jak już trafił się benzynia to nawet dobrze wyposażony lecz lakier pozostawiał wiele do życzenia.
Poszukujemy j/w:
-silnik benzynowy 2.0 na łańcuchu
-automatyczna klimatyzacja
-podgrzewane siedzenia
-elektryczne szyby
-możliwie największa liczba poduszek
-podłokietnik pełny

Oferty które nas zainteresowały (może ktoś już widział te autka):
1:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN: WF0MXXGCDM5P51714

Ach, zapomniałbym kwota jaką przewidujemy na samo auto to 15/16tyś. +niezbędne opłaty, wymiany płynów itd. Ze względu na kwotę odpuściliśmy sobie wersję po lifcie.

Teraz pytania:
-czy potrzebny jest i w jakiej wersji był duży wyświetlacz w zegarach?
-jak się sprawdza nawigacja oryginalna, warto na nią polować, czy jest możliwość dokupienia i zamontowania samemu?
-w w/w aucie wg VIN fotele przednie są 'sportowe'. Czy aby napewno?

Proszę o zweryfikowanie tego modelu, chociażby pod względem wyposażenia.
Pozdrawiam i liczę na pomoc i podpowiedzi!

nastarinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2015, 15:22   #2
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Cmax w takiej wersji wyposażenia, takim silnikiem i takim przebiegiem nie kosztuje 15 tys zł, po ile handlarz go kupił, żeby go opłacić i mieć jeszcze z niego zysk?
Sam właśnie kupiłem w Niemczech Focusa mk2 z silnikiem 2.0 pb 2006r. w wersji titanium, kosztował 18 000 zł, puki co wychodzi, że jest sprawny technicznie, ale był lakierowany w paru miejscach, dodam, że z opłatami wyjdzie mi za auto ponad 20 000 zł, a gdybym chciał go sprzedać, to za ile musiałbym go wystawić, żeby zarobić?

Ten cmax, na pewno ma albo kręcony licznik albo jest po naprawach blacharskich. Sam oglądałem w Berlinie na placach różne auta i tanie to były tylko bite auta (lżej lub bardziej). Dodam, że Turcy także klepią/składają auta bo takie też widziałem.
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2015, 17:37   #3
nastarinho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Koszalin
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

W/w auto też jest do opłat, tak więc na czysto wyjdzie bliżej 19tyś. + wymiana płynów, ubezpieczenie itd.

Może ktoś odpowiedzieć mi jeszcze na postawione pytania?
Może ktoś oglądał już te auta lub kupował od tego faceta?
nastarinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2015, 09:37   #4
EMIC
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Tychy
Model: c-max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Z wyglądu "wzór" jak każdy od handlarza.. wosk, opony pryskane.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądając sprwdź połaczenie tylnych błotników ze zderzakiem, przednie błotniki zaraz za kołami i tylną klape przy listwie do otwierania. W tych miejscach pojawia się rdza i to nawet w młodszych rocznikach.
To co ja bym odpuścił to ten ręczny elektroniczny z nim są spore kłopoty, a wolał poszukać siedzeń welurowych wersję Ghia.
I najważniejsza rzecz silniki 1.8 i 2.0 są dobre ale biorą olej.. koniecznie sprwadź na stacji diagnostycznej kompresje itd...

Piszę o rzeczach na które ja się natknąłem i musiałem robić jak kupiłem swojego. Ale to są standardowe problemy tego auta...
Pozdrawiam
EMIC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2015, 13:49   #5
nastarinho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Koszalin
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Dzięki za porady!
Dziś znalazłem kolejnego 'pacjenta' do zweryfikowania.
Nie wiem czy dobrze robię, ale chcę zarezerwować możliwość oględzin auta w ASO Ford w Pile. Za 300zł sprawdzą mi auto - lakier, komputer, historia (jeśli coś znajdą...), silnik itd. Jedyni jeśli chciałbym geometrię to musiałbym jeszcze 100zł dopłacić.
Minus całej sprawy, to właśnie to, że musze ze 2dni wcześniej rezerwować termin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawe czy bardzo będą źli, jeśli po oględzinach aut uznam, że żadne nie jest warte zachodu z przeglądem...
Ktoś wie może co w C-MAX ma oznaczać wersja FUTURA?
W Cougarze takie miały inną tapicerkę i znacznie bogatsze wyposażenie przy silniku 2.0, a tutaj nie wiem o co chodzi.
nastarinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 11:02   #6
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

