Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2015, 21:33   #141
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Nie działa klima

wiatrak jest sterowany włącznikiem ciśnieniowym, teraz jak nie ma takich upałów to nie włącza się od razu ze sprężarką tylko po jakimś czasie, jak ciśnienie w układzie wzrośnie trochę

jak sprężarka startuje to z czynnikiem wszystko w porządku, ze sprężarką też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 21:40   #142
lukjar6
ford::amateur
 
Imię: stefan
Zarejestrowany: 26-09-2004
Skąd: Radomsko
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci, 143ps
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie

Ok rozumiem tylko, że klima nie chłodzi ani trochę.
P.s. jestem w uk i jest troche cieplej niż w pl , dzis było 20 stopni.
lukjar6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2015, 17:27   #143
tomekg000
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-08-2014
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam. I mnie dopadł brak klimy. Po lekturze na forum oraz dzięki temu postowi zaoszczędziłem kilka stówek. Po wizycie u elektronika diagnoza padła na moduł (używka 400-500 zł) do tego sam wjazd na warsztat (100 zł). Podziękowałem i powiedziałem że się zjawię za kilka dni. Dziś znalazłem ten fioletowy kabel, zrobiłem "przejście z obejściem", skasowałem błąd (30 zł) i klima ruszyła!!!
Dzięki Panowie.
tomekg000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 14:20   #144
koalakm
ford::beginner
 
Imię: krzys
Zarejestrowany: 01-04-2015
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Czesc
Przeczytalem caly temat, jednak nie do konca jestem pewien czy np "fioletowy kabelek" jest u mnie przyczyna.

Dzis bylem u nabicia klimy - byla pusta - dodano 600 gram odczynnika i 7ml oleju.
Co ciekawe, przed uzupelnieniem po wlaczeniu AC=ON sprezarka startowala... no ale lecmy dalej.
Po napelnieniu wlaczam AC=ON, nawiew max - i jupii lepi zimne powietrze - no radosc trwala z 3 min bo przestalo, wylaczanie, wlaczanie nic nie dawalo - sprezarka nie ruszala...
Pan polecil wizyte u elektryka.
Odjechalem i po 2 km wlaczylem AC=ON - jupii dziala znowu i tak cala droge dzialala, super chlodne powietrze itp. Jednak jadac mialem wrazenie jakby sprezarka sie wlaczala i potem na chwile wylaczala i tak w kolko.
DOjechalem do domu otwieram maske i obserwuje (ustawienia: Temp=LO, AC=ON, nawiew = max) = sprezarka i wentylator chodza ladnie i co jakis czas sprezarka staje na okolo 5s a potem sie zalacza + zalacza wentylator - powiem szczerze ze jest to troche denerwujace bo jadac odczuwa sie te "wlaczenia" (pisk paska i obciazenie silnika).
Rozumiem ze to nie jest normalny objaw? AC=ON powinien trzymac sprezarke wlaczana caly czas prawda? Nie mam pojecia dlaczego sie wlacza i na chilke wylacza i tak w kolko.
Prosze o porady, mam plan sprawdzic (wymienic) ten fioletowy kabelek aczkolwiek nie do konca jestem pewien czy to moze byc to.
Bede wdzieczny za Wasze opinie.

pozdrowienia
koalakm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 19:24   #145
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie

Kabelek będzie ok, ja bym sprawdził czujnik ciśnienia....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 09:18   #146
koalakm
ford::beginner
 
Imię: krzys
Zarejestrowany: 01-04-2015
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Dziekuje za odpowiedz tombalt - musze w takim razie znalezc jakis dobry serwis klimy w okolicach Poznania.

Sluchajcie jak to jest z iloscia odczynnika w naszych S-Max? Po otwarciu maski jest ladna naklejka na ktorej jest napisane:
Klima przod = 590
Klima przod i tyl = 840

Rozumiem ze klimatronic 2 strefowy to 590?
Sa wersje S-max gdzie maja klime dodatkowo na tyl?
koalakm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 09:40   #147
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Nie działa klima

w s-max jest chyba tylko dwustrefowa i ilość czynnika 585-615g. Jak byłem na nabijaniu to dostałem 605. Po trzech latach ubyło jedynie 115g, co mechanik uznał za świetny wynik.
ps, może być jeszcze uszkodzone sprzęgiełko klimy. Zobacz czy się nie nagrzewa pasek mikronapędu...

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 27-04-2015 o 09:43
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 10:23   #148
koalakm
ford::beginner
 
Imię: krzys
Zarejestrowany: 01-04-2015
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nie działa klima

hmm pasek mikronapędu? mozesz cos wiecej napisac?
koalakm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 10:26   #149
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Nie działa klima

pasek od klimy/alternatora/pompy wody... ten co widać. Ktoś na forum miał przypadek, że miał zatarte? łożysko klimy. Objawy były chyba podobne jak u Ciebie. Ktoś też pisął, że ten pasek wielorowkowy tak się grzał od sprężarki że zaczynał się rozpadać.
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 10:28   #150
GregorMUN
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Monachium
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w s-max jest chyba tylko dwustrefowa i ilość czynnika 585-615g. Jak byłem na nabijaniu to dostałem 605. Po trzech latach ubyło jedynie 115g, co mechanik uznał za świetny wynik.
ps, może być jeszcze uszkodzone sprzęgiełko klimy. Zobacz czy się nie nagrzewa pasek mikronapędu...
Nabijalem w zeszłym tygodniu, firma specjalizuje się wyłącznie w klimatyzacjach. Mechanik stwierdził, że jest jednostrefowa. Było za mało czynnika. Mimo to po nabiciu nadal szału nie ma, palców nie mrozi, powiedziałbym, że słabo chłodzi wciąż.
Powrót jest zimny, sprężarka się włącza, ale wieje chłodne, nie zimne.
GregorMUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.