Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2014, 08:46   #21
sonar3344
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Witajcie. U mnie też występuje skrzypienie. Z tym, że definitywnie sa to sprężyny. Zresztą na dole oparcia tuż przy łączeniu z siedziskiem da się ręką wyczuć jakieś metalowe elementy. Być może to sprężyna ( tak jak by w tamtym miejscu w ogóle nie było gąbki). Zastanawiam się czy po zdjęciu fotela można jakoś dotrzeć od spodu do tych sprężyn

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymontowałem fotel porozkładałem i w miejscach łączeń na stelażu owinołem taśmą izolacyjną, taka włochata jaka jest na instalacji elektrycznej w grupie vw poskładałem i około 5 miesięcy spokój naprawdę każdy da rade porozbierać i złożyć fotel
@mondeo70235 Napisz mi proszę czy u Ciebie też jest fotele eketrycznie sterowany góra /dół ? Czy był problem z odpięciem tego? Oraz czy jest taka możliwość, że przy demontażu fotela można uszkodzić czujnik od podszki powietrzenej-podobno gdzieś tam jest.

Rozumiem, że ty nie naprawiałes żadnych sprężyn tylko jakieś łączenia na stelaży wzmociłeś taśmą? Dojdziesz w tamte miejsca aparatem aby zrobić fotki czy ciężko będzie?

sonar3344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 10:03   #22
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Cytat:
Napisał sonar3344 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy demontażu fotela można uszkodzić czujnik od podszki powietrzenej-podobno gdzieś tam jest.
Pod fotelem ani w fotelu nie ma żadnych czujników poduszki. Odkręcasz kluczem 7 śrubę na kostce połączeniowej w celu odłączenia przewodów, torxem 50 odkręcasz 4 śruby mocujące fotel do podłogi i to wszystko. Ważne żeby nie włączać zapłonu jak fotel jest wypięty bo pojawi się błąd poduszek. Aby łatwiej wyjąć fotel z samochodu możesz wcześniej wyciągnąć zagłówek.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 11:43   #23
sonar3344
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Super. Dzięki za podpowiedź. Dam znać na forum co i jak i czy udało się załatwić sprawę....
sonar3344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 21:56   #24
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod fotelem ani w fotelu nie ma żadnych czujników poduszki.
Mogą być czujniki zajęcia fotela (fotel pasażera), bo montowanie czegoś takiego na fotelu kierowcy to trochę bez sensu by było. Czujnik ten MA WPŁYW na działanie poduszki pasażera (jeśli jest), także może o to chodziło.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 22:44   #25
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być czujniki zajęcia fotela (fotel pasażera),
Czujnik ten MA WPŁYW na działanie poduszki pasażera (jeśli jest), także może o to chodziło.
Ten czujnik to cienka plastikowa płytka (bardziej nawet sztywna grubsza folia) przyklejona do gąbki siedziska pasażera. W każdym razie po odkręceniu śrubki na kostce przyłączeniowej i odłączeniu wiązki odłączamy również czujnik zajęcia fotela pasażera. Nie ma ryzyka uszkodzenia tego czujnika.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2015, 09:19   #26
sonar3344
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Witam,

z małym opóźnieniem ale wrzucam informację jak rozwiązałem problem skrzypiącego fotela. Szukając informacji na forum trop doprowadził mnie także do wątku o pękniętym drucie od regulacji lędźwiowej. Dlatego chciałbym połączyć te dwa wątki. Poniżej linki do tematów związanych z tamtym wątkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Skrzypienie fotela mogło mieć związek właśnie z regulacją lędźwi.
To po kolei:
1. Wyjąłem fotel z samochodu. Wypiąć kostkę, która doprowadza elektrykę do fotela.Chyba kluczyk 8 lub 10. Odkręcamy 4 śruby torx i wyjmujemy fotel.

2.Wysuwamy takie wsuwki mocujące tapicerkę. I dobieramy się do regulacji lędźwiowej.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3.Okazało się, że drut nie jest pęknięty. Natomiast wypadła linka z takiego oczka. To właśnie służy do regulacji lędźwi:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4. Wpinamy linkę i zrobione:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. Jeszce podczas jazdy czułem upijanie metalu po bokach. Zatem poszedłem z tematem trochę dalej i ściągnąłem tapicerkę również na siedzisku. Okazało się, że gąbka jest w strasznym stanie. I to powoduje, że upija nas stelaż fotela:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6. Postanowiłem jeszcze to naprawić. Otuliłem miejsca gdzie wystawał stelaż taką pianką jak się czasami daje pod panele podłogowe.
Gąbkę zszyłem nićmi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FOTEL ZAMONTOWAŁEM I PROBLEM ZNIKNĄŁ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sonar3344 ; 31-03-2015 o 09:35
sonar3344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 08:39   #27
cieniu
ford::average
 
Avatar cieniu
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: Sosnowiec/Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4 Hatchback Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 175KM/400Nm ;)
Rocznik: 2009
Postów: 196
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

No widzisz, fajnie, że chciało Ci się wrzucić zdjęcia z wykonywanych prac. Będzie dla potomnościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe kiedy u mnie zaczną się te skrzypienie o których piszecie w tym temacie. Podejrzewam, że to nieuniknione.
cieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 07:30   #28
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

U mnie skrzypi czasami i wyglada ze zalezy to od wysokosci fotela. Czasem jak skrzypi to pomaga zjechac w dol i znowu w gore i przestaja na jakis czas.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 13:50   #29
sonar3344
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-04-2014
Skąd: Pomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Miałem dokładnie tak samo.
Z tego co pamiętam to jak się zjechało w dół to pomagało.
sonar3344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 01:04   #30
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy

Odgrzewam kotleta :-)

U mnie niestety nie pomaga nic. Slychac cos jak by strzelajaca sprezyna w siedzisku. Porozbieralem wszystko,pooklejalem tasma,cala sobota w doopie i jak zlozylem siedzenie to po jezdzie próbnej pkazalo sie ze jest dokladnie tak jak bylo. Dzwignalem siedzisko w gore i sie okazuje ze najprawdopodobniej skrzypi konstrukcja fotela. Ale to nie takie typowe skrzypienie tylko cos jak by lekko strzelala sprezyna. Jak sie jedzie po nierownosciach i nikt nie siedzi na fotelu to mozna dostac do glowy. Jak ktos siedzi to sktrzela mniej. Rozebralem fotel w sumie juz 4 razy i dalej to samo.
Koncza mi sie pomysly. Fotel znowu lezy caly rozkopany. Teraz mam sama konstrukcje siedzenia na dole i jak mocno rekami szarpie siedzenie to slychac to strzelanie. Czyli z gąbką to nie ma nic wspolnego. Jak trzymam bok siedzenia reka tez jest cisza. Jezdzilem z pozdejmowanymi bokami i tez nie było poprawy.
Zastanawiam sie tylko bo przez jakis czas jezdzilem z cb radiem wcisnietym troszke miedzy tunel i siedzenie. Byla cisza. Teraz radio ma uchwyt i siedzenie zaczelo swirowac. Czy mogla sie konstrukcja lekko podkrzywic? Dodam siedzenia boki ekoskora srodki alkantara z dziurami siedzenia podgrzewane i wentylowane...
Z gory dziekuje za jakies sugestie....
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.