Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2015, 16:44   #1
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Witam, przymierzałem się do zaślepienia EGR'a (wiem tematów wuchta), ale nie znalazłem nigdzie opisu fotorelacji z tą częścią (czerwony) cóż to jest?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wcześniej oczywiście dochodzi ta cała rurka co idzie od góry od kolektora (zielony):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie pytałbym gdybym wcześniej nie trafił na fotorelację z zaślepienia, bo tutaj wygląda to nieco inaczej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ten sam silnik, tylko ta rura zdecydowanie dłuższa i na zdjęciu powyżej brak tej puszki, więc zwątpiłem i zastanawiam się czy może ona mieć jakieś znaczenie, gdy chciałbym EGR'a zaślepić?

Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 17:23   #2
axel83
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2011
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 139
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Dodatkowa nagrzewnica płynu chłodniczego wykorzystująca temperaturę spalin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
axel83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 17:34   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,063
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

To samo tylko odwrotnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chłodnica spalin (płynem chłodniczym), coby powietrze dolotowe po zmieszaniu ze spalinami nie było za gorące (i robota intercoolera nie poszła się wietrzyć...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:04   #4
axel83
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2011
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 139
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

W momencie kiedy silnik korzysta z recyrkulacji spalin(małe obciążenia) wątpię czy obniżenie temperatury spalin ma jakikolwiek wpływ na pracę i wydajność intercooleraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
axel83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:21   #5
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Dziękuję Panowie za fachowe odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze dwie kwestie:
powiedźcie mi proszę, czy ma ona jakieś znaczenie (wpływ) przy zaślepianiu EGR'a? (nic się z nią nie stanie gdy go zaślepię?) i kwestia podszybia, mam jednoczęściowe i możliwe żeby było przyklejone do szyby? Rozkręciłem, wyjąłem "podstawę" (dwie śrubki) zostało samo podszybie i nie zauważyłem aby było czymś przymocowane. (wybaczcie, nigdy nie zdejmowałem podszybia) a na internetach różnie piszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:28   #6
piotrus230@poczta.onet.pl
ford::beginner
 
Avatar piotrus230@poczta.onet.pl
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Świecie
Model: Ford Focus C Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Witam.dzis wyczyscilem egr.zamontowalem go spowrotem prawidlowo.tylo ze wydobywa sie bialy dymek z jego okolic?czy to jakas nieszczelnosc?
piotrus230@poczta.onet.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:30   #7
KonGos
ford::average
 
Avatar KonGos
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Lublin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Cytat:
Napisał Homie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Panowie za fachowe odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze dwie kwestie:
powiedźcie mi proszę, czy ma ona jakieś znaczenie (wpływ) przy zaślepianiu EGR'a? (nic się z nią nie stanie gdy go zaślepię?) i kwestia podszybia, mam jednoczęściowe i możliwe żeby było przyklejone do szyby? Rozkręciłem, wyjąłem "podstawę" (dwie śrubki) zostało samo podszybie i nie zauważyłem aby było czymś przymocowane. (wybaczcie, nigdy nie zdejmowałem podszybia) a na internetach różnie piszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wycieraczki mogą trzymać
__________________
<a href=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/74610 target=_blank> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/74610/icon1.png</a></a>
Przyczepności
To moje -->http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=1355
KonGos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:30   #8
piotrus230@poczta.onet.pl
ford::beginner
 
Avatar piotrus230@poczta.onet.pl
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Świecie
Model: Ford Focus C Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.dzis wyczyscilem egr.zamontowalem go spowrotem prawidlowo.tylo ze wydobywa sie bialy dymek z jego okolic?czy to jakas nieszczelnosc?
Chyba ze to parujacy plyn chlodniczy po rozgrzaniu silnika.troche wywalilo go z chlodniczki spalin
piotrus230@poczta.onet.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 19:54   #9
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Cytat:
Napisał KonGos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wycieraczki mogą trzymać
Wycieraczki wymontowane.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2015, 14:18   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co to za część przy EGR? (puszka/filtr) 1.6 TDCI 90KM. ZDJĘCIA.

Homie
zaslepienie egra ma tez swoje minusy-ale sa one nie porównywalne z plusami.

minus to to ze silnik troszke wolniej sie nagrzewa-po to jest ta chlodnica-i po to sa gorace spaliny ktore maja rozgrzewac zimny silnik i zmniejszac nadmiar powietrza w cyklu pracy silnika.
no i ekologia-aby nikt nam nie zarzucil ze nie patrzymy na srodowisko-bo egr jest tylko wynalazkiem srodowiskowym tak naprawde aby zmniejszyc toksycznosc spalin.

Ale zaslepienie egra nie niszy niczego w aucie-nie uszkodzi żadnej chlodnicy ani nie wplynie szkodliwie na silnik.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.