Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2015, 23:48   #41
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

ippawel Ja tak samo miałem obawy, ale zaryzykowałem i nie żałuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podłokietnik nic nie skrzypi, wiadomo góra sama podłokietnika to nie jest beton że nie drgnie ale jest na prawdę bardzo stabilny. Te części mechanizmu są z metalu wykonane więc jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 08:29   #42
Inkubus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Tarnów
Model: focus mk2
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Przede wszystkim to co przebija się z wątku tych, którzy zamontowali już u siebie i jeżdżą .Ja mam dwa lata prawie!Relacja ceny do jakości,szybkość i łatwość montażu ,wygląd i komfort dla kierowcy przy jeździe bez i z podłokietnikiem.
Inkubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 13:35   #43
KonGos
ford::average
 
Avatar KonGos
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Lublin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

1. Relacja ceny do jakości - 9/10
2. Szybkość i łatwość montażu - 11/10 ;p
3. wygląd - 10/10
4. komfort - ~~ do oceny własnej - dla mnie 8/10

Ocena ogólna - 9+11+10+8 = 38/40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. czarny plastik na szarym tunelu chwilowo mi nie pasował ale deska rozdzielcza czarna więc jednak zgrywa się.
2. Wystarczy włożyć i jest - rusza się ale można wyjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Oczywiście dla ideału przytwierdzamy śrubkami (pod spodem opis jak to zrobiłem).
3. Dla mnie perfecto. Lubię mieć wszystko ładnie zgrane i żeby to wyglądało, wiadomo, że przy tym jestem realistą i pamiętam co i za ile kupiłem. Tutaj 110% satysfakcji.
4. Sporo spędzam czasu w samochodzie. W służbowym w trasie posiadam podłokietnik, w prywatnym nie miałem. Różnica duża na korzyść wersji "z podłokietnikiem". Możliwość ustawienia różnych poziomów pomaga w dopasowaniu idealnego ustawienia. Jeden minus - zrobiło się trochę gorsze dojście do ręcznego. Jak ktoś zimą szaleje to albo podnieść podłokietnik na maxa albo wymontować - i za to dojście "-2 pkt". Nie cisnę na ręcznym każdego zakrętu ale trochęto przeszkadza ale myślę, że z czasem się przyzwyczaję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

MONTAŻ:

Nie ma tutaj dużo do pisania. Podłokietnik przychodzi w pudełku w 2 częściach + 5 śrub (4 wąskie na boki i 1 gruba).

1 krok :
Składamy 2 elementy do kupy - nie ma sensu opisywać jak bo dzieci w przedszkolu mają trudniejsze układankiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Grubą śrubą skręcamy od spodu 2 części.

2 krok:
Wkładamy podłokietnik na miejsce i pijemy piwko. Teraz zostało przykręcić.

Wskazówka:

w podłokietniku nie ma dziur więc dowolność wkręcania. Przygotowałem sobie śrubę z mini wiertłem na początku (blachowkręt z opcją rozwiercania - Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co ja piszę -_- ;p).
Wkręciłem i wykręciłem w upatrzonych miejscach robiąc otwory na śruby właściwe (po każdym otworze wkręcałem śrubę aby mi się nic nie poprzesuwało ). Przy wkręcaniu szło jak w masło - wkręciłem 3 śruby i jest stabilnie. W zestawie są ładne okrągłe łebki co za wiele nie odstają ale są srebrne - kur......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem jedną taką czarną i jest super ! Muszę dokupić pozostałe takie same i zamienić. Można pomalować markerem czy lakierem do paznokci - wolę profesjonalnie zamienić.
W sumie to dłużej pisałem post niż montowałem podłokietnik razem z odbiorem z paczkomatu.

Na dole fotki jak to wygląda u mnie. Starałem ustawić tak fotel aby było widać te śruby,normalnie zasłonięte.
Wskazówka - w rzeczywistości zróbcie otwory tak aby np. zapięcie pasów je Wam zakrywało albo boki oparcia, pamiętając o stabilnym przytwierdzeniu podłokietnika.

