Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2015, 05:18   #31
jar00
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Halogeny mam zamiar dołożyć ze względu wyglądu tak + 50 do urody auta.
Bo czytałem już kilka tematów, gdzie użytkownicy piszą, że niezbyt dużo te halogeny dają w kwestii doświetlania.
30zł to oczywiście cena za używkę bo według mnie rachunek jest prosty jak 100zł nowe kosztują to więcej jak 40-50zł nie dam.

jar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 14:57   #32
qubac
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie

Tak wygląda zamontowany. Widać dwie śruby (nie dawałem oryginalnych tylko zwykłe) i plastikowe bolce.

Tapnięte z Lumii 920
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Edited_Imagefe203524-dff5-4c0b-8e9f-1d29fde0e567_TapatalkEditedImage.jpg (93.2 KB, 659 wyświetleń)
qubac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 18:47   #33
jar00
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Dzięki jutro na spokojnie muszę jeszcze raz wyjąć tą zaślepkę i obejrzeć czy mam takie mocowanie ale to raczej nie możliwe żeby go nie było.
jar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 18:56   #34
qubac
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Nie ma sprawy. Chyba nie ma innej opcji w zwykłym zderzaku.
qubac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 19:26   #35
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

jeszcze oczywiście można tempomat dołożyć, koszt ok 60-70zł a to daje +72 do komfortu i +24 do umiejętności kierowcy

Kolega mayak w kwestii aktywacji tempomatu i innych bajerów oraz aktualizacji softu niezastąpiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 20:21   #36
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Cytat:
Napisał jar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje auto przed zakupem miało uszkodzony dach i przednia szyba poprzedni właściciel to naprawił i tak myślę czy nie poszedł na łatwiznę i po kosztach nie kupił przedniej szyby zwykłej(nie podgrzewanej)
Twoje autko wyjechało z fabryki bez ogrzewanej szyby przedniej, więc poprzedni właściciel nic nie kombinował. Alternatywą jest dodanie grzałki PTC, która też nieźle daje radę przy rozmrażaniu szyby przedniej zimą. Możesz dodać światła dzienne/skandynawskie, które będą działać jako pełne światła ze zmniejszoną mocą do 70%, albo tylko dzienne w reflektorach na 70% (bez pozycyjnych). Wtedy domontowane halogeny moga być tylko marnymi halogenami. Dla powyższych funkcji raczej będziesz musiał zmienić GEM na np. Dx. Przy serii 32 będziesz miał raczej GEM Bx, bez możliwości dodania DTRL, PTC.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 08:45   #37
AdamLT
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-01-2015
Skąd: Piaseczno
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Panowie, a jaka jest możliwość przełożenia oświetlenia z podsufitki?
Zauważyłem, że różne wersje mają różną ilość lamp wewnętrznych nie mówiąc o różnych rodzajach lampek.
Ja w mk2 FL kombi mam lampkę sufitową przy lusterku wstecznym i w bagażniku, w efekcie w drugim rzędzie jest nocą czarno, a to przy dzieciach przeszkadza, nie mam też podświetlania przy zasłonkach przeciwsłonecznych.
Kupiłem ostatnio zestaw lampek z C-max z wiązką elektryczną i się zastanawiam czy uda mi się to spiąć w całość.
przedni panel sufitowy planuję przełożyć cały, wraz z lusterkiem wstecznym, które daje wizję na tylną kanapę, w ten sposób zyskam przednią lampkę z tzw. map light kierunkowym.

Generalnie, czy ktoś wie czy Focus ma wiązkę pod podsufitką do tych lamp wszystkich czy będzie trzeba ciągnąć ?

Patrząc na podsufitki do Focusów kombi widziałem, że występowały różne wersje, były takie co miały podświetlanie przy zasłonkach przeciwsłonecznych, takie co miały lampkę dla tylnego rzędu siedzeń... cała mnogość...
AdamLT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 09:02   #38
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

o oświetleniu na rosyjskim forum jest wszystko opisane:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 10:29   #39
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Cytat:
Napisał qubac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- zaktualizowałem oprogramowanie zegarów, dzięki czemu mam czujnik ciśnienia powietrza w kołach, wskaźnik jazdy ekonomicznej forda i informacje z RDS z radia na zegarach
koledzy mam poliftowe (2010 r.) auto z ESP, zegary "w tubach" i chciałbym wiedzieć:
1. czy jest możliwość aktualizacji oprogramowania by mieć odczyt ciśnienia w oponach i wskaźnik jazdy eco?
2. co to jest RDS?
3. gdzie można przeprowadzić ewentualną aktualizację oprogramowania?
4. czy z ETIS jestem w stanie odczytać co można dołożyć? ( WF0SXXGCDSAT43388 )
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 10:50   #40
qubac
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

1. W zależności od posiadanych zegarów. Ty masz na pewno poliftowe, więc trzeba znaleźć tylko kogoś kto to zrobi. CHYBA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W praktyce masz informacje typu jakie fale, jaka stacja, co leci (wszystko co pokazuje się na radiu) na zegarach.
3. Musisz znaleźć kogoś w okolicy kto to robi. Może w ASO Ci to zrobią, ale taniej będzie u jakiegoś specjalisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Tego nie wiem. Ale być może możesz poznać jaki masz GEM i czy on obsługuje inne funkcje, ale na tym się nie znam.
qubac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.