ogladalem chyba tego C-Max ...
Zadzwon do goscia i zapytaj czy robil w nim silnik - brak cisnienia. Jesli tak to mozesz go brac bo byl robiony w dobrym warsztacie.
michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 09:39   #7
nastarinho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Koszalin
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Pozwolę sobie napisać kilka słów...
Zrobiłem z ojcem 1200km podczas 3wyjazdów.
Zjechaliśmy zachodniopomorskie oraz wczoraj od Koszalina do Gniezna...
Tak, sprawdziliśmy też to auto z linku oraz kilka innych.
Na placu u faceta od w/w auta stoi z 5 C-MAXów. Odpuściłem oględziny jednego - cena.
Po kolei, ten o którym mowa w temacie ma źle złożoną maskę (albo ja jestem wrażliwy na milimetry), do tego cała karoseria wymaga poprawek lakierniczych. Nawet na dachu rysy do podkładu, głębokie, szerokie rysy (może był tam bagażnik dachowy... nie wiem). Niektóre elementy jak nadkola, progi, część drzwi wydawały mi się na spolerowane, natomiast inne dawno zaszły kurzem.
Stoi tam również srebrny C-MAX, tylny błotnik do szpachlowania i malowania, na jednym boku ze dwa elementy były malowane - inny odcień, 'cytrynka' dość dobrze widoczna, a mimo to w koło można zauważyć rdzę i źle wykonaną polerkę. W środku widoczny pocharatany podłokietnik - wg mnie do wymiany.
Stoi też za 14999 wg otomoto (wg kartki na aucie 15700) kolejny srebrny, GHIA. Tutaj już nie tylko nadkola ale i progi proszą o interwencję. Drzwi kierowcy mają klepany narożnik dolny - nie wiem jak to powstało, ale wygląda jakby ktoś w coś dobrze przywalił, prostował młotkiem i kombinerkami i farbą lekko zakrył. Miejsce to już niestety zaczęło również puchnąć.
Wg właściciela placu cena adekwatna do stanu aut... 16800 za wszystkie prócz tego jednego (15700) + rejestracja! Nawet nie prosiliśmy o wchodzenie do nich czy odpalenie silników... Walka z rudą to nierówna walka.

W Gnieźnie stoi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Auto wygląda na bardzo zadbane w środku i na zewnatrz. Jedno niewielkie miejsce na nadkolu tylnym, gdzie przydałaby się zaprawka lakiernicza wielkości 1zł może. Niestety cena dla nas za wysoka i autko gołe. Silnik przy nas chodził równo. Komora silnika nosi niewielkie ślady 'brudu'. Nie wiem czy czyszczona. Nie widzieliśmy by auto nosiło oznaki auta uszkodzonego, naprawianego itd.
Kolejne autko w Gnieźnie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] VIN: WH0MXXGCDM5U58756 Wizualnie autko miało kilka mankamentów, rysek, tylny zderzak wyglądał... jak tylny zderzak. Lekkie rysy od ładowania sprzętów do bagażnika itd. Niestety juz po zdjęciach twierdziłem, że prawa strona (patrząc na przód auta) była robiona. Drzwi różnią się od błotników... i progu. Drzwi kierowcy nie najlepiej spasowane, szczelina między błotnikiem a drzwiami szersza w jednej części (była to chyba góra). Górny róg drzwi nie dochodził do karoserii, z 5-10mm można ręką dogiąć ten róg przy zamkniętych drzwiach. W środku kilka rys (tył tunelu środkowego, prawe drzwi tylne jedna rysa), w kilku miejscach drobne uszkodzenia tapicerki. To co wiedziałem jak sprawdzić działa, silnik chodził równo, między 3-5tyś nie kopcił. W schowku pełno papierów w książce... Szczerze chciałem coś znaleźć, ale pogubiłem się...

Wszystkie powyższe uwagi odnośnie aut piszę jako osoba znająca się... Kiepsko na mechanice pojazdowej czy blacharce. Mogłem nie widzieć wielu mankamentów pojazdów lub coś sobie wymyślić (ale wątpię w to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Może szukamy auta salonowego, ale jak pisałem wyżej są ryski a RYSY i mniej więcej wiem, które można za pomocą polerki zlikwidować, a które kwalifikują się do malowania. Rdzy łatwo też się nie wytępi, więc jej chcielibyśmy uniknąć.

Odnośnie wypowiedzi kolegi michu182, wg mnie auto nie warte swojej ceny, chyba, że ktoś sam poświęci czas i ma umiejętności do malowania jego. Wszystkie swoje uwagi odnośnie samej blacharki tego autka napisałem powyżej.

W nerwach trochę pisane, ale przez głupotę cały esej raz skasowany już był... Jednak mam nadzieję, że coś dobrego dla mnie i innych poszukujących autka z posta wyniknie.

Pozdrawiam i zabieram się za dalsze poszukiwania.
nastarinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 10:29   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Cytat:
Napisał nastarinho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widzieliśmy by auto nosiło oznaki auta uszkodzonego, naprawianego itd.
Kolejne autko w Gnieźnie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] VIN: WH0MXXGCDM5U58756 Wizualnie autko miało kilka mankamentów, rysek, tylny zderzak wyglądał... jak tylny zderzak. Lekkie rysy od ładowania sprzętów do bagażnika itd. Niestety juz po zdjęciach twierdziłem, że prawa strona (patrząc na przód auta) była robiona.
lewa strona też...
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 12:33   #9
nastarinho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Koszalin
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lewa strona też...
Czyli nie jestem taką sierotą i oczy mam w miarę dobre.
Odnośnie lewej strony, niestety nie było tam tyle miejsca, aby z oddali się jej przyglądać.
nastarinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2015, 16:34   #10
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Kupno Focus C-MAX 2.0B

Czy wychodzi, że faktycznie te 15000 zł za C-max w wątpliwym stanie to cena adekwatna do stanu. Trzeba sobie od razu darować auta od handlarzy, zwiększyć budżet i szukać czegoś z rąk prywatnych.

Bump:

Kolor trochę nie bardzo ,ale auto wydaje się być wiarygodne:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

1.8 benzyna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-07-2015 o 11:41
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.