Jeżeli macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.

P.S.
Po założeniu tematu i takim odzewie poczułem obowiązek stworzenia tej wypowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POZDRAWIAM
FOTKI w załączniku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0002.jpg (93.4 KB, 208 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0003.jpg (98.1 KB, 201 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0004.jpg (93.0 KB, 196 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0005.jpg (95.2 KB, 189 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0006.jpg (87.9 KB, 181 wyświetleń)
__________________
<a href=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/74610 target=_blank> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png</a></a>
Przyczepności
To moje -->http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=1355
KonGos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 15:49   #44
marlon7676
ford::advanced
 
Avatar marlon7676
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-10-2013
Skąd: Jaworzno
Model: Focus MK2 FL.
Silnik: 1,6 Duratec (100KM)
Rocznik: 2008
Postów: 225
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Ja też dokonałem zakupu , przesyłka w drodze . Planuję pewną modyfikację tego podłokietnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak będzie gotowy i zamontowany umieszczę fotki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Wozidełko - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223843
marlon7676 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 18:41   #45
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Cytat:
Napisał marlon7676 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też dokonałem zakupu , przesyłka w drodze . Planuję pewną modyfikację tego podłokietnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak będzie gotowy i zamontowany umieszczę fotki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eko-skórę czy materiałowy kupiłeś ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekaw jestem jaką modyfikację wprowadzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 22:01   #46
KonGos
ford::average
 
Avatar KonGos
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Lublin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Ja myślę nad zrobieniem gniazda zapalniczki na końcu tunelu od strony tylnej kanapy.

Co do zamontowania podłokietnika - próbowałem złapać takimi spinkami metalowymi podłokietnik i tunel aby nie wiercić ale było to mniej stabilne. Ewentualnie dla zamaskowania śrub można dać czarne, plastikowe "kapturki".

Czekam na Twoje modyfikacje marlon7676
__________________
<a href=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/74610 target=_blank> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png</a></a>
Przyczepności
To moje -->http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=1355
KonGos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 22:41   #47
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Panowie, a co myślicie o tym podłokietniku ? Będzie się trzymał i wyglądał tak samo fajnie, jak w Waszych mk2 ? Noszę się z zamiarem zakupu, jednak ciągle się waham, bo nie chcę kupić bubla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 150zł na bubel, to o 150zł za dużo ;P

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 23:06   #48
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, a co myślicie o tym podłokietniku ? Będzie się trzymał i wyglądał tak samo fajnie, jak w Waszych mk2 ? Noszę się z zamiarem zakupu, jednak ciągle się waham, bo nie chcę kupić bubla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 150zł na bubel, to o 150zł za dużo ;P

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Powiem tak, góra cała podłokietnika jest taka sama jak u Nas z tym że mocowanie jest zupełnie inne. A więc jeśli mocowanie było by na tyle stabilne jak u nas to możesz śmiało brać. Czy będzie pasował? Jaką masz tapicerkę u siebie w Focusie ?
Mój kolega też ma mk1 tylko że w skórach, po zamontowaniu u mnie spodobało mu się i właśnie się pytał czy do jego by była też możliwość zamontowania więc jeśli się zdecydujesz to zdaj relacje co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może się ktoś jeszcze wypowie na temat mk1 jeśli chodzi o montaż i stabilność.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 00:01   #49
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Materiał, czarna. Więc do skóry dopłacać nie muszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no chyba kupię, bo komfort jazdy jest nieporównywalny. Szkoda tylko, że ten do mk1 jest o 50PLNów droższy :/ zdam relację co i jak, gdy (i o ile) zamontuję.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 19:57   #50
ippawel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Sam Podłokietnik zamiast całego tunelu

Jak to najlepiej zrobić, żeby się nie ruszał za mocno? Przewiercić małą dziurkę i wkręty wkręcić w to?
ippawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.