Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2015, 13:40   #71
danielo321
ford::beginner
 
Avatar danielo321
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Bytom
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dymienie i mniej mocy

Czyli teraz juz samemu nic nie poradzę lepiej zawieść autko do mechanika?

danielo321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 16:54   #72
Larrond
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dymienie i mniej mocy

Cytat:
Napisał krzych_40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,no to próba przelewowa wtryskiwaczy, jeżeli są dobre to może być turbina do wyczyszczenia.

Bump:
Prędzej tutaj skłaniałbym się aby sprawdzić jeszcze wąż podciśnieniowy co idzie do turbiny. Dziurka wielkości czubka igły i już zakłóca pracę silnika.
Jakby Ci turbo padło to byś dymił jak opętany na biały kolor...
Jakby to były wtryski to dymiłby cały czas bo domyślam się, że dymi jak chcesz przyspieszyć tak?
Larrond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 19:11   #73
danielo321
ford::beginner
 
Avatar danielo321
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Bytom
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dymienie i mniej mocy

Cytat:
Napisał Larrond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędzej tutaj skłaniałbym się aby sprawdzić jeszcze wąż podciśnieniowy co idzie do turbiny. Dziurka wielkości czubka igły i już zakłóca pracę silnika.
Jakby Ci turbo padło to byś dymił jak opętany na biały kolor...
Jakby to były wtryski to dymiłby cały czas bo domyślam się, że dymi jak chcesz przyspieszyć tak?
Dokładnie dymi tylko i wyłącznie jak troche mu "wdepnę". Który to dokładnie wąż? Możesz pokazać na schemacie albo zdjęciu? Będę wdzięczny.
danielo321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 19:23   #74
Larrond
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dymienie i mniej mocy

Cytat:
Napisał danielo321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie dymi tylko i wyłącznie jak troche mu "wdepnę". Który to dokładnie wąż? Możesz pokazać na schemacie albo zdjęciu? Będę wdzięczny.
Wąż co idzie od turbiny z góry do łączenia do bloku silnika z przodu. Teraz nie pokażę bo nie mam dostępu do samochodu ani schematu heh. Zobacz jeszcze bo może filtr powietrza albo przepustnica może mieć coś z tym, ale nie wiem musiałbyś dopytać.
Larrond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 22:14   #75
danielo321
ford::beginner
 
Avatar danielo321
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Bytom
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dymienie i mniej mocy

Spróbuje jeszcze zobaczyć jak to wygląda, ale obawiam się że bez wizyty u mechanika sie nie uda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielo321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2016, 19:31   #76
Marcia123
ford::amateur
 
Imię: Marta
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie przy gazowaniu dymi na czarno

Witam otóż mam problem z Mondziakiem.
Jezdził bez zarzutow, cztery miesiace temau zeregenerowalam turbinę i hasał dalej. Ale tydzień temu cos padło.
Otoz po pierwsze przy gazowaniu dymi na czarno, po drugie powyżej 2 tys obrotów zaczyna harczeć cos pod maską. Po trzecie podczas jazdy szarpie autem a po czwarte mimo , ze mam paliwo pali mi sie kontrolka rezerwy.
znajduję sie w Holandii i nie wiem czy dawać go do mechanika czy może sciągać do Polski. Czy ktoś moze cos na ten temat pomoc?
Z góry dziekuję.
Marcia123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2016, 19:34   #77
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Problem z mondeo 2004 lift

Marto przynajmniej podlacz pod kompa..
Koszt w holandii ok 40€..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2016, 19:41   #78
Marcia123
ford::amateur
 
Imię: Marta
Zarejestrowany: 31-07-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z mondeo 2004 lift

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu jeszcze link z usterka
Marcia123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 12:02   #79
Gepharo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2016
Skąd: W-wa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie dymi na czarno czy to zawory ?

Witam wszystkich i poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu , zacznę od danych o aucie, jest to ford mondeo mk3 silnik 2.0 tdci 130 km przebieg 342 tyś na wstępie nadmienię również o naprawach które mogą pomóc nam w weryfikacjach awarii pompa i wtryski są po profesjonalnej regeneracji nic nie wiem o turbinie ale wiatraczek od strony filtra powietrza kręci się w miarę luźno ale nie ma żadnych luzów nie wiem też nic na temat rozrządu czy wymieniany
a więc wydarzenie miało miejsce na autostradzie ponieważ szybko jeżdżę przy około 190 k/h zobaczyłem w lusterku że strasznie za mną się dymi na czarno więc zwolniłem do około 100k/h i już nie przyspieszyłem dotelepałem się tak do domu
praca silnika odbiegała od ideału jest bardzo głośny jak by dudnił i stukał dziwnie, gdy zapnę jedynkę i puszczę sprzęgło to normalnie ruszam, ale po przekroczeniu dajmy na to 1200 obrotów jak by zwalniał i zaczyna sadzić strasznym czarnym dymem i w tym momencie nie ma w ogóle mocy, mechanik stwierdził wypalenie zawora ssącego rozebrałem górę silnika i okazało się ze wszystko mam w oleju usmarowane i kolektor ssący i zawór egr ponadto zauważyłem że jeden popychacz zaworowy na pierwszym cylindrze ssący jest strasznie luźny jak się okazało wypadł sworzeń i rozleciało się łożysko dźwigienki a resztki w padły do silnika, jednak po sprawdzeniu nie ma objawów że zawór jest wypalony czy wygięty sprawdzałem bez popychaczy i sprężanie nie uchodziło z głowicy od strony kolektora ssącego, ale po założeniu wałka z dźwigienkami i kręceniu silnika sprężanie ucieka ze wszystkich zaworów ssących, czy możliwe jest że dostały się resztki te igiełki z łożyska do rozrządu i przeskoczył łańcuch na wałku rozrządu ssącym ? ewentualnie co może być jeszcze przyczyną takiego problemy, myślałem o wymianie całego silnika jednak szkoda mi tego ponieważ nie brał oleju i był suchutki z resztą w warsztacie mnie skasują za wymianę ze 2000 tysiące.
proszę o pomoc na wszelkie pytania odpowiem gdyż jestem cały czas na kompie, dziękuję i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-06-2017 o 17:30
Gepharo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 16:10   #80
Gepharo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2016
Skąd: W-wa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: dymi na czarno czy to zawory ?

Panowie zwolnijcie z tymi odpowiedziami bo nie nadążam z odpisywaniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gepharo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.