Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2012, 20:19   #11
GRABS
ford::beginner
 
Avatar GRABS
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 28-01-2012
Skąd: śląsk
Model: VW Golf Variant VII Highline
Silnik: 1.4 TSI (122PS)
Rocznik: 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Witam ponownie,
kicha... :-(
Ani po 10, ani po 15 razach nie zagadało...
Dojechałem do 20 razy, i też nic...
Mam pytanie:
Czy ważne jest stan zał/wył radia lub innych odbiorników (np. transmiter w gniazdku 12V) w chwili otwarcia drzwi, wejścia i zamknięcia drzwi, początkowy stan hamulca (standardowo na postoju jest zaciągnięty, a biegi na 1 - więc tylko biegi po wejściu rzucam na luz i ew. wyłączam radio)?

GRABS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 20:30   #12
zbogo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

A czy ta sygnalizacja też powinna działać dla pasów pasażera z przodu?
Wydawało mi się, że kiedyś mi to działało i przestało ... w sumie zbędny gadżet, ale ciekawość została Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 21:00   #13
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Mi też nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. muszę w instrukcji sprawdzić czy tak powinno być, ale jak czytałem to wydawało mi się, że tak. Może i na to działa magiczne odpięcie klem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit: dobrze pamiętałem, strona 30 instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak pasażer z przodu nie zapnie też powinno piszczeć.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 21:11   #14
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Cytat:
Napisał laurentii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi też nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. muszę w instrukcji sprawdzić czy tak powinno być, ale jak czytałem to wydawało mi się, że tak. Może i na to działa magiczne odpięcie klem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit: dobrze pamiętałem, strona 30 instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak pasażer z przodu nie zapnie też powinno piszczeć.
U mnie u pasażera też nie piszczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kontrolkę wyłączałem i włączałem opisaną metodą, ale u pasażera nic to nie zmieniło. Może trzeba drugim pasem?
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 21:40   #15
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Chyba to nic nie da, w międzyczasie dotarłem do tematu na drugim forum, gdzie ktoś rozkminiał sprawę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Konkluzja jest taka, że nie we wszystkich wersjach było to podłączone. Kable dochodzą, ale nie do czujki. Z resztą poczytaj sam. Moim zdaniem trochę dziwne, ale ja osobiście zawsze upominam wszystkich o zapinanie pasów - przednia szyba jest podgrzewana i dość droga w wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 20:55   #16
Adamark
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Jakiś czas temu wyłączyłem sygnalizację pasów, teraz chciałbym włączyć i nie u mnie procedura opisana wcześniej nie działa, czy ta procedura dotyczy tylko wyłączenia czy też można nią ponownie włączyć sygnalizację pasów ??
Adamark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 21:09   #17
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Można, ale też miałem z tym trochę kłopot. Musisz dość sprawnie klikać zapięciem pasów, w dość krótkich odstępach o ile dobrze pamiętam. W każdym razie przywróciłem ta f-cję w ten sam sposób.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 11:57   #18
Adamark
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Zrobiłem to jeszcze 2 razy i bez skutku, za każdym razem kontrolka zamigała 3 razy a kontrola niezapiętych pasów włączyć się nie chce.
Adamark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 12:00   #19
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Brak sygnalizowania niezapiętych pasów kierowcy

Sprawdzałeś na postoju czy w czasie ruchu pojazdu?
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 14:11   #20
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie

Może spróbuj odpiąć kleme akumulatora i zobacz po ponownym podłączeniu. Ale skoro kontrolka zamigała to teoretycznie powinno działać... U mnie właśnie nie chciała mignąć przy kilku próbach.

Wysłane z mojego LG-D605
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.