Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2015, 12:57   #11
lionhorse
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy MKIII
Silnik: 2.0TdCi@168KM&402Nm (by heko)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

->weuek
Twoje podejście można odwrócic o 180 stopni: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak można wozić pełnowymiarowe koło 18" z szerokim kapciem, tracąc 1/4 użytecznej przestrzeni bagażnika po to, żeby w razie złapania gumy (co ostatnio zdarzyło się jakieś 7 lat wstecz) jak totalny frajer zasuwać w niepogodę z kluczem, lewarkiem i pompką zamiast skorzystać z opcji full Assistance - za którą przecież zapłaciłem - i poczekać w suchym i ciepłym wnętrzu na przyjazd pomocy drogowej, która albo naprawi na miejscu albo odholuje do całodobowego warsztatu.

A tak na poważnie: wszystko zależy od opcji jakie ktoś ma dostępne w assistance. Jeśli np. przewidujesz podróże całą rodziną (z małymi dziećmi w dodatku) i wykupiłeś najwyższą opcję uwzględniającą równoważne auto zastępcze a nawet hotel w razie braku możliwości kontynuacji podróży w wyniku awarii (także ogumienia), to przecież frajerstwem byłoby z tego wszystkiego nie skorzystać skoro już za to zapłaciłeś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koło zapasowe w sprayu to nie jest idealne rozwiązanie i oponiarze narzekają, że dużo roboty z czyszczeniem przed właściwą naprawą, ale do naprawy małej dziury spokojnie wystarczy a przy dużej... cóż - warto miec assistance Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lionhorse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 19:50   #12
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Cytat:
Napisał lionhorse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie: wszystko zależy od opcji jakie ktoś ma dostępne w assistance. Jeśli np. przewidujesz podróże całą rodziną (z małymi dziećmi w dodatku) i wykupiłeś najwyższą opcję uwzględniającą równoważne auto zastępcze a nawet hotel w razie braku możliwości kontynuacji podróży w wyniku awarii (także ogumienia), to przecież frajerstwem byłoby z tego wszystkiego nie skorzystać skoro już za to zapłaciłeś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na moim przykładzie:
Assistance oczywiście mam full opcję, ale nie wyobrażam sobie stać gdzieś na autostradzie w Chorwacji z rozwaloną gumą, nie wiadomo ile godzin czekając na pomoc drogową, dodając że z tyłu ryczy 1,5 roczne dziecko, a 7 latek non stop marudzi ze się mu nudzi i w tym momencie wypadało by sobie strzelić w łeb - a przecież mogłem zabrać dojazdówkę ...
Jest to czyste teoretyzowanie, bo jeszcze nie potrzebowałem tej dojazdówki i nie chciałbym potrzebować, ale jak jej nie zabiorę to zapewne coś się wydarzy (ot prawo Murphy'ego).
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 19:44   #13
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

nikogo nie zamierzam wyzywac od "lewusow" jak niektorzy "zaawansowni" forowicze. mam tylko nadzieje, ze to nie przychodzi z czasem przebywania na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do meritum - przez ostatnie 15 lat zlapalem 2 gumy. obie jak to w oponach bezdetkowych byly powolnymi dziurami i nawet nie zastanawialem sie nad wymiana kola - dopompowalem i dojechalem spokojnie do wulkanizacji. ryzyko, ze przedziurawiona opona zatrzyma nas na srodku autostrady jest moim zdaniem minimalne. w najgorszym wypadku i tak uda sie zjechac na stacje. inna sprawa, ze akurat autostrada jest jednym z lepszych miejsc do wezwania assistance - zazwyczaj trwa to bardzo krotko. nie wiem jak jest w galaxy - pewnie zalezy od wielkosci felgi, ale w przypadku naglego zejscia powietrza (wyrwany wentyl/rozerwana opona) i tak moze sie okazac, ze nie da sie wlozyc trapeza - prog opadnie za nisko. wtedy polecam wziac oprocz podnosnika, kola zapasowego jeszcze poduszke pneumatyczna - rewelacyjny wynalazek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam taka w aucie offroadowym do 4 ton i odpowiedniej wysokosci - jak kiedys podlozylem pod smaxa to malo go nie wywrocilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak pisalem poprzednio - jak jade w teren jeepem zabieram wszystko - lewarki (w tym highlift), kolo na zmiane, poduszke, liny, szekle, bla, bla, bla.
kwestia oceny ryzyka.
a na wyjazd do Chorwacji potrzebuje kazda ilosc miejsca w bagazniku - za duzo sprzetu zabieram.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 20:45   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Nie teoretyzuję: nie opłacam w OC żadnego assistance, koło mam na feldze 16" i mieści się normalnie pod podłogą bagażnika w miejscu do tego przewidzianym. Trapez po złożeniu ma z 10 cm, więc pod próg spokojnie się zmieści (im większa felga, tym bardziej).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 21:40   #15
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie opłacam w OC żadnego assistance, koło mam na feldze 16" i mieści się normalnie pod podłogą bagażnika w miejscu do tego przewidzianym.

gratuluje i zazdraszczam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyle ze assistance jest w AC, a mowa tu o aucie bez miejsca na kolo zapasowe.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 22:00   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyle ze assistance jest w AC
Nie było mnie nigdy stać na auto, od/dla którego warto to płacić.
Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mowa tu o aucie bez miejsca na kolo zapasowe.
Takiego nie kupiłbym.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 23:06   #17
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

a to zmienia postac rzeczy. w takim razie autor watku dzieki tobie ma merytorycznie problem rozwiazany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 10:28   #18
lionhorse
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy MKIII
Silnik: 2.0TdCi@168KM&402Nm (by heko)
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Mam niepokojące wrażenie, że kolega weuek juz tak ma, że niezbyt zwraca uwagę na to czy jego rady odnoszą się merytorycznie do problemu (albo choćby modelu samochodu). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. w zeszłym miesiącu w dziale SMaxa zwrócono mu na to uwagę w dyskusji o ELM327. O braku miejsca na koło zapasowe w Galaxy MK3/Smaxie była mowa w trzecim poście tego wątku, więc nieświadomość braku przydatności doswiadczeń z Focusa (albo chocby zbliżonych - "takiego nie kupiłbym") nie wchodzi w grę jako usprawiedliwienie.
No - chyba, że kolega nie czyta, co wcześniej napisali inni i właściwie wszystko mu jedno co i na jakim subforum pisze... a to w znacznym stopniu wyczerpuje definicję trollingu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na temat: dojazdówka przy awarii na autostradzie średnio się sprawdza. Tzn. da się jechać powyżej minimalnej dozwolonej prędkości ale (szczególnie w kiepskich warunkach pogodowych) ryzyko, że ktos nadmiernie rozpędzony zahamuje nam dopiero w bagażniku wcale nie jest pomijalne. Osobiście wolałbym chwilę poczekać na poboczu w odpowiednio oznakowanym i oświetlonym samochodzie.
Z drugiej strony, wątpię, czy pełnowymiarowe koło bez problemu zmieści się z tyłu przy rozłożonych wszystkich fotelach a bagażnik dachowy niechętnie przyjmuje takie obciążenia: belki sa aluminiowe a i szyny w dachu chyba też. Przy ostrym hamowaniu może nie wytrzymac mechanicznie.
No i taka duża masa umieszczona wysoko niekorzystnie wpływa na stabilność całego auta.
lionhorse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 10:33   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

No fakt, niniejszym przyznaję z pokorą, że słuszna jest powyższa diagnoza.

Jednakowoż, złych rozwiązań też nie warto wspierać (niestety, dowiedziałem się tego dopiero po zakupie mojego obecnego pojazdu). Z tym jakoś dam radę, ale więcej fordów u mnie nie będzie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 16:45   #20
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło zapasowe kto ma lub co w zamian ?

Nie wiem co piszą o tym Chorwaci, ale [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.