Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2015, 19:22   #1
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Witam.
Jak w temacie, zakupiłem dwa głośniki-gwizdki do tylnych drzwi, facet przysłał mi nie tylko dwa gwizdki ale całe boczki od C-MAX z roletami :-) a kupiłem wsio za 50zł z przesyłką :-) Pytanie brzmi czy ktoś już dokładał rolety do tylnych boczków??? Chodzi mi o operację wycięcia w części czarnej nad klamką odpowiedniego otworu przez który będzie wychodziła roleta na szybę, w boczkach są miejsca do zamontowania (przykręcenia rolet). Zostawiłem sobie górną część z C-MAX tę z otworem gdzie roleta wychodzi, żeby wiedzieć jakiej wielkości i w którym miejscu wyciąć otwór, CZYM TO CIĄĆ??? Jest to operacja jednorazowa :-) jak coś nie wyjdzie to lipa :-) Nie zabieram się za to jeszcze bo zimno jest i mało przyjemna praca jest w garażu w taki ziąb :-)

jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 20:13   #2
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Spróbuj najpierw zdemontować roletki ze starych boczków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Foka w biedzie co nie jedzie
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 16:16   #3
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Nie widzę problemu, zdemontowałem je i maskownice też, mam cały nie uszkodzony komplecik :-) Trzeba tylko bardzo ostrożnie demontować osłonę z miejsca gdzie roleta wychodzi. W czym widziałeś problem ? :-) problemem dla mnie jest czego użyć żeby idealną ładną dziurkę wyciąć :-) ale dostałem już namiary na forumowicza z miejscowości obok mnie czyli Nowej Soli, On zakładał też rolety, więc widzę że będę miał wsparcie. A co do demontażu to niczego się nie bój i tylko uważaj na osłonę żeby zatrzasków nie połamać :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 18:36   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Kto Ci powiedział, że roletki w C-Maxie i Focusie są takie same?

Masz uchwyt, ten na ramce, na który roleta się zapina?

No i ostatnia sprawa - przyjrzyj się dokładnie jak jest roleta wykonana, jak siedzi w dziurze, porównaj z immymi markami np. Fiat Croma lub C4 Pisasso i już nie będziesz tych roletek chciał.

Ja mam originalne, ale pomimo tego i tak ich nie polecam, wolałbym przyciemnioną szybę mieć niż to.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 19:11   #5
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

U siebie bałem się że coś połamię i przełożyłem całe z boczkami.
Co do mocowania w ramce drzwi to należy kupić (ASO) mocowanie przymierzyć je wyciąć otwór i zamocować na kleju.
Sama maskownica/ramka na jedną stronę to koszt 200 PLN (ASO).
__________________
Foka w biedzie co nie jedzie
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 05:32   #6
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Hmm no fakt nie wiem czy są takie same rolety ale jak przymierzałem montując gwizdki w tapicerkę wychodziło mi że miejsca przykręcenia rolety pokrywają się z tymi w roletach. Czyli będę musiał podejść bardzo ostrożnie do tematu. A mocowania faktycznie u góry w ramce nie mam ale czytałem że to koszt ok. 20zł w aso za 1szt. Będę podchodził bardziej delikatnie do tematu, w tym momencie poczekam do wiosny i wrócę wtedy do tematu z powodu zimna i nie chce mi się marznąć :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 08:05   #7
ppawel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Materiał jest inaczej przycięty z tego względu że szyby mają inny kształt w c-maxie więc albo nie będą ci zakrywać całej szyby albo będą nachodzić na ramy drzwi.
__________________
wymiana zegarów, programowanie kluczyków, odczyt błędów, konfiguracja (Trójmiasto) -> PRIV
ppawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 10:34   #8
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Rozwinę to dzisiaj w garażu i sprawdzę jak ona zakrywa szybę, dam znak jak sam materiał leży do szyby.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 21:37   #9
ed 23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Montaż fabrycznych rolet tylnych drzwi

Witam. Przekładałem rolety do siebie gdyż boczki kupione były porysowane na zdjęciach nie było tego widać.Można użyć boczków od modelu przed lifta (inny kolor tapicerki). Otwory można wyciąć w boczku wiertarką a następnie rozciąć brzeszczotem do metalu cięcie ok 15 min.Tylko trzeba dobrze rozmierzyć. Co do wielkości to c max może mieć inną wielkość okna i inny skos.Roletę przykręca się na wkręty oraz na zatrzaski które są chyba standardowo .Ramka która zasłania otwór mocuje się na ząbki od środka delikatnie odpinać od środka po odpięciu rolety. Uchwyt do zapięcia rolety może być z c maxa jest identyczny tylko trzeba wyciąć otwór nożem w ramce okna i dopasować. Uchwyt mocuje się za pomocą kołeczka rozporowego w ramce drzwi. Otwór musimy znalezć odginając plastikową ramkę okna.
ed 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.