Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2015, 17:32   #171
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Cytat:
Napisał Maniak43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja polecam Ubezpieczenia Motoryzacyjne Silesia
To napisz kolego jaka cena za jaki samochód i przy jakich zniżkach?

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 11:45   #172
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

A ja nauczony przykrymi doświadczeniami znajomych odradzam szukać najtaniej bo tak widzę w temacie często się ta kwestia przewija.

Podstawowa zasada - rozbić jak się da najbardziej. Ja mam oddzielnie szyby i opony np. Jak poleci jedno z nich to mam 100% wypłaty bez utraty zniżek. Już z szyby zresztą kilka lat temu korzystałem.

A druga sprawa - popytać gdzie najszybciej oddają kasę. Jak mi w poprzednim aucie ktoś urwał lusterko i porysował drzwi to po tygodniu auto już było zrobione w ASO bez żadnych komplikacji. Firma - Gothaer (dawne PTU).
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 13:34   #173
klimasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2014
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproszę o odpowiedź kogoś kto siedzi w tym fachu.
Czy jeżeli w ubezpieczeniu AC zawarłem umowę że posiadam garaż prywatny , a samochód zostanie ukradziony np :
- parking
-poza terenem zabudowanym
-lub z parkingu pod blokiem ( wynajmowane mieszkanie )
- itd itp itd

(po prostu pochodze ze wsi i garaż posiadam ale teraz mieszkam w mieście i auto stoi pod blokiem)
to czy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania , ponieważ w miejscu skąd samochód znikł nie było tegoż garażu ?
Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Firma zbiera dokumenty, pyta, Ty odpowiadasz i możesz powiedzieć np. za dużo. (wiem to z doświadczenia, pracuję w branży)

Tak jak wyżej ktoś już pisał. Pojedziesz w dzień pod supermarket - ukradną Ci samochód - nie będzie problemów z wypłatą.

Stawiasz samochód pod blokiem. Kradną Ci go w nocy. Zgłaszasz szkodę. Ubezpieczyciel pyta dlaczego auto właśnie tam stało tam, a nie w rzeczonym garażu indywidualnym? Ty odpowiadasz, że tam mieszkasz - może być brak wypłaty (raczej wg. mnie mało prawdopodobne) lub wypłata pomniejszona o procent udzielonej zniżki z tytułu garażowania w indywidualnym pomieszczeniu. Dlaczego mogą wystąpić (nie twierdzę, że muszą) takie okoliczności? Proste - zakład ubezpieczeń poda jako odmowę/zmniejszenie wypłaty powód, że skłamałeś we wniosku o ubezpieczenie, a skoro pytałem przed zawarciem ubezpieczenia o miejsce garażowania/postoju pojazdu - należałoby uznać, że jest to istotna informacja dla ubezpieczyciela.

Jeszcze inna sytuacja, jeżeli powiedziałbyś, że byłeś tam np. "okazyjnie". Wtedy też nie powinno być problemów z wypłatą.

Niech zgadnę, to było coś z: AXA/Liberty/Link4?


Pamiętajcie im więcej pytań zadają, tym więcej "ALE" mogą na Was znaleźć. Z tych wszystkich pytań wynika również cena. Najlepsze są ubezpieczenia typu ALL RISK z małą listą wyłączeń/ograniczeń - tutaj nie powinni pytać - gdzie, z kim i o jakiej porze jeździsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ile km rocznie itp. Proste? Proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 13:49   #174
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Dzięki za konkretną odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał klimasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AXA/Liberty/Link4?
Inter Risk bo z opini slyszalem że to jedna z pewniejszych firm jeżeli chodzi o wypłaty a zarazem 2 krotnie tańsza niż np Warta , PZU

Plus mają taki że nie pytali czy ktoś inny będzie jeździł tym autem (w moim przypadku żona - może jeździć każdy kto ukończył 25 lub 26 rok życia , nie pamietam )
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 14:11   #175
klimasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2014
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za konkretną odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inter Risk bo z opini slyszalem że to jedna z pewniejszych firm jeżeli chodzi o wypłaty a zarazem 2 krotnie tańsza niż np Warta , PZU

