Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2015, 17:59   #31
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

Z mojego doświadczenia powinieneś zrobić tak:
1. Poprosić niezależnego rzeczoznawcę o wycenę wartości pojazdu na dzień szkody, koszt ok. 150 zł On również może sporządzić kalkulacje naprawy.
2. Ustalić z ubezpieczycielem sprawcy wartość pojazdu, to powinny być podobne sumy (do tego skopiuj kilkanaście ogłoszeń z netu takich samych samochodów). Przecież sam wiesz najlepiej ile wart jest Twój samochód! Jeśli rzeczoznawca wyceni samochód na 16k, ubezpieczyciel na 14k, i Ty wiesz, że fura warta ok. 15k. to już jesteś w domu.
3. Nie naprawiaj samochodu w ASO, tam bezpiecznie naprawia się tylko samochody na gwarancji.
4. Z pewnością znajdziesz we Wrocku dobrego niezależnego blacharza, któremu dla bezpieczeństwa zapowiesz, że ma się zmieścić np w 12k i zapewniam Cię, że się zmieści, na dodatek wynajmie Ci samochód zastępczy i bezgotówkowo rozliczy się z ubezpieczycielem.
5. Poinformuj na piśmie Wartę, że zdecydowałeś się na odbudowę/naprawę pojazdu, wyceniłeś u niezależnego rzeczoznawcy i w niezależnym warsztacie koszt na 12k i upoważnisz ww. do bezgotówkowego rozliczenia faktury.
p.s.
Działania ubezpieczycieli są zawsze takie same.
Zawyżenie kosztów naprawy i szkoda całkowita,
albo zaniżenie kosztów naprawy po stawkach ze stodoły u Pana Mietka.
Obie metody prowadzą do jednego - wypłaty najniższego możliwego odszkodowania.


Ostatnio edytowane przez boruch13 ; 07-01-2015 o 17:54
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 11:19   #32
Dorota16
ford::amateur
 
Avatar Dorota16
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ka Titanum Plus
Silnik: 1.2 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

Jezeli zostalo otrzymane odszkodowanie z OC sprawcy. Mozna sprawdzic czy nalezy się doplata. Wydaje mi się ze tak gdyz suma wyceniona z Warty jest wyższa niz minimum. W razie pytań proszę o wiadomośc chętnie pomoge. Wystarczy sam kosztorys podesłać.
Pozdfrawiam
Dorota16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 12:09   #33
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

Cytat:
Napisał Dorota16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli zostalo otrzymane odszkodowanie z OC sprawcy. Mozna sprawdzic czy nalezy się doplata. Wydaje mi się ze tak gdyz suma wyceniona z Warty jest wyższa niz minimum. W razie pytań proszę o wiadomośc chętnie pomoge.
Co to jest?! Piszesz "po flaszce", bo nie widzę tu żadnego sensu!?

Napisz odwołanie i jednocześnie skargę do Rzecznika ubezpieczonych (jeśli potrzebujesz wzoru, to podeślę Ci na PW).
A tu masz podstawę prawną do zgłoszenia roszczenia: Osoba uprawniona do uzyskania odszkodowania może żądać odszkodowania w kwocie wynoszącej 100 proc. wartości pojazdu sprzed wypadku. W praktyce jednak często ubezpieczyciele np. uznają fakt zaistnienia szkody całkowitej już wtedy, gdy koszt naprawy auta po wypadku wynosi około 70% jego wartości sprzed wypadku. Należy pamiętać, że jest to nieuprawnione. W orzeczeniu Sądu Najwyższego z dnia 12 stycznia 2006 roku wskazano, że koszt naprawy uszkodzonego w wypadku komunikacyjnym pojazdu, nieprzewyższający jego wartości sprzed wypadku, nie jest nadmierny w rozumieniu art. 363 § 1 k.c (…) a także, iż przyjmuje się, że nieopłacalność naprawy, będąca przesłanką wystąpienia tzw. szkody całkowitej, ma miejsce wówczas, gdy jej koszt przekracza wartość pojazdu sprzed wypadku.
Art. 817 stanowi, iż ubezpieczyciel obowiązany jest spełnić świadczenie w terminie trzydziestu dni, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 12:47   #34
Dorota16
ford::amateur
 
Avatar Dorota16
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ka Titanum Plus
Silnik: 1.2 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

moze ty piszesz po "flaszce" ja chcę tylko pomóc, więc nie wiem w czym problem.
Dorota16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 13:09   #35
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

Cytat:
Napisał Dorota16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja chcę tylko pomóc,
Rozumiem, że pomagając zarabiasz (podobnie jak ja), ale dziewczyno, czy czytałaś to, co napisałaś?
Cytat:
Napisał Dorota16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
suma wyceniona z Warty jest wyższa niz minimum
Gdzie tu jakiś logiczny sens? Do pomagania potrzebna jest także fachowa wiedza, nie tylko firmowa plakietka z nazwiskiem. Jak się domyślam
Cytat:
Napisał Dorota16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy sam kosztorys podesłać.
wysyłasz to do specjalisty, celem weryfikacji przyznanego odszkodowania, a to już mało fachowe.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 13:33   #36
Dorota16
ford::amateur
 
Avatar Dorota16
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ka Titanum Plus
Silnik: 1.2 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

oj kolego nie rozumiemy się.
Cena minimum - czyli wartośc odszkodowania minium 2000zł zeby mozna bylo jakąkolwiek dopłatę otrzymać. A jeżeli chodzi o ten kosztorys to tak wystarczy tylko go podesłać, ponieważ ja jestem pośrednikiem a nie prawnikiem. Więc jak mozesz nie obrażaj mnie, jeśli twierdzisz ze chwalę się tylko firmową plakietką, bo nawet mnie nie znasz i nie masz w ogole pojęcia kim jestem co robię i na czym polega moja praca. Więcej szacunku do innych ludzi, bo napewno Ty oczekujesz tego samego. Pozdrawiam Cię serdecznie
Dorota16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.