Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2014, 22:01   #241
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Moje spostrzeżenia w forscanie (dot. mondeo).
1. Jeżeli na zewnątrz jest temperatura niższa niż to co ustawione na klimatroniku, bez względu czy jest to różnica 1,5,10, czy 15 C, a silnik jest zimny, PTC działa na 90% mocy.
2. Jeżeli silnik osiąga ok 40 stopni PTC zostaje wyłączone 0%.
3. PTC działa, załączamy grzanie szyby tylnej i przedniej oraz wszystkich odbiorników typu radio, klima, PTC = 30%

Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 22:07   #242
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Jeżeli na zewnątrz jest temperatura niższa niż to co ustawione na klimatroniku, bez względu czy jest to różnica 1,5,10, czy 15 C, a silnik jest zimny, PTC działa na 90% mocy.
U mnie działa na 100% mocy,alternator mam 150A.
Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Jeżeli silnik osiąga ok 40 stopni PTC zostaje wyłączone 0%.
Przy jakiej temperaturze ustawionej na klimatroniku?Bo u mnie przy 24 stopniach działa nawet po osiągnięciu przez silnik temperatury optymalnej(około 80/90 stopni).Działa około 2 minut później się wyłącza.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2014, 11:26   #243
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Też mam 150A. Może jest na 100%, ale nie doczekałem bo moc jest uzyskiwana w czasie. Stanęło na 90%. Być może coś u mnie jeszcze zabiera te 10%.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy jakiej temperaturze ustawionej na klimatroniku?
20-21 C.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 14:44   #244
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

od przedwczoraj mam PTC w swojej bezynce. Warto założyć, ciepełko już od razu dmucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktem jest to że 3 godziny wycięte z życiorysu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez CERES ; 15-01-2015 o 14:46
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 17:00   #245
toku00
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: Bytom
Model: focus I / mondeo IV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2003 / 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Mierzyłem prąd pobierany przez nagrzewnicę po nocy auto przed domem w temperaturze -6stC. Po odpaleniu silnika mija kilka sekund i nagrzewnica się załącza prąd wzrasta do 75A po około 2-3 minutach prąd zaczyna powoli maleć do 55A Po przejechaniu około 10 km tj. jakieś 8-9 min nagrzewnica się wyłączyła. Przez całą drogę około 60km średnicówką i A4 nie włączyła się ani raz. Dla zainteresowanych pomiarów dokonałem miernikiem cęgowym do pomiaru prądów stałych CM7. Jeszcze kiedyś jak będzie zimniej posprawdzam zachowanie nagrzewnicy przy załączonych szybach. Alternator 150A.
toku00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 17:08   #246
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

75A to coś dużo , bo bezpiecznik jest 80A.Nagrzewnica jest 600W wiec teoretycznie prąd powinien być w granicach 50A.Nagrzewnicę masz z fabryki,czy sam dokładałeś ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 18:11   #247
toku00
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: Bytom
Model: focus I / mondeo IV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2003 / 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jest czy nie ma ?

Cytat:
Napisał toku00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma wiedzę czym różnią się te nagrzewnice bo znalazłem do forda o różnych numerach 6G91-18k463-DC ( mk4, S-max) i 3M51-18K463-FB (FF2, C-max)? Takie opisy na aledrogo. Czy mierzyliści może ile prądu ona pobiera?
Tak dokladalem z focusa. Tez bylem zdziwiony.
toku00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 19:31   #248
armator
ford::average
 
Avatar armator
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: 3miasto kaszubskie
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 106
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Panowie, podsumowując jeśli chcę dołożyć PTC to najpierw lepiej zerknąć czy mam bezpiecznik nr 16 80A tak ? a dopiero kupić farelke?
Jak zdjąć osłonke gdzie kryje się ten bezpiecznik? płaski śrubokręt? i coś tam odgiąć? a zaślepka jak? w góre czy w strone pasażera pchać/ciągnąć ?

pzdr

Edit:
Co by nie pisać pod samym sobą...

Wtyczka czarna jest na metalowej grodzi (w nogach pasażera) natomiast do bezpiecznika nie mogę się dostać, wkładam śrubokręt płaski niby coś tam odginam ale ta zaślepka nie chce wyjść :-/

Ostatnio edytowane przez armator ; 06-03-2015 o 16:12
armator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 20:53   #249
tomaszwi
ford::average
 
Avatar tomaszwi
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Inne + Mustang VI cabrio
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 69
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Opis Forda (jak jest to do skasowania)

W pojazdach z silnikami Diesel, które oddają niewiele ciepła do układu ogrzewania, stosowane są dodatkowe nagrzewnice umożliwiające szybsze ogrzanie wnętrza pojazdu przy niskiej temperaturze na zewnątrz.

Jeśli na panelu sterowania układu klimatyzacji wnętrza zostanie ustawiona najwyższa temperatura lub regulator ogrzewania zostanie przestawiony na najwyższy zakres, moduł DEATC (elektroniczna regulacja temperatury) wysyła przez MS CAN sygnał polecenia włączenia elektrycznej nagrzewnicy do modułu GEM. Jeśli zamontowana jest ręcznie sterowana klimatyzacja, sygnał jest przenoszony przez zwykłe połączenie kablowe.

GEM włącza elektryczną nagrzewnicę w zależności od dostępnej mocy alternatora.

Elektryczna nagrzewnica składa się z trzech osobnych elementów grzewczych zamontowanych we wspólnej obudowie.

Elektroniczny układ sterowania elektrycznej nagrzewnicy steruje trzema stopniami wyjściowymi w zależności od sygnału PWM wysyłanego przez moduł GEM. Te trzy stopnie wyjściowe włączają lub wyłączają oddzielnie trzy elementy grzewcze elektrycznej nagrzewnicy, przy czym okresy działania poszczególnych elementów grzewczych mogą się pokrywać. Zmienny czas włączenia umożliwia płynną regulację temperatury. Całkowita moc grzewcza trzech elementów grzewczych jest odpowiednia do sygnału PWM. Jeśli wartość sygnału PWM wynosi poniżej 10% lub powyżej 95%, elektryczna nagrzewnica dodatkowa nie zostanie włączona.




A czy ktoś wie jak idzie kable zasilający ze skrzynki bezpieczników do środka kabiny? Którędy go poprowadzić? Mam wprawdzie Galaxy, ale Mondeo to prawie ta sama konstrukcja.

Ostatnio edytowane przez tomaszwi ; 03-06-2015 o 21:56 Powód: edit
tomaszwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 22:52   #250
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: nagrzewnica elektryczna - jak zamontować ?

Cytat:
Napisał tomaszwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś wie jak idzie kable zasilający ze skrzynki bezpieczników do środka kabiny? Którędy go poprowadzić? Mam wprawdzie Galaxy, ale Mondeo to prawie ta sama konstrukcja.
Kabel, a właściwie kable + i - są w wiązce komory silnika. Idą od skrzynki bezpieczników, przy pompie ABS/ESP, po ścianie grodziowej i wchodzą do kabiny nad BCMii (skrzynka bezpieczników nad nogami pasażera).
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.