Plus mają taki że nie pytali czy ktoś inny będzie jeździł tym autem (w moim przypadku żona - może jeździć każdy kto ukończył 25 lub 26 rok życia , nie pamietam )
Z tym PZU/Wartą nie przesadzałbym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest aż tak drogo jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę i zakres. Najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na zakres i wyłączenia OWU - naprawdę polecam przeczytanie tego przed podpisaniem umowy. Zajmuję się na co dzień PZU. Robię zdjęcia dla firm directowych - AXA/Liberty/Link 4/Proama. Takie zboczenie zawodowe, że pytam w jakim zakresie i za ile ktoś ubezpieczył (jeżeli nie jest tajemnicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). 90% ludzi nie wie w jakim wariancie wykupiło AC - wiedzą tylko, że je mają. Zero pojęcia o wyłączeniach, franszyzach redukcyjnych, czy integralnych. jest jedno ALE, jego ubezpieczenie zazwyczaj jest tańsze ok. 10-20% niż w PZU. A jakie zdziwienie rysuje się na ich twarzach, gdy dowiadują się o franszyzie redukcyjnej w wysokości 2.000zł... po otrzymaniu polisy. Konsultant przez telefon nie raczył o tym wspomnieć...

Model namawiania na takie polisy wygląda następująco:
1. Kupujemy auto z komisu, który współpracuje z daną firmą.
2. Handlarz wystawia polisę najczęściej 30-dniową, gdzie wstawia numer telefonu delikwenta i zgodę marketingową (oczywiście nie mówiąc o tym klientowi - przecież i tak nie przeczyta małych literek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
3. Dzwonią i sprzedają AC przez telefon bo przecież będzie tanio i dobrze.
4. Ja jadę i robię zdjęcia auta za kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 16:04   #176
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Cytat:
Napisał klimasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym PZU/Wartą nie przesadzałbym Nie jest aż tak drogo
Ok to po krótce wyjaśnie tak mniej więcej o warunkach. Kiedyś gdzieś pisałem o cenach ale dokładnie już nie pamiętam. :
- Inter risk - 1700 zł AC OC i reszta duperelów , wulkanizacja , oryginalne części , naprawa w ASO , wycena auta na 50 tys , holowanie 100 km ( jedyne ograniczenie ze wszystkich możliwych )

Te same warianty w PZU: ok 2500 zł mi wyliczyli

Te same warianty w Warcie - 3300 zł .

Gdzieś tam jeszcze pytałem nie pamiętam gdzie.
Inter Risk był jedyną firmą która nie wymaga aby dopłacać za to , jeżeli będzie prowadził samochód inny kierowca. W każdej innej firmie o to pytali.

Tak to mniej więcej wyglądało więc wybrałem Inter risk.

Dodatkowo za to że mam 60 % zniżko OC to jakoś wypośrodkowali i wyszło że mam chyba 30 % zniżki na AC.

Warunki dobre , wypłacalność dobra.

Oczywiście nie patrząc na cenę to PZU jest chyba najbardziej konkretną i profesjonalną firmą ubezpieczeniową ze względu na szybkość , kontakt , auta zastępcze lub inne.
Niestety zapłaciłbym i nich sporo więcej więc wybrałem inna opcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 17:11   #177
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

No właśnie jak jest z tą wypłatą odszkodowania w PZU i czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć kto wypłaca odszkodowanie, ubezpieczyciel poszkodowanego czy sprawcy ??? Słyszałem różne opinnie...
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 18:37   #178
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Jeżeli ktoś Ci uszkodzi auto to OC ubezpieczyciela sprawcy , ale jeżeli sam sobie uszkodzisz , a masz AC to z Twojego konta. A jak nie masz AC to z własnej kieszeni naprawiasz.
I to nie że w PZU a w każdej firmie i ciężko mi w to uwierzyć że mogłeś słyszeć inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało tego , jeżeli ktoś Ci uszkodził auto to należy Ci się jak psu buda samochód zastępczy na koszt OC sprawcy do czasu ukończenia naprawy Twojego samochodu

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 29-01-2015 o 18:40
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 18:41   #179
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to nie że w PZU a w każdej firmie i ciężko mi w to uwierzyć że mogłeś słyszeć inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze za "swoje" się rozbijam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc jakoś mi tak do głowy przyszło słysząc o tych zmaganiach o odszkodowania.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 18:43   #180
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

ha ha ha to często musisz auta zmieniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.