Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2015, 15:17   #1
Madb
ford::beginner
 
Avatar Madb
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Mało mocy po wymianie turbo

3 dni temu zdechła mi turbina (1.6 TDCI, 109 KM, DPF). zamówiłem regenerowaną, wymiana u mechanika który robi to enty raz, smok, miska, wywalenie sitka, czyszczenie intercolera i ogólnie cały komplet żeby się upewnić że wszystko jest ok, nowy olej z filtrem oczywiście, kasowanie błędów.

Po odebraniu auto niby jest ok, ale ma mniej mocy, zwłaszcza powyżej 2000obr gdzie powinno jechać, to po prostu ledwo ciągnie. Do mechanika mam podjechać dopiero we wtorek, inni nie mieli dzis też czasu jedyne co to stwierdzili na "rzut oka" że nic nie śwista więc raczej nie ma nieszczelności. Wirnik od dolotu jest ok, jest tam trochę oleju z odmy.

Dodam że w międzyczasie równocześnie z turbo czyszczony był egr i wymienione sterowanie w nim (padł silniczek wiec wsadziłem od innego) - ale komputer po wykasowaniu błędów nie wywala nic, niby wszystko ok.

Po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki na desce gasną po czym zapala się dosłownie na 1 sekunde kontrolka oleju i gaśnie.

Zanim nadejdzie wtorek chciałbym poszukać jakiejś usterki, przyczyny, nie wiem czy w ogóle mogę jeździc, nie chciał bym stracić kolejnej turbiny.

Dodam że sitko przy turbo było czyste i ogólnie w układzie nie było opiłków, mechanik twierdzi że raczej nie to było przyczyną awarii poprzedniego turbo.

Madb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 17:42   #2
Adam21
ford::average
 
Avatar Adam21
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Sieradz
Model: był mondeo mk2, jest mk3 :D
Silnik: 1.8 zetec, 2.0 duratec + Stag 4
Rocznik: 1998, 2002
Postów: 130
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Ciężko tak powiedzieć ... być może zamienione zostały np. węże od podciśnienia, albo wina leży w samym ustawieniu gruchy sterującej turbo ... jakiś błąd w sztuce
Adam21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 18:25   #3
Madb
ford::beginner
 
Avatar Madb
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Taką też mam nadzieje, natomiast pytanie czy samodzielnie jestem w stanie coś sprawdzić, zrobić jakis nie wiem.. eksperyment, test, żeby coś potwierdzić, wykluczyć lub naprawić?

Odłączałem przepływomierz - nic, odłączyłem egr - nic, zaślepiłem chwilowo egr = nic
(nic = żadnych konkretnych zmian w mocy).

Czy też czekać do wtorku i nic nie ruszać.
Madb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 19:01   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

A sztanga na gruszce rusza się po przygazowaniu? Nie wiem jak to dokładnie powinno wyglądać, nie mam zmiennej geometrii, może inni podpowiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 19:15   #5
Madb
ford::beginner
 
Avatar Madb
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Chodzi o to takie cięgno widoczne przy turbinie patrząc na nią z przodu auta? Potem porposzę kogos zeby przegazował i zobaczę

Bump: Ten objaw też cały czas mnie zastanawia, przed awarią turbo tak nie było:

Po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki na desce gasną po czym zapala się dosłownie na 1 sekunde kontrolka oleju i gaśnie.
Madb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 20:32   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Cytat:
Napisał Madb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki na desce gasną po czym zapala się dosłownie na 1 sekunde kontrolka oleju i gaśnie.
O sitku turbiny wiele napisano na forum. Jedni pisali żeby wywalać, inni wymienić na plastikowe po zmianach, jeszcze inni przeczuleni ostrzeżeniami wymontowywali do wyczyszczenia. Okazywało się, że niema co czyścić, jeśli nie ma opiłków. Wg moich przemyśleń, pozbycie się sitka, może powodować zbyt niski przyrost ciśnienia w układzie smarowania w momencie rozruchu. Sitko było tłumikiem, a teraz całe ciśnienie ucieka przez smarowanie turbiny i przez to zapala się kontrolka na sekundę. Nie jestem mechanikiem, to tylko moje obserwacje.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 20:42   #7
Madb
ford::beginner
 
Avatar Madb
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Brzmi to logicznie chociaz jak sie stara turbina sypala to te byl taki objaw z ta kontrolka a sitko bylo i nie bylo zapchane
Madb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 21:18   #8
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Cytat:
Napisał Madb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sie stara turbina sypala to te byl taki objaw z ta kontrolka
Może ciśnienie oleju uciekało przez uszkodzony/zużyty uszczelniacz turbiny?
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 21:41   #9
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Mało mocy po wymianie turbo

Na 99% masz źle ustawione przepływy w turbinie. Robię te turbosprezarki na codzień i uwierz większość ledwo po regeneracji w innych firmach. Turbinki z 1.6tdci są wrażliwe pod tym względem. Jak nie podołać na miejscu w Wawie to zapraszam do Łowicza. Autostradą 40 minut drogi.

Poproś mechanika żeby zrobił logi turbinki.
__________________
Usunięto §23
W sprawie reklamy w sygnaturze proszę o kontakt z administratorem.
